Dalmacija in bosna-potovanje

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

tema odprta - 25. jul 2007 15:29 | ogledi: 5.670 | odgovori: 16

Z avtom nameravamo avgusta potovati po Dalmaciji do Neuma, obiskati Medjugorje, ob Neretvi gor, Pa Plitvička jezera. To je okvirni del poti.

Sedaj pa me zanima, katero mesto bi si bilo zanimivo ogledati med potjo, oz. zanimivosti v teh mestih, kaj se je vam vtisnilo v spomin. To bo naše prvo tako potovanje, zato bo vsak predlog dobrodošel.

Lep dan.

lkc

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jul 2007 15:36

A greste potem od Neretve na Bihać pa proti Plitvicam ali kako drugače?

 

Če greš ob obali Neretve je seveda nujno obiskati Mostar, pa Jablanico (tam je še vedno porušen most na Neretvi, če se spomnite filma Bitka na Neretvi).

Za kaj več pa moram pogledat našo lansko pot, smo se tam potepali. Mamamia

mamamia

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

25. jul 2007 15:45

glede plitvic, sva bila v nedeljo tudi midva tam. karta za ogled je 110 kun na osebo (za otroke pa 55 kun) cena se mi je zdela kar precej visoka. izredno pa sem bila presenečena, ker nikjer nihče ni pregledoval, če karto sploh imaš. tako je bilo tam ogromno ljudi, ki karte sploh niso kupili, pa so se prav tako vozili z ladjico in tistim vlakcem. no, zato sem bila potem precej slabe volje, kljub lepi naravi. se mi zdi, da bi bilo fer, da se karte preglejujejo, in se morda na podlagi tega tudi omogoči ena normalna cena (10-12 evrov npr.) saj bi tako karte kupovali vsi. ne pa samo eni naključni naivneži. (to sva midva s fantom) precej me je razžalostilo in razjezilo to... lep dan. hruškabanana

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

25. jul 2007 16:29

Razgledna točka Vidikovac nad Vranskim jezerom, Paklenica, Trogir, Ston. barbara9

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. jul 2007 19:24

Pa Neretva se nekje razširi v močvirje in se da z ladijco vozit - je nek park, kjre živijo divji konji, ogromno ptic, jegulje... In tam blizu je ena vasica se več ne spominjam imena, kjer je kar nekaj rimskih ostankov. Rože so posajena v korita iz rimskih časov, na vsaki stopnici kaj piše... zabavno. Samo nimam podrobnega zemljevida, da bi našla ime, v atlasu sveta so na tem mestu le tiste pikice, ki označujejo arheološko najdišče. Lep pozdrav magnolija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. jul 2007 21:24

S podobne poti na potepu po Jugi :))) zadnje leto pred razpadom se spomnim cudovitega mesteca Metkovic ob delti Neretve. lp, proxima

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. jul 2007 22:20

Ja, Metković je pa res  oz. cela dolina Neretve. Sicer pa, kot so že rekle pred menoj...Jablanica, kjer je tisti porušen most, pa tudi muzej je tam in če boš imela srečo, bo celo odprt, Mostar s svojim "starim - novim" mostom in mladci, ki za nekaj evrov skočijo v Neretvo, Međugorje (kjer vam bo najbrž v tem času presneto vroče), Ston, pa nad Makarsko je en romarski kraj, se zdaj ne spomnim imena (je pa kraj na črko V )...lepo je tam dol, kjerkoli, vsaj meni. Ognjič

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

26. jul 2007 7:59

Hvala za odgovore. Barbara9, začemo s tvojim predlogom: Vransko jezero, Paklenica, Trogir, Ston, Međugorje ostane, bomo potrpeli tudi vročino. A se s to ladjico potem splača iti po Neretvi? Kje je štart? Mostar, Jablanica sta tudi na spisku, potem na Jajce in Bihač. Ker pa vsak odkrije na poti kaj novega, je vsak predlog dobrodošel. Mamamia,prav to pot imamo v načrtu, se priporočam za vse predloge. Lp. lkc

Mirjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

26. jul 2007 8:29

Od Bihaća lahko naredite še ovinek proti Gospiću. V vasi Smiljan zraven Gospića je prenovljena rojstna hiša Nikole Tesle. Zelo zanimivo!

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

26. jul 2007 9:26

Na vožnji z ladjico po Neretvi ne vidiš nič pretresljivega...vozijo te med ščavjem do mesta, kjer je ponavadi piknik. Če gre za organizirane skupine, je ponavadi na ladjici tudi kakšen s kitaro za boljše vzdušje. Mislim pa, da se to bolj dogaja pozno jeseni, ko je čas obiranja mandarin. Pa sem se zdaj spomnila, da imajo enkrat avgusta tam neko tekmovanje s temi ladjicami in proslavo in fešto v čast "lijepe njihove". Če vas ne moti kakšen od sreče in vznesenosti spuščen rafal iz brzostrelk :) Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jul 2007 9:31

V Jajcu je tudi odprt muzej Avnoja, ga ravno prenavljajo, pa posnetek pred slapovi Plive je tudi kar pravšnji za zgodovinski spomin.

Mi smo se ustavili tudi v Travniku, kjer je rojstna hiša Ive Andrića, predvsem pa imajo tam čudovite sire, sploh travniški je zelo znan (pa ne samo to, tudi zelo dober je...).

 

Predvsem pa je čudovita tamkajšnja pokrajina, tako zelo divja in večinoma neokrnjena je še; vožnja po dolini Neretve je pa res prva liga, Mostar je še vedno ohranil svoj čar, ne glede na to, da pogled na novi most ptikliče v spomin vso neumnost tega sveta, ki povzroča rušenje takšnih znamenitosti, kot je bil stari most.

lkc, če mi pošlješ na ZS e-mail naslov, ti pošljem kak posnetek iz Bosne, takole za popestritev pisanja.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti