Gobe

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

tema odprta - 1. sep 2007 11:09 | ogledi: 4.439 | odgovori: 7

Ko pripravljate gobe (zlasti jurčke, lisičke), jih najprej zavrete v vodi in nato pripravite po poljubnem receptu ali jih uporabite "direkt"? Upam, da razumete vprašanje. Kolegica namreč trdi, da jih je nujno prej prevreti. Kaj menite vi?

nat75

renata.zagmajster@kabelnet.net  

član od: 2.11.2006

sporočila: 133

1. sep 2007 12:14

Jaz jih prej vržem v vrelo vodo,samo toliko da jih obrne val,potem jih dam na cedilo ter splahnem z vodo,jih odcedim in dam na prepraženo čebulo... naty

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

1. sep 2007 12:49

Jaz jih dam direkt. Tudi v literaturi o gabah gedo direkt, tega o vretju še nisem slišala Po moje jih je prej prevreti bedarija, razen če so črvive in se tako znebimo podnajemnikov. A dežnikarice potem tudi prevre preden jih panira? DAnes po kosilu grem na lov, upam, da bom uspešna... držite pesti magnolija

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

1. sep 2007 14:56

Prevreti je dobro edinole gobe, ki se štejejo med pogojno užitne npr. mavrahi, štorovke... Kristalka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

1. sep 2007 15:43

Mi jih vedno očistitmo,narežemo (za juhice in testenine na lističe,za vlaganje na kockice),vržemo v vrelo vodo in jih prevremo,odcedimo in hop v skrinjo. Smešno Kristalka mi pa ravno mavrahe samo potenstamo in pripravimo :). Roncolino

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. sep 2007 16:27

Roncolino, pa ne da ste že vse gobe vnovčili Mi smo jih danes nabavili na tržnici, jih je ogromne količini, cene pa tudi Jih pa nič ne prevremo, direktno v skrinjo ali pa na takojšnjo obdelavo:)

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

1. sep 2007 17:51

Roncolino je napisal/a:
Mi jih vedno očistitmo,narežemo (za juhice in testenine na lističe,za vlaganje na kockice),vržemo v vrelo vodo in jih prevremo,odcedimo in hop v skrinjo. Smešno Kristalka mi pa ravno mavrahe samo potenstamo in pripravimo :). Roncolino
Tile so pogojno užitni smrčki ali mavrahi http://www.gobe.si/Mikologija/Morchella Pogojno užitne gobe je potrebno pred pripravo prekuhati in vodo odliti, da iz njih odstranimo strupene in škodljive snovi, pri nekaterih vrstah pa neprijeten vonj. Najbolj znane pogojno užitne gobe: bisernica, vsi lupinarji, štorovka, žametasti goban, olivna golobica, polstena mlečnica in še precejšnje število drugih vrst. Nekatere gobe moramo pred uporabo postrgati ali olupiti npr.: ježke, prašnice, plešivke, klobuk bisernice, lupljivke ... Paste/copy: http://www.omega.si/drustvo-bisernica/recepti.htm Kristalka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. sep 2007 17:52

jaz pa gobe dobro ocistim- majhne jurcke kar z zobno krtacko,ki jo imam samo za gobe, vecje pa z mokro go bico,-nikoli ne prevem,ker se napijejo vode-razrezem na tanke kistke,preprazim na cesnu in cebuli,ko izhlapi voda,dodam malo limoninega soka ,soli in petrsilja in v skrinjo.So odlicne in tako ze pripravljene za rizoto,juho,gobji golaz.itd.. lucka52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti