Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. feb 2017 17:08

Babka, z vsem spoštovanjem do Smarty kot kuharice, tudi ti si kuharca 1A!

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. feb 2017 17:21

Ognjič je napisal/a:

Midva včeraj nisva imela kosila doma, ampak večerjo pri Balenki, ki je imela rojstni dan. Po stari navadi je bilo nekako tako, kot na ohceti. Na meniju je bilo: več vrst razkužila za grlo (jeger, orehovec, limončelo...), goveja juha z rezanci, cvetačna kremna juha in po želji zlate kroglice, renstan krompir, mlinci, pirina kaša z gobicami, pečen piščanec, dunajski piščančji file, prata, svinjska rebrca, popečene gobice in bučke, motovilec, rukola s paradižnikom in feto, radič s krompirjem, ledena torta, kremšnite, belo in rdeče vino, voda. Nemogoče je bilo vse probat, kar sem, je bilo pa odlično. Tako se pri nas izteče, kadar pride povabilo na "nekaj malega prigriznit" in na kremšnite.

Danes bo pa ričet (ješprenj pridelan pri balenkotovih) z domačimi prekajenimi rebrcami, skuhala sem ga pred odhodom na "nekaj malega prigriznit..." .

 

Ognjič

 kaj bi šele bilo, če bi na večerjo povabila  

lp

mzm

Mygrace

sporočila: 6506

22. feb 2017 17:23

Jst sm pa kuharca 1Z (zz kot zzuzzemberg) , za mano anbenga vec

 

Danes pri nas preskocili kosilo, za kocerjo bodo pa klasicni toasti in pisker caja.

Se sparamo za jutri

 

Ampak res je tale rubrika Kaj za kosilo ena taka ziva in prijazna zadeva

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. feb 2017 17:28

SMARTY1 je napisal/a:

Jooooj, punce.... ... tosočkrat vam hvala! Mogoče pa res, v prihodnosti, nastane album "Na kosilu pri Smarty"  .

 

SMARTY1

Če mene vprašate (tud če me ne), še rajši kot gledala album, bi bila na kosilu pri Smarty

 

Danes: pečen kunec z zelenjavo in malo ješprenja

zeljnata solata, voda in teran

lp

mzm

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

22. feb 2017 17:49

Mygrace je napisal/a:

Jst sm pa kuharca 1Z (zz kot zzuzzemberg) , za mano anbenga vec

 

Danes pri nas preskocili kosilo, za kocerjo bodo pa klasicni toasti in pisker caja.

Se sparamo za jutri

 

Ampak res je tale rubrika Kaj za kosilo ena taka ziva in prijazna zadeva

Mygrace

 Ampak res je tale rubrika Kaj za kosilo ena taka ziva in prijazna zadeva 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

22. feb 2017 19:25

 Danes: skutini žličniki s parmezanom, sataraš, solata

breskva

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. feb 2017 20:29

Danes pri nama: pohan sir in krompirjeva solata...

Omladina je prinesla namočen ješprenj in fižol, na reberca so pozabili, zdej pa mislijo, da bojo to tri dni jedli....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

22. feb 2017 21:26

babka1951 je napisal/a:

Danes pri nama: pohan sir in krompirjeva solata...

Omladina je prinesla namočen ješprenj in fižol, na reberca so pozabili, zdej pa mislijo, da bojo to tri dni jedli....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

    Babka, verjetno so pričakovali, da ima babi doma kakšen kos suhega mesa. Jaz sem sigurna, da ga imaš, sicer jim ga boš pa kupila, kajne.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. feb 2017 8:05

Bil je ješprenov dan!

 

 

naor

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

23. feb 2017 8:27

Punce, hvala vam za vsakodnevne ideje, kaj pripraviti za kosilo! Ampak priznam, tudi jaz najprej pogledam, kaj dobrega je zopet pripravila Smarty! In vedno znova občudujem njene super umetnine! Bravo, Smarty!

leny

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti