Pvc okna

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. nov 2017 17:21

Saj imajo tudi pvc okna prezračevalnike! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

13. nov 2017 20:27

Pri nas imamo v zgornjem nadstropju PVC okna in smo zadovoljni. Pred menjavo oken smo imeli lesena, ki so klonila pod vremenskimi vplivi - nekatera manj, druga bolj, pač v odvisnosti od izpostavljenosti. Kmalu potem, ko smo menjali okna, smo menjali tudi kuhinjo - prej smo kuhali na plin, nape ni bilo, okna so pa skrbela, da smo imeli neprostovoljno prezračevanje in v dveh kotih smo imeli kar konkretne težave s plesnijo. Ob menjavi kuhinje smo presedlali na indukcijsko kuhališče in namestili napo in od takrat plesni ni več. Zračimo pa včasih zelo dosledno - večkrat na dan par minut na prepih, drugič spet kar malo pozabimo na to. Enkrat v prihodnjem mesecu pa nam pridejo montirat PVC okna tudi v spodnje nadstropje, ki je trenutno v postopku sanacije.

 

rrr

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

16. nov 2017 11:55

Meni je bilo rečeno, da če celotna stavba ni nizko energetska, potem troslojna okna ne bodo prinesla bistvene razlike v porabi energije. Treba se je zavedati, da so pri novih oknih okvirji širši in je že sama površina stekla manjša kot pri starih (pri nas se je to zelo poznalo), pri večjem številu slojev pa je lahko tudi zaradi večkratnega lomljenja svetlobe notranja osvetljenost manjša.

trac

Sporočilo je spremenil(a) trac dne 16. nov 2017 11:56

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

23. nov 2017 14:01

Odločamo se za nova PVC okna. Od vseh je najugodnejši ponudnik Element d.o.o. nekje z Gorenjske. Ali ima kdo izkušnje z njimi? Ker tako zelo cenejši pa spet niso, da bi tvegali.

kara

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. nov 2017 16:15

trac je napisal/a:

Meni je bilo rečeno, da če celotna stavba ni nizko energetska, potem troslojna okna ne bodo prinesla bistvene razlike v porabi energije. Treba se je zavedati, da so pri novih oknih okvirji širši in je že sama površina stekla manjša kot pri starih (pri nas se je to zelo poznalo), pri večjem številu slojev pa je lahko tudi zaradi večkratnega lomljenja svetlobe notranja osvetljenost manjša.

trac

Sporočilo je spremenil(a) trac dne 16. nov 2017 11:56

Vsekakor bodo prinesla dovolj, da se bo opazilo. Živim v 50+ let starem bloku, izolacija nikakršna, ampak je bila po menjavi oken razlika velika. Tisti centimeter okoli in okoli manj steklene površine ne naredi take razlike, da bi bilo v stanovanju opazno manj svetlo, je pa vsekakor opazno bolj tiho (pravzaprav od zunaj ne slišiš nič) in pozimi veliko bolj toplo, poleti pa veliko bolj hladno. Je pa res, da se mi je prvih par tednov zdelo, da ni zraka in sem kar naprej odpirala okna (ker pri starih je bilo pač zračenje hočeš-nočeš vedno na maksimum). Ampak se zračenja hitro naučiš, dvakrat na dan vsa okna na stežaj za par minut in je v redu. 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2017 16:51

Se strinjam, limnol, z vbsem, kar si napisala. No, pri nas je zdaj fasada, kot se spodobi, zunanjega hrupa pa s trenutkom, ko zaprem okno, ni, kot bi ugasnila radio. Se moram zelo potruditi, da slišim, recimo, sireno reševalnega vozila. Vsekakor se okna splačajo. Kara tvojih ponudnikov ne poznam, lahko pa zelo, zelo pohvalim moje.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. nov 2017 19:20

To so tudi "moji". Nekje sem slišala, da jih že dolgo ni več, tole je pa zame prijetno presenečenje.  Tudi mi zadovoljni že polnih 14 let.

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2017 19:22

Tvojih res ni več, naor, lastnik je drug, ampak delajo pa dobro in so, kar imam izkušenj, zelo prijazni in  natančni.

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. nov 2017 9:19

Mišljeno je bilo - razlika v porabi energije med novimi dvoslojnimi ali novimi troslojnimi (glede na stare se vsekakor pozna).

trac

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2017 8:08

kara je napisal/a:

Odločamo se za nova PVC okna. Od vseh je najugodnejši ponudnik Element d.o.o. nekje z Gorenjske. Ali ima kdo izkušnje z njimi? Ker tako zelo cenejši pa spet niso, da bi tvegali.

kara

Mi imamo že nekaj njihovih oken, naslednje leto bomo menjali vsa okna, verjetno bodo tudi njihova. Predvsem mi je všeč njihova odzivnost, pa da so prišli, ko je bilo zmenjeno. In da so dovolj blizu, če bi slučajno prišlo do kake reklamacije.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti