Mehke brisače

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. avg 2007 13:46

Tudi jaz sovražim, ko se pri brisači potegne nitka ven. Ne moti me pa, če so mehke ali trde, z leti se človek vsega navadi. In Atina, sem že slišajo, da ljudje likajo celo nogavice riba-ribica

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

10. avg 2007 14:42

jaz dam vedno na dodatno izpiranje in nikoli jih ne sušim na soncu ali v zaprtem prostoru. poleti lepo zunaj v senci in če je možno na vetrovnem mestu (položaj naše hiše je ¨nažalost¨ tak, da z vetrom nimam težav), pozimi pa v sušilec. jaz osebno imam raje trše brisače, moji so pa ¨nori¨ na mehke. lp sonja SONJA

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

11. avg 2007 18:19

Kaj pa tekoči pralni praški? Jaz "prah" uporabljam samo še pri pranju belega perila na 90, za vse drugo pa tekoči "prašek". Imam obvčutek, da stroj tega bolje izpere. V bistvu ga ni treba veliko, saj dajemo prat, preden so stvari sploh zares umazane. Enkrat oblečeš (ali se pa v brisačo dvakrat obrišeš), pa gre že v stroj. Najbrž pretiravamo s pranjem, vsaj iz ekološkega vidika (porabe vode). Danca

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

11. avg 2007 19:39

Ko takole berem vaše odgovore, se mi utrne ugotovitev, da so naše brisačke že dolgo v uporabi in nas lepo obrišejo pa najsi bodo to svilanitove ali pa katere druge. Sem se pa tako kot že ena gospodinja pred mano odločila, da bodo moje brisače izključno svetle barve, da jih lahko operem na 95 stopinjah. Z njimi sem zadovoljna. Trde brisačke - mogoče so že iztrošene ali pa je tej trdoti kriva trda voda.

Sem slišala, da si nekateri pomagajo s čistilci vode, ki se montirajo na cev pred vstopom v hišo, ki vodo očisti tudi apnenca.

Glede ekologije pa - menda nas imajo proizvajalci iz zahoda (pa tudi naši)  še vedno za "norce". V svoje praške za vzhod še dodajajo substance, ki svinjajo našo vodo (izdelek Arial avtomat compact - vir revija VIP št. 7-8-07, str. 39, naveden je še "naš" Mercatorjev prašek).

mamka Sporočilo je spremenil(a) mamka dne 11. avg 2007 19:41:42

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

12. avg 2007 18:45

Meni pa gre vonj po prašku v perilu na živce pri cunjah, ki jih imam za zavijanje kruha, štrukljev. sem jih tudi že dodatno namakala v okisani vodi, pa ni bilo nič bolje. Potem sem poizkusila pralne oreščke. Nekaj časa sem bila z njimi zadovoljna, potem pa se mi je zdelo da vedno slabše operejo. Sklepala sem, da so šli iz perila še zadnji ostanki praška in da samo oreščki ne operejo dovolj dobro. Morda smo mi tudi preveč packi za pralne oreščke (3 majhni otroci) ,ampak meni ni dobro opralo. Sedaj že dve leti uporabljam kis za vlaganje pri izpiranju. Občutek imam malce bolj "ekološki", praška dam čim manj. Še vedno pa so brisače sušene na burji trde, iz sušilca pa mehke. Mislim, da smo se vsi skupaj preveč razvadili na razne vonjave in se niti ne zavedamo koliko kemije je okrog nas. LP! Polž

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

12. avg 2007 19:54

Jaz dam praška zelo malo, uporabljam Frosch, tudi mehčalec. Pa pogosto dodam malo kisa za vlaganje. Pri brisačah zdaj nimamo nobenega problema zaradi smradu. Sicer je pa naš serviser rekel, da je boljši prašek v prahu kot pa gel, ker naj bi gel zapacal nekatere dele stroja. Kaj pa vem, jaz se ne spoznam na to. LP, Pija. Pingvin

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. avg 2007 21:21

ja najbolje je kadar sveže pečen kruh položiš na krpo in se hruh navleče vonja praška oz. mehčalca. Ga polagam kar na kruhov papir, da se temu izognem. magnolija

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

13. avg 2007 8:43

Ali vam sušilnik ne preveč zmečka perila ? Jaz ga imam že več kot 10 let in sem ga uporabila mogoče samo 5x....enkrat sem dala notri samo 1 pižamo, pa je prišla ven totalno zmečkana, tako, da je sploh nisem mogla zlikati....da niti ne govorim, da mi je perilo vedno smrdelo po prepečeni gumi in to ne samo, ko sem ga vzela iz sušilnika, ampak vse dokler stvari nisem ponovno oprala. Kaj pa Calgon... ali ga uporabljate ? Sem slišala, da je tole neke vrste komercialna potegavščina...da v bistvu nič ne pomaga proti kamnu. Andreia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

13. avg 2007 9:37

Andreia je napisal/a:
Jaz ga imam že več kot 10 let
V 10 letih se je tehnologija bistveno spremenila in novejši sušilci bolj "pazijo", da se perilo ne zmečka.

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

13. avg 2007 21:07

Moj sušilec ima tudi krepko več kot 10 let. Perilo je imelo "kovinjski vonj" le prve 3-4 sušenja. Ker je poreden in krči perilo, ga uporabljam za (neobčutljivo perilo) posteljnino, bombaćne oddeje, zimske jakne,... in predvsem brisače; slednje so čudovito mehke (na zraku pa trde). Stroj ima sicer napisan predviden čas sušenja za določene količine in kakovosti perila, vendar se na to ne oziram več, ker je, kot si ugotovila sama, mečkal kot sam hudir.Sušim raje po občutku. Večkrat grem preveriti vlažnost perila, mimogrede poberem "mucke" z vrat. Če imam perilo, ki bi ga rada zlikala, ga vzamem ven malce vlažnega. Iz sušilca poberm, ko ne čutim vlage in takoj (če pustiš uro, da tako leži, je že problem) zložim perilo. Če pustiš, da se ti "zasuši" v stroju potem mu pa res niti likalnik ne more več pomagati (kavbojke so na tak način dobile "čudovito" črto). Če se ti "zasuši", zmoči kakšno brisačo in jo daj v stroj, da nazaj navlaži perilo. LP Lipa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti