Goveja juha - zdrava???

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. feb 2011 9:28

Tudi jaz še nisem slišala za dodajanje klinčkov goveji juhi. Je pa moja mama klinčke zapičila v šalotko in tako dušila riž. To njeno prakso sem tudi jaz obdržala, občasno.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

19. feb 2011 9:38

, Vanja_v_ZDA, da nisi ti  kdaj pri nas juhe jedla?! Je oče vedno vrgel v vodo vejico (majhno) rožmarina!

Od "njegove" juhe sem ohranila: timijan, šetraj, majaron, origano, žafranika, koper, vse to v majhnih količinah na veliko vode in mesa. Seveda  vržem notri tudi ostalo klasiko, kot je peteršilj, zelena, cela zrna popra, čebula, vsaj 4 korenje, rumene in rdeče, pa korenino peteršilja, pasternak, gomolj zelene in kolerabe ter por, vse to pozabim na majhnem ognju za 3-4 ure. Vam reče, tanartabol "taprava" juha, meni 

lp



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 19. 2011 09:39

neznan uporabnik

19. feb 2011 10:38

Kaj pa malček lovorjevega lista? In muškatnega cveta ali oreška?

 

Vedno imam plan B:

- v skrivnem predalu čaka prva pomoč: kocke in vegeta. Sam noben ne sme vedet

japaja

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

19. feb 2011 14:25

japaja, kje zaboga še dobiš muškatov cvet? Kar se tiče goveje juhe, moja ni dobra, ker ne diši tako kot od stare mame. Takrat je bil muškatov cvet še na voljo, zdaj ga pa ni ni. Tudi jaz imam tak plan B, pa ga nič ne skrivam Barbra

neznan uporabnik

19. feb 2011 14:42

Evo Barbra, tudi jaz sem ga dolgo iskala, muškatni cvet.

Končno našla v Kosezah oz. na tržnici ob Vodnikovi cesti. Trgovinca je v pokritem delu, nasproti trafike; prepisujem podatke:

Evergreen

muškatni cvet

poreklo: Grenada

 

So pa malo večji koščk kot sem ga bila navajena in tudi ne tako zelo posušeni kot včasih

 

Pakunga je solidno velika (še celo preveč, ne vem točno, koliko je v vrečki, ker sem pretresla v dekorativno embalažo.

Cena je pa zelo solidna, to se spomnim.

japaja

neznan uporabnik

19. feb 2011 14:54

In evo, Nola, moja goveja juhca je fertik.

Od sedaj naprej je ne kuham več brez nageljnovih žbic! Otmen okus še pa še! Super!

japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. feb 2011 17:13

japaja je napisal/a:

 

Evergreen

muškatni cvet

poreklo: Grenada

 

So pa malo večji koščk kot sem ga bila navajena in tudi ne tako zelo posušeni kot včasih

 



japaja

 

Japaja, tok si me zmedla s tem cvetom, da je kaj! Tale cvet ni dejansko cvet ampak mrena okrog oreščka. Angleško se mu reče "mace".

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/Mu%C5%A1katni_ore%C5%A1%

 

 

Vanja

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

19. feb 2011 19:06

japaja a pol je bla v redu s klincki kaj? me veseli carsolina

neznan uporabnik

19. feb 2011 19:59

Vanja, res je ovojnica okrog oreščka, ja. Zakaj se mu reče cvet, ne vem, mogoče zato, ker je tako nafrfuljen

Carsolina, dala sem 3 klinčke v juho in res je dobro. Nisem jih pa zapičila v čebulo  (niti jih nisem zavezala v pleničko, hihi.... (glej temo Se gremo igrat)

 

japaja

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

19. feb 2011 20:05

japaja, na kakšno količino si dala 3 klinčke? Jaz sem dala 2 na dobrih 5l juhe, ( več si nisem upala ), pa se sploh ne čuti okusa po klinčkih. rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti