Konvekcijska pečka za ogrevanje stanovanja

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

tema odprta - 22. sep 2007 21:48 | ogledi: 7.560 | odgovori: 6

Ali ima katera iskušnje z njo?

Videla sem jo v Intersparu in me zanima koliko elektrike porabi. Bila bi primerna za rahlo ogrevanje preden začnemo z centralno kurjavo.

ham-njam

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

18. okt 2010 19:53

glede, da je tema že stara vendar znova aktualna, tudi mene zanima glede dodatnega ogrevanja na elektriko, ali konvekcijska peč ali električni radiator. Eno konvekcijsko pečko sem gledala v Hoferju, pa ne vem koliko da ta pečka od sebe, ali bi bil bolj smiselen električni radiator, tam nekje 9 členski.

Kakšne so vaše izkušnje.

lp,

 

anitram1

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

18. okt 2010 22:26

Ne nasedat kakšnim trgovskim nategom, ker imajo vsi slektro termični aparati izkoristek 100% !!! Torej je vseeno kaj kupite. če vam zadosti lepo izgleda. Pri kaloriferjih upoštevajte, da ustvarjajo 'veter' zaradi katerega imate občutek, da je prostor hladnejši.

Strošek je seveda odvisem od moči in časa delovanja. Izračuna se enostavno po formuli:

Električna moč x ure delovanja x cena za kilowatno uro

 

Osebno dajem prednost radiatorjem in še bolj mali kaminski peči na drva, če je le prostor v hiši.

Sergej

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

19. okt 2010 15:53

Vsekakor je boljši konvektor kot el. radiator; predvsem je bolj varčen ; elektronsko naštimaš temperaturo, ki jo želiš, in kose segreje na tisto temperaturo, se sam izklopi in spet vklopi... Tako da je zelo varčen, veliko bolj kot pa oljni elektr. radiator. Nastaviš lahko različne programe, npr. da se sam vklopi... Jaz imam recimo naštimano, da se vklopi zvečer od 7 do 10, pa zjutraj od 5 do 6. Čez vikende pa spet posebej, da greje do 9. Seveda pa ne vem, kakšne vrste imajo v Hoferju... Verjetno nimajo vsi istih programov. So pa različne moči teh konvektorjev (od 500-2500 w - od 5 - 25 m2). Moj je btw znamke atlas. Lakica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. okt 2010 16:44

Tudi pri električnem radiatorju lahko nastaviš željeno temperaturo, vklop in izklop.

nola

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

19. okt 2010 17:17

V glavnem morajo imeti vsa grelna telesa termostat, s katerim si nastavljamo željeno temperaturo. Nekateri modeli pa imajo tudi programske ure, s pomočjo katerih si nastavimo čas, ko naj se naprava vklopi. Poraba elektrike je vse od 750W pa tja do 2500W ali celo 3000w.

Meni osebno je bolj všek konvekcijska pečica, ki ima tudi ventilator, saj se mi zdi, da se tako prostor zelo hitro ogreje.

rrr

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

19. okt 2010 20:29

Lakica je napisal/a:
Vsekakor je boljši konvektor kot el. radiator; predvsem je bolj varčen

A ti Lakica mene malo dražiš? ;) Varčna je jopa z dolgimi gatami in volnenimi štumfi! Drugače pa porabiš kolikor porabiš. Ni bolj varčnih - še posebej ne v Hoferju!!! (Ne vem zakaj ste eni tako mahnjeni na te centre. Meni gredo ti bau-bavi s svojimi tržnimi fintami vedno bolj na živce.)

Še splošna pripomba: Konvektor je tudi oljni radiator in kalorifer in peč na drva in... Ločino dva tipa konvektorjev. V prvi skupini so tisti z naravno konvekcijo (radiatorji, peči...) in tiste s prisiljeno konvekcijo (kaloriferji), ki imajo vgrajen ventilator. Te osebno odsvetujem, ker gibanje zraka ustvarja občutek nižje temperature!

 

 

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti