Pvc okna

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

14. avg 2007 21:06

Tudi mi ,smo letos vzeli mikova okna,( se selimo v moževo hišo, smo sii uredili mansardo) z gecco prezračevalni sistemom. Sem že sedaj zelo zadovoljna. Tu v bloku smo imeli tudi PVC, ampak so veliko slabša od teh. Mi je zelo vseč,ker so okvirji oken in vrat, narejeni tako bolj na široko in niso tako majhne špranje, da bi jih bilo potrebno čistit z baby palčkami, ko se nabere umazanija.Pa tudi tesnila draga tumpika se sedaj dobijo že siva in so 100% boljša in lepša. Pri starih pvc imam vso krpo čisto črno od gume ,ko umijem eno okno,. Tako da jaz sem sigurno za PVC. Glede fasade , pa tudi mene zanima, kakšno vlogo igra stiropor na fasadi, če je pod njem stara fasada, ali celo termopuc. gostenn

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

15. avg 2007 6:02

Hvala vsem za mnenja, se bomo kar za pvc odločili. Septrmbra pa še na sejem.... lp Teka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

15. avg 2007 8:59

mi smo zamenjali okna pred dobrim letom. lesena za pvc. naredili smo tudi novo fasado s tem stiroporom ki je bolj zračen. na začetku se nam je pojavilo malo plesni potem pa se je stvar uredila. zračimo pa redno ker pač vsi avtomatsko odpiramo okna pa ne zato ker se bojimo vlage ampak ker pač preprosto se lažje gibamo po hiši če je normalen pretok zraka. mi imamo okna od ajm, sestra ima neke manj kvalitetne in njen je okna pozimi kar rosijo. je pa res da oni ful kurijo. morda je kaj tudi od tega odvisno. gostenn glede fasade ti bodo vedeli svetovati tako tam kjer prodajajo okna in pa tudi kak pleskar. vem da je sedaj na trgu stiropor ki omogoča več zračnosti ali kako naj povem. nektarina

dusmar  

član od: 10.9.2002

sporočila: 32

17. jan 2008 10:29

Odločila sem se, da kupim pvc okna. Sem pa v dilemi, ker ne vem, za katere se odločiti. Gledala sem mikova z prezračevalnim sistemom in finistralova, ki imajo kljuko, ki odpreš okno samo za režo in še enkrat odpreš za malo več zračenja. Ne vem pa tudi kakšno vezo imajo 5-komorni , 6-komorni sistem, 8-komorni sistem in kateri je boljši. Če mi lahko kdo pomaga z nasvetom, bom zelo hvaležna, da se bom vedela bolje odločiti, ker okna kupuješ enkrat za več let. Lep pozdrav Lp Marija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2008 10:40

Vsem, ki se odločate za večje investicije na domu: npr, nova okna, nova fasada, zamenjava ogrevalne tehnike, prezidavanje ipd ipd....dajte se o teh stvareh posvetovati s kakšnim gradbenim inženirjem, strojnikom, arhitekom....to so preveč resne stvari in tudi stanejo in če kiksneš pri takem nakupu, je to bistveno bolj narobe, kot če si kupiš narobe kostim ali pa če kiksneš pri kuhanju. Strošek za strokovno mnenje je več kot primeren strošek tovrstne investicije. Saj smo prebrali nekaj postov nazaj, kako je napačna barva na fasadi za sabo potegnila vlago v prostoru... Mislim pa, da naša community ni ravno najbolj kvalificirana za dajanje verodostojnih mnenj o takih posegih. Vendelina jr.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

17. jan 2008 12:21

Več komor pomeni, da bo sam okenski okvir imel boljšo toplotno izolativnost, v okvirju bo več zračnih žepov, zrak pa je dober toplotni izolator. Za koliko komor pa se odločite, je stver globine žepa in tudi karakteristik, saj štirikomorni sistem ni 100% boljši od dvokomornega sistema. To, da se na oknih nabira vlaga, pa pomeni samo to in nič drugega kot to, da so stekla oken hladnejša od ogrevanega prostora. lp

argeta  

član od: 21.1.2008

sporočila: 9

21. jan 2008 21:24

PVC okna so o.k. Samo ta prave pr tapravih mojstrih je treba nabavit. argeta

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

21. jan 2008 23:52

hoj!moja mama stanuje v bloku, ki je bil zgrajen takoj po vojni in je imela lesena okna, pa jo je stalno zeblo, kljub temu, da je kurila in kurila in kurila. pred tremi leti pa smo zamenjali okna (pvc) in že dve zimi jih kar ne more prehvalit. nič se ne rosijo in tesnijo perfektno. GOSPAKATJA

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. jan 2008 8:03

Ja, tudi pri nas smo menjali okno v spalnici, v dnevni sobi pa ne in zagradili balkon. Moram reči, da se zelo pozna tako pri tesnenju, se pravi, da nič več ne piha in bolje zadržuje toploto. Kar pa je še pomembno, pa je, da je tudi odlična protihrupna zaščita, glede na to, da smo čisto blizu zelo prometne ceste. Okna nam je izdelal Remoplast, ki pozimi ponuja nekoliko nižje cene, pa tudi sicer so njihove cene zelo konkurenčne. Zelo priporočam. Sweetie

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

22. jan 2008 8:08

Tudi mi imamo pvc okna -Mik in smo zelo zadovoljni. Smo zamenjali vse komplet, od rolet do polic. Res pa je, da mora biti izolirane stene, da se ne nabira vlaga, vsaj pri starejših pvc oknih. Pa tudi zračit je potrebno. Dosti je, da odpreš za dve - tri minute, sploh v kuhinji, kjer se kuha. Poleg tega,da so pvc okna toplotni izolator, so tudi proti hrupni. Mi smo zelo zadovoljni - jih imamo že deset let (sedaj je tehnologija še boljša) pa jih ne zamenjamo več za lesena. Pa tudi čiščenje je zelo enostavno. lp bina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti