Kupovanje/naročanje pri amazonu

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

13. sep 2007 17:24

Je kdo na amazon.co.uk poskusil kupiti knjigo novo ali rabljeno, ampak tisto, ki jih ponujajo po nižji ceni, običajno različne knjigarne po GB? Včeraj sem poskušala in odgovor je bil, da teh knjig v Slovenijo ne morejo poslati. Kdo ve kako do teh knjig? lp, k.mici kuharica Mici

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. sep 2007 19:55

Prek Amazona nikakor, ker jih pač ne pošiljajo v Slo. Poskusi, če imajo svojo lastno spletno stran pa da nudijo drugačne pogoje.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

27. feb 2008 22:21

Z MasterCard sem naročila knjigo na amazon.de in mi pošjejo mail, da je s kartico nek problem. Je že kdo uspel kupiti z MasterCard oziroma kaj bi lahko bilo narobe? Limit je dvignjen in številko kartice sem sigurno prav napisala. Lp! riba-ribica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. feb 2008 22:47

Če se ti transakcija sploh ni upešno dokončala, lahko pokličeš na avtorizacijski center Activa 05/666 12 56 (pomoč in informacije), kjer ti mogoče lahko povejo, če je bila kakšna napaka ali razlog, da banka ni avtorizirala plačila. Mogoče lahko tudi pokličeš, pa jim poveš podatke s kartice kar po telefonu (vendar ne pošiljaj po mailu, ker ni varno!) matilda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2008 22:53

Se mi je zgodilo isto, ko sem hotela plačati Muma, ni šlo skozi, sem poklicala na banko, oni pa na avtorizacijski center, kjer sploh niso dobili nobenega obvestila o tem, da sem jo poskušala uporabiti. Na koncu sem pa na strani spletne trgovine prebrala drobni tisk in je pisalo nekaj v tem stilu, da kajjazvemkakšni sistemi, ki jih uporablja ta trgovina, niso komaptibilni s tistimi od moje banke. Hvala lepa. No, na koncu sem pa Muma dobila v Grazu, pa še cenejši je bil.

Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. feb 2008 23:36

Jaz sem že kupovala na Amazon.de z Mastercardom (NLB) in je šlo normalno, sistemi so torej najbrž v redu.

So me pa pri takšnem plačevanju drugje  že večkrat po mailu ali po tel. obvestili, da kaj ne štima; ponavadi je bila napaka moja ; največkrat sem narobe vpisala čas veljavnosti kartice (konkretno: namesto 04-11 sem napisala 04-09; vsekakor je bila kartica veljavna, ampak nova in se mi ni dalo iti pogledat...) ali pa tisto trištevilčno varnostno kodo. Enkrat je bil pa prenizek limit, ker banka nekako čudno računa te porabljene vsote... Mislim, da računajo porabo zadnjih 30 dni, tudi če je del računov že plačan...

Nasja

 

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 27. feb 2008 23:46:37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. feb 2008 1:33

Z mojim MC je bilo definitivno vse v redu, še šparala sem ga in ga pred tem sploh nisem uporabila. Se mi je to prvič zgodilo, pa z njim plačujem že 8 let. Ker sem drugič poskusila izvesti nakup ob pomoči bančnega uslužbenca, pa se je zgodilo isto.

Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 28. feb 2008 07:22:44

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. feb 2008 8:19

Jaz sem enkrat imela "težave" pri plačilu z mastercardom na ameriškem Amazonu. V bistvu je bil čisto administrativni štos moje banke- mesečni limit sem imela prekoračen za par evrov in je trajalo kar dolgo, da so plačila spet odobrili, čeprav sem mesečne obveznosti medtem že plačala. Amazon pa ni delal nobenih težav - dobila sem mail, da transakcija ni bila izvedena in bodo poskusili bremeniti moj račun čez par dni, če jih vmes ne obvestim o kakršnikoli spremembi. Čez par dni je prišlo isto obvestilo in ker nisem strorila nič, je bila transakcija čez par dni normalno opravljena in knjige so prišle kar hitro. Splača se vsakokrat posebej preračunati, kaj je bolj ugodno - plačati drago poštnino iz Nemčije ali Britanije ali pa carino za brezplačno pošiljanje iz Amerike. Je pa res, vsaj pri strokovni literaturi, da nekaterih knjig ne moreš naročiti v evropskih poslovalnicah. Lep pozdrav, Sonja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. feb 2008 12:59

Hvala za vse odgovore. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti