Poletne buče

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

tema odprta - 24. jun 2002 11:07 | ogledi: 4.474 | odgovori: 7

Na vrtu sem pridelala buče, ki me spominjajo na majhen leteči krožnik. Prebrala sem že članek o bučah na kulslo, vendar me zanima, če ima kdo konkretnejše izkušnje s pripravo takih buč. Jaz se jih nekako ne znam lotiti.

S.

skrlj

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

24. jun 2002 13:06

Ali so svetlo zelene barve kot bučke, ki jih kupujemo v trgovinah? Naši sorodniki imajo v taki obliki -kot opisuješ, se prerežejo normalno mehko kot ostale bučke. Uporabljajo jih kot navadne, samo drugo obliko imajo. Barbara Cuzak

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

26. jun 2002 8:09

Mislim ,da imate bučle z imenom patison. Te vrste bučk naredim pohane. Najboljše so mlade, ko imajo še svetlo zeleno barvo. Za pohanje jih narežem na pol centimetra debeline, nato moka ,jajce in droptine. Ocvrem in nato pokapam z limono, zraven pa še mlad pečen krompirček in solato . So pa te bučke dobre vložene v kisu. Pobiramo mlade ,majhne in jih naredimo ravno tako , kot mlade kumarice. marta pirtovšek

neznan uporabnik

12. avg 2003 13:51

Leto je naokoli in zopet so tu buče. Ali imate kakšne nove ideje, kaj se lahko naredi iz buč ? LPP

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

12. avg 2003 14:06

"Leteči krožniki" so res patison bučke in res so najboljše ocvrte. Si mi dala dobro idejo za kosilo. Avena

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. avg 2003 15:32

Jaz naredim rizoto in pasticio. Prav dobro gresta v promet. Ce te zanima, ti posljem recept. ribica

neznan uporabnik

18. avg 2003 13:29

Ja, prosim za recept. LPP

pidapinipi  

član od: 17.10.2003

sporočila: 11

20. sep 2004 14:02

Ali lahko še jaz dodam svoj večkrat preizkušeni recept? Ima zelo malo kalorij in je lahek obrok. Te bučke ali pa katerekoli druge, prerežem na polovico, izdolbem meso in da sesekljam na manjše koščke, dodam na čebuli prepraženo mleto meso (jaz uporabim puranovo stegno) ter začimbe (sol, vegeto, poper, malo sveže seseklanega peteršilja). Če imam pri roki slučajno kakšno papriko, še to zrežem na drobne koščke in dodam masi. S tem vsem napolnim spodnji del bučk, ali pa obe polovici (odvisno, kakšne oblike so), ter dam v narahlo pomaščen pekač. Pečem cca 20 min na temp. cca 250 st. C. Čisto proti kocu pečenja na vsako bučko dodam rezino sira, da se malo razpusti in postrežem. Za pojest je vse, tudi lupina (seveda, če so bučke mlade in sveže). Še pripravljate te okrogle bučke, pa lahko drugi del uporabite kot pokrovček !.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti