Zaposlitev

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

1. apr 2010 13:48

Kopirala sem ti delček zakona o delovnih razmerjih, kjer je razvidno, da ti mora delodajalec že pred pogodbo o zaposlitvi izročiti pisen predlog o zaposlitvi in je že na njem tudi njegov podpis in žig. Preberi si odstavek, ki sem ti ga poslala: IZ Zakona o delovnih razmerjih ZDR Ur.list 42/2002 od 15.05.2002 2. OBLIKA POGODBE 15. člen (pisnost pogodbe o zaposlitvi) (1) Pogodba o zaposlitvi se sklene v pisni obliki. (2) Delodajalec mora delavcu izročiti pisen predlog pogodbe o zaposlitvi praviloma tri dni pred predvideno sklenitvijo, pisno pogodbo o zaposlitvi pa ob njeni sklenitvi. (3) Če delavcu ni izročena pisna pogodba o zaposlitvi, lahko kadarkoli v času trajanja delovnega razmerja zahteva njeno izročitev od delodajalca in sodno varstvo. (4) Če stranki nista sklenili pogodbe o zaposlitvi v pisni obliki ali če niso v pisni obliki izražene vse sestavine pogodbe o zaposlitvi iz prvega odstavka 29. člena tega zakona, to ne vpliva na obstoj in veljavnost pogodbe o zaposlitvi. nenci

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

1. apr 2010 14:06

NO, pa še iz obligacijskega zakonika Ur.list 83/2001 od 25.10.2001 pa si lahko prebereš, v (1) točki, da je listina veljavna oz.pogodba sklenjena, ko jo podpišejo vsi, ki se z njo zavezujejo. Tako da je po 100% -no UKAZ o razglasitvi obligacijskega zakonika (OZ) 57. člen Sestavitev listine (1) Če je treba za sklenitev pogodbe napraviti listino, je pogodba sklenjena, ko listino podpišejo vsi, ki se z njo zavezujejo. (2) Enake učinke kot listina ima katerikoli način ali oblika sporočanja, ki ohranja zapis besedila neokrnjen in ki omogoča preverjanje izvora besedila z uporabo splošno sprejetih sredstev. (3) Če pogodbenik ne zna pisati, naredi na listini ročni znak, ki ga overita dve priči ali organ, pristojen za overitve. (4) Za sklenitev dvostranske pogodbe je dovolj, da obe stranki podpišeta eno listino ali da vsaka stranka podpiše tisti izvod listine, ki je namenjen drugi stranki. nenci

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

5. apr 2010 16:05

Ni nujno, da bodo imeli vsi minimalno plačo 734,15, ker imajo podjetja možnost za postopni dvig do minimalne plače v 2 letih. Lakica

Trupinho  

član od: 23.1.2014

sporočila: 1

23. jan 2014 15:07

Od začetka decembra je v Sloveniji začel delovati nov zaposlitveni portal, ki vam ponuja vse vrste zaposlitev od rednih zaposlitev, do pogodbenih del, sodelovanja med podjetji, dela v tujini. 

Skratka portal je še relativno nov in vas vabimo k obisku, priporočamo vam tudi prijavo na e-obveščanje, kjer boste v svoj e-poštni nabiralnik enkrat tedensko prejeli dela, ki so najbolj zanimiva na portalu.

Trupinho

pikec99  

član od: 18.2.2013

sporočila: 20

13. avg 2014 11:23

Prosta delovna mesta v Sloveniji lahko iščemo na različnih portalih. Predvsem je razlika med portali v tem, da eni so bolj pregledni eni manj. Za delodajalce pa se predvsem razlikujejo po tem ali so storitve plačljive ali ne... Kakorkoli delovnih mest je nasplošno premalo in tukaj je največji problem.



Kuharski majster



Sporočilo je spremenil(a) pikec99 dne 13. 2014 11:25

Sporočilo je spremenil(a) pikec99 dne 17.okt 2014 10:55

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

14. avg 2014 10:18

Pri nas sta starša brez službe že nekaj let, odkar je propadel Vegrad, eden od njiju je paraplegik. Brat je brez službe, ker še študira, nekaj dela preko študenta. Jaz sem pa že več kot eno leto brez. Sem vedela, da ne bo služb, pa sem se raje vrgla v lastne podjetniške vode... Je sicer težek začetek, trenutno si še ne izplačujem dohodka, tako da me prav panika tu in tam - ker nimam plačanih položnic in imam ogromen minus na računu... Tako da službe aktivno ne iščem več, ker glede na bonitetne ocene podjetij, podatki iz bonitete.si - večinoma odpuščajo, večjih podjetij skoraj več ni, je pa veliko malih - to pa iz izkušen vem, da se ne zaposluje, sam se pa dobi marsikatero delo, problem je, da jemljejo samo študente, večinoma  - ker so plačani 3 eur na uro max...

xxs

pikec99  

član od: 18.2.2013

sporočila: 20

15. okt 2014 15:43

Iskanje zaposlitve še nikoli ni bilo tako težavno, saj prostih delovnih mest preprosto ni. Kaj storiti nič... pošiljati prošnje in upati na najboljše to je edina opcija. A mogoče kdo pozna kakšno drugo opcijo? Naj mi jo pove ker iščem šiht za polni delovni čas 8 ur za 1000€ neto plače :)



Kuharski majster

Sporočilo je spremenil(a) pikec99 dne 17.okt 2014 10:52

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. okt 2014 15:59

Za tako plačo moraš biti kuhar v malo boljši restavraciji. Tam torej išči svoje potencialne delodajalce. Za to moraš verjetno imeti tudi kaka dodatna znanja poleg osnovne kuharske izobrazbe. Sam zase najbolje veš, s čim razpolagaš in kake so tvoje realne možnosti.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. okt 2014 16:04

Limnol, a ne vidiš, da zgolj promovira stran?

Commis débarrasseur

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

15. okt 2014 20:11

Stanje v državi je tako kot je.Veze, no tukaj imaš možnosti.Drugače pa,če moraš preživet, če te ne podpirajo starši kljub bilo kakšni izobrazbi delaš kar dobiš,če dobiš.Pa če že dobiš,je vprašanje ali boš dobil plačilo.Na žalost ostaneš nemalokrat brez plačila, čeprav si delal.

Hči je odšla na prostovoljno delo v tujino.Vedno si je sama iskala delo,preko študenta,delala dosti različnih del.Ampak v nedogled ne gre.Mladi bi si radi ustvarili družine.Zato pa je potrebno malo več,kot samo delo prek štud.servisev.Nekaj prijateljev je dobilo delo v Avstriji,in so se čez noč prerodili.Imajo neko osnovo,da lahko razmišljajo o bodočnosti.Naj povem,da imajo službe za nedoločen čas.Ker je bila pridna v času študija,študirala vse v roku,delala, je šla še v to opcijo prostovoljstva,ker rednega dela doma ni.Nabira izkušnje,ali celo ostane tam.

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti