Kolicine sestavin za pekac iz pecice

nirja  

član od: 18.5.2003

sporočila: 23

tema odprta - 23. avg 2007 14:42 | ogledi: 1.684 | odgovori: 3

Zivjo,

vceraj ste mi krasno pomagale z receptom za Schillerjevo torto.

Ker nas bo na praznovanju vec, bom torto pekla v velikem pekacu od pecice in ne v tortnem modelu.

Ne vem, kako naj prilagodim kolicine. Rada bi tanko plast biskvita, da mi je ni treba nic rezat in jo kar namazem s kremo.

Bo 6 jajc in ustrezne kolicine ostalega vredu (ce so za tortni model predvidena 4 jajca)?

Hvala za nasvet.

nirja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

23. avg 2007 14:46

Jaz mislim, da bo. Ponavadi delam takšno tanko rulado iz 6 jajc v pekaču iz pečice. Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2007 15:49

Nirja, a oglat obod za kolače je kolikor toliko skladen z velikostjo pekača? Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. avg 2007 17:31

Izračunaš površino kroga s premerom 25 cm ( poprečni premer za torne modele). Izračunaš površino kvadarata kvadratnega pekača. Primerjaš površini in sorazmerno povečaš.

Preko prsta lahko rečem ( pekači so po velikosti zelo različni), da boš moral vzeti najmanj dvojno maso. Ne moreši si privoščiti nižjega biskvita, ki ga je ža tako  težko rezati.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti