Povišan holesterol

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

25. jul 2007 20:42

Moja mama se je glede tega posvetovala tudi z osebnim zdravnikom in je rekel,da lahko to pije.Je pa razmerje tako:1dcl mlačne vode,čajna žlička medu in čajna žlička jabolčnega kisa.Najboljši je domač ali od Patra Ašiča,tega je uporabljala mama.Poskusiš lahko,ni pa ravno prijetno za piti.Zajtrkovala pa je cca pol ure po tem. tanya017

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

25. jul 2007 21:43

Dekleta hvala za nasvete,vidim ,da je tema zanimiva. Mamamia hvala za pošto ! BISERKA55

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

25. jul 2007 22:19

jaz sem pila samo jabolčni kis zmešan z vodo (žica-jušna kisa in 2dcl vode) brez medu pa se je tudi znižala raven holesterola. lp reza

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

26. jul 2007 8:41

Tudi jaz pijem vsako jutro na tešče vodo in jabolčni kis, brez medu. Nimam ravno holesterola, sem pa imela želodčne težave, ki so izginile. Uporabljam pa domač jabolčni kis, ki ga sami pridelamo. Pomaga pri številnih težavah. Preizkušeno! Pa še to: od začetka je res malo neprijetnega okusa. zato daj samo nekaj kapljic kisa. Potem količino kisa postopno povečuj. Na okus se hitro privadiš. jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 26. jul 2007 08:43:18

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

26. jul 2007 9:40

Če holesterol ni zelo visok in ni predpisana stroga dieta in če zadiši sladica, potem si jo privoščimo. Ampak vsaka sladica ni primerna. Na splošno velja, da ne sme imeti veliko živalskih maščob in sladkorja. Te dve sestavini sicer lahko po občutku bolj ali manj zmanjšujemo. Mene pa zanimajo vaši že preizkušeni recepti. Ali imate kakšen seznam receptov oziroma konkretne recepte za sladice, ki jih pripravljate in ne "povečujejo" preveč holesterola?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jul 2007 9:49

rdkapica, različni sadni zvitki (testo ne vsebuje jajc in sladkorja), sploh višnjev,borovničev, jabolčni, pa zavitek iz skute iz posnetega mleka. Puding, skuhan z nemastnim mlekom, jogurrtova strjenka, razne skutne torte s sadjem, biskvit brez rumenjakov (meni so za rojstni dan spekli čudovito torto z biskvitom brez rumenjakov in jabolčnim nadevom), kakšna sladica z albert keksi....

 

In ko holesterol pade si prvoščimo palačinke z orehovo-čokoladnim nadevom, na vrh pa sladoled in sladka smetana, potreseno z mletimi orehi....bolj ubijalska je potem samo še Moskva šnit s tistim svojim maslom povrh vsega drugega že naštetega...

 

Mamamia

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

26. jul 2007 11:45

Hvala za ideje. Priporočam se za recept za jogurtovo strjenko in za biskvit brez rumenjakov. Glede albert keksov pa imam bolj negativno mnenje - občutek imam, da so to masleni piškoti s preveč maščobe in dodanimi nepotrebnimi dodatki.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

26. jul 2007 14:53

Po zadnjih izvidih krvi mi ne kaže drugega, kot da se včlanim v klub izbrancev z viškom holesterola :(( Pa nad sladice po nasvetu mamamie :)) barbara9

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jul 2007 15:28

Rdkapica, glede Albert keksov imaš prav. Jaz se vseh umetnih stvari ognem, kjer se le da. (imam hčerko, ki je hudo alergična na razne E-je...).

Edino tiramisu delam iz Savoraidi keksov, tega pa ona tako ali tako ne je že zaradi kave...

lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jul 2007 16:22

No, meni je zdravnik rekel, da albert kekse lahko jem, tudi v bolnišnici sem jih dobivala ob prepečencu. Ker so res redke sladice, ki jih lahko jem, si pač občasno privoščim grizljanje teh keksov, je še vedno manj škode kot če se nabašem s kakšno kremasto torto...je pa res, ko pojem albert keks ali dva, pazim pri drugi hrani glede vsebnosti maščob. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti