Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. jan 2017 17:11

Pa da še enkrat pristavim svoj lonček. Trixi, ti tudi zelo dobro kuhaš, tako da nimaš kaj imeti slabe vesti. Kar se pa piščančjih kračk tiče, pa sočustvujem s tvojimi, jaz tega tudi ne jem in jih razumem. In zato tega tudi ne pripravljam, a bi tudi, pa pravi moj "stari", si bom že sam. Sem že nafilala kuro in tudi pohala, grebem se pa ne. 

 

naor

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

19. jan 2017 18:05

Joj, miška to mi deli, bi rekel Pahor, a si morala še ti z eno še hujšo skušnjavo na plan danes .....mzm tole je pa  zame , oooo, pa opečen kruh...prihajam....pusti še mal zame..ah verjetno ni nič ostalobom se drugič najavila prej....

Moj mož ne je perutnine, hčeri in sin pa samo belo piščanje meso, kot sem ga jaz vedno v mladih letih.... In ker razumem še iz otroških let, kako je, če te silijo nekaj jest , kar ne maraš, kuham tisto kar gre v slast,  s tem, da jaz zase dostikrat kaj posebnega pripravim, če imam voljo. No, danes lahko poročam, da nisem kupila krvavico na tržnici, ampak v trgovini, ker mi je tako svetovala mami, kako je dobra in po mojemu okusi je bila preslana. Šola za drugič, nikoli več. 

Za boljši okus je še ribezova pita in mon cheri tortice je nekaj ostalo..Pa kozarček belega sladkega vinčka zame, za mojega pa cviček iz okolice hribovca...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 19. 2017 18:08

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

19. jan 2017 18:16

Včeraj in danes za kosilo pasulj z domačo prekajeno junjetino, radič in pečene paprike. 

Za večerjo bodo danes palačinke . 

Jutri pa losos, blitva in krompir, solata. 

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

19. jan 2017 19:01

danes in jutri goveji golaž, njoki in zeljna solata,

jutri tudi enako, namesto njokov makarnočki

 

Ali kdo ve, zakaj mi slike na glavo obrača? Tudi če jo obrnem in shranim, mi jo obrne na glavo, ko jo sem kopiram.

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

19. jan 2017 19:07

Danes: šampinjoni s šunko in sirom, kuhan krompir, solata

breskva

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

20. jan 2017 12:52

                  Danes:     pasulj s kranjsko 

                                        domač 

                                   Po kosilu pa predpustna peka krofov

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

20. jan 2017 13:11

Piščančja rolada *Ruska ruleta*, krompirjeva solata... 

Jabolčni zavitak z brusnicam...

SMARTY1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

20. jan 2017 15:57

Smarty, odlično izgleda! 

Ker mi je miška včeraj naredila velike lušte sem danes zase pripravila skodelico kokošje juhe s korenjem, popečene kozice s čilijem, omakico, pirin polnozrnati kruh in motovilec v solati.

Sin je dobil eno malo porcijo telečjih trakcev iz zaloge in makarone.

Mož pa dobi slastna telečja jetrca v omaki, pire krompir in mešano solato.

Sladica ferrero rocher. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

20. jan 2017 17:22

Trixi, do desetih zvečer sem čakala, potem pa ugonobila ostanke

 

Danes, jutri, če bo sreča mila, še pojutrišnjem: sarma

lp

mzm

NENA58  

član od: 28.6.2009

sporočila: 428

20. jan 2017 18:03

Danes: goveja juha z rezanci, ajdovi skutini štruklji, motovilec, zeljnata solata z avokadom.

Jutri: goveja juha z rezanci, kislo zelje s pečenico, krompir v oblicah, torta

Nedelja: narastek iz prosene kaše in zelenjave, puranji zrezek, motovilec, zeljnata solata z  avokadom, jabolčni zavitek

NENA58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti