Vaše najljubše pecivo s skuto

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. jul 2007 17:25

Meni je všeč skutina penca. Skuto zmešam z kislo smetano in malo mleka. ham-njam

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jul 2007 18:22

anamarija1, sirovega bureka sploh ni, ampak je sirnica. Ime sirov burek smo si menda mi izmislili, morda tudi zato, ker na J nekdaj skupne domovine skuti rečejo sir (sveži ali pa svježi, odvisno v katerih krajih,, ponekod tudi mladi, kakor kje, ker ponekod je mladi sir spet nekaj drugega).

Ker če boš v bosni rekla sirov burek, te bodo čudno gledali. Ko tam rečeš burek, je to z mesom, s skuto je sirnica in s krompirjem krompiruša.

 

Mamamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. jul 2007 19:33

A, ja, jaz imam najraje biskvitne rezine z jagodami A. eko se mi je kar zdelo, pol pa jaz čudno izpadem če rečem skutin burek, Mamamia, hvala za odgovor. Anamarija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. jul 2007 20:35

višnjeva torta - spodaj zdrobljeni keksi z margarino, čez skutno-smetanova krema, na vrh višnje v želeju, njaaaaamiiiii!!!! Tudi v najinem, pardon, našem hladilniku mora bit obvezno vsaj ena skuta vedno na zalogi! Obožujeva jo, prav tako jogurte, tudi smetane morajo vedno bit... Veri

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

31. jul 2007 20:53

Slivovi knedli s skutnim testom, pa od peciva že omenjene skutine ledene kocke - tem pa se res ne morem upreti. Pri nas doma je bilo skute vedno v izobilju in smo ji rekli kar sir, tako da kar se skutnih jedi tiče imajo posebno mesto sirove pogače od moje mame (skutin zavitek). tigris

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

31. jul 2007 21:00

Rada imam vse, kar je narejeno s skuto, še najraje pa kar domačo skuto brez dodatkov ali pa táko, kot jo pripravljamo pri nas: malo čebule, soli, kumine, rdeče paprike in bučnega olja, zraven pa kos domačega rženega kruha. rdecapesa

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. jul 2007 21:29

Zelo mi je všeč skutina pogača. (vlečeno testo, skuta, kisla smetana, jajca, cuker, limona rum in maslo).... hitro, enostavno in pregrešno dobro!!! titta

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

1. avg 2007 12:49

Veri, ti pa veš kaj je dobro ... tudi jaz obožujem to sladico ! In vse ostale skutine stvari...skutin štrukelj...za tega bi se odpovedala vsaki dieti...skutin zavitek, skutine torte, gratinirane palačinke polnjene s skuto, sirov burek, skutini zavitki, nepasirana ali "domača" skuta-rezine z evkaliptusovim medom ali dobro marelično marmelado....in še vse ostalo česar se trenutno ne spomnem ... ampak našteto imam najraje. Andreia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. avg 2007 17:17

 Ko smo ravno pri sirih - kaj je na našem trgu krem sir  ( iz srbohrvaščine ) - za sladico. Vse, kar sem pogledala, vsebuje sol, ki pa za sladico ni primerna.

 

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti