Pvc okna

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. feb 2012 16:41

Če so elementi energetsko varčni   certifikat sploh ni problem. Večja težava je , če v osnovi firme nimajo pridoblenih testov  in če ste napačno vodili postopek. Vlogo je namreč potrebno dati pred začetkom same investicije in pred kakršnimi koli posegi, seveda mora biti izvedena tudi Ral montaža, v nasprotnem primeru ne bo nič.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. mar 2012 5:25

Da ne odpiram nove teme. Smo pred obnovo kuhinje, dnevne sobe in hodnika - menjali bomo tlake, postavili ploščice in radi bi zamenjali tudi okna in dvoje balkonskih vrat v teh prostorih. Imamo že kar nekaj ponudb in šli bomo na sejem, ki je konec tedna v Ljubljani.

Zanimajo me vaše izkušnje z okni v varjantah

PVC

Aluminij zunaj - pvc znotraj

Aluminij zunaj - les znotraj

Vsa okna, ki so ta trenutek na spisku za zamenjavo nimjo niti rolet, niti polken - predvidena so senćila, ki bi jih še najraje imeli med šipami (imamo namreč psa in mačke in se bojimo, da bi se lotili teh senčil na vratih, ki bi segale skoraj do tal, če bi bila na notranji strani vrat).

Trenutno so lesena okna s polkni v spalnih prostorih še v redu, bi jih pa nekoč v prihodnosti zamenjali za varjanto, ki bi jo vgradili letos - in pa seveda senčenje obvezno s polkni.

Vsakega nasveta bom vesela, saj vsak mojster hvali svoje blago (normalno), pa tudi med znanci so zelo različna mnenja.

l.p.

 

tedyka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

7. mar 2012 11:47

Mi smo jeseni zamenjali okna na hiši, dali smo les-aluminij od firme M Sora in smo zelo zadovoljni. Okna imajo dvojni termopan in medstekelne žaluzije. Tudi z dobavo in montažo imam dobre izkušnje. Skoraj sigurno bodo na sejmu, pa si le pojdi ogledat.

janko1

robertinho  

član od: 17.2.2016

sporočila: 9

8. avg 2017 10:09

Živijo,

 se opravičujem, ker odpiram staro temo.

Doma imamo hišo, staro cca.70 let, pa moramo zamenjati okna, ki so sicer dvojna, kot so jih delali včasih, ampak vse piha skozi. Ima kdo mogoče izkušnje s temi: http://www.okna-vranesic.si/okna/pvc-okna? Spletno stran imajo ok, ne vem pa če tako dobro tudi delajo.

 

Hvala za odgovor.

Robert

robertinho

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

13. nov 2017 11:17

Tudi jaz se oglašam.Pomladi bi radi zamenjali nekaj oken.PVC ali lesena.Sedaj imamo les od Jelovice.stare več kot trideset let.Okovje zanič.žaluzije med okni potrgane.Fasada je iz kombi plošč,nekakšen stiropor.Kaj mi svetujete'

dvorana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. nov 2017 12:28

Jaz imam plastična (AJM), stara 15 let in so še vedno povsem v redu, le snežno bela niso več na zunanji strani. 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

13. nov 2017 13:36

Dvorana, če imate objekt, kjer se precej nabira vlaga potem izberite pvc okna. Mi imamo zaenkrat dvoslojna okna, strešnega na severni steni pa troslojnega in že nekaj časa razmišljamo o zamenjavi na troslojna z vidika toplotnih izgub. Spomladi je običajno precej akcij s popusti.Nam so že parkrat firme ponudile ponudbe, pa še nismo prišli do dejanske menjave, ker so ta okna zaenkrat še solidna, pa so stalno kakšni drugi bolj pomembni nakupi. 

Mi imamo okna Mik. 

Jaz bi ti svetovala, da na netu pobrskaš med ponudniki in tistih nekaj povabiš na ogled, kjer ti naredijo meritve in kasneje tudi pripravijo ponudbo. Oken je v prodaji veliko, v končni fazi se ponavadi odločiš za tistega, ki je cenovno najbolj ugoden. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

13. nov 2017 13:55

Saj ravno zato,ker nekateri pravijo,da pvc okna preveč zatesnijo kot lesena.Saj vlage ni veliko edino malo plesni v kotih v kuhinji.Se precez zrači ker imamo še kar dober zrak na deželi.So pa okna fuč.V kuhinji ga komaj odprem ker je okovje šlo po gobe.

dvorana

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

13. nov 2017 14:40

Vsa nova okna zatesnijo.

trac

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

13. nov 2017 14:45

Mi imamo od Termoglas..nam so super..

Vitavitameae

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti