Osebni dnevnik o razvoju dojenčka

Minka  

član od: 29.10.2004

sporočila: 29

tema odprta - 13. jul 2007 14:26 | ogledi: 4.958 | odgovori: 8

Na spletni strani www.bambino.si so razvili osebni dnevnik o razvoju dojenčka.

Notri najdete značilnosti za posamezne mesece v razvoju, dnevno pa lahko opisujete lasne zaznamke v razvoju in si jih shranite da so vam vedno na voljo.

Meni se zdi cool zadeva, samo se je pa potrebno brezplačno registrirati

http://www.bambino.si/

http://www.bambino.si/dnevnik_razvoja

Temo je spremenil(a) Minka dne 13. jul 2007 14:43:32

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2007 15:26

Ne vem, meni ja ta elektronska statistika tako zelo neosebna. Mi smo imeli en čisto poseben album, v katerega smo vpisovali težo in velikost po mesecih, obiske v posvetovalnici, kdaj je zrasel prvi zobek in sliko o tem, potem prve korake in besede, skratka vse, od prvih podarjenih igrač do obiska za rojstni dan. Mi je to nekako bolj "toplo", še danes primemo v roke ta album in se spominjamo marsikatere prigode v zvezi z zapisanim. Se okoli albuma zbere vsa družina, če en upravlja z računalnikom, drugi mu pa visijo za vratom, pe še vsi natepemo v eno sobo...V albumu so tudi slike bratov in sester, tete in stricev, dedkov in babic, pa družinsko deblo....Skratka vse o otroku od rojstva do sedmega leta starosti.

Saj, nič ne rečem, ampak meni je ljubše priročen album vzet v roko in vpisat nekaj ali ga prelistat kot pa preko ekrana iskat razliko v cm in kilah. Je pa res, da nas elektronska doba že prehiteva in imajo nove generacije tudi nove prijeme in poglede, kar je navsezadnje prav. Mi smo pač malo nostalgični, kaj č'mo...

Uživajte v napredovanju otrok, ne glede na to, kam vpisujete podatke, Mamamia

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

13. jul 2007 17:56

Ja, prav tako je..., kako lepo je vzeti albumček "Moji prvi koraki". Skorajda je že malo rjavkast, eden je star 33, drugi pa 30 let - albumi mojih otrok. Notri so v taki majhni kuverti zobki, pa šopek lask, pa moja pisava iz mladih let.

Ne vem koliko albumov s slikami imam. Celo moje, ko sem bila stara 3 leta. Posebej lep album je od mojega prvega vnučka , od vnukice samo nekaj slikic... od najmlajšega pa skoraj nobene... Evo, kaj nam je prinesel digitalni aparat...  

Kdo mi je pa kriv, ker ne naredim slikice. Res je, mamamia, kar nostalgija me prime.

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2007 19:38

Točno, dragička. V naši kuvertici je koder sinovih las - beli so kot pšenica, dečko jepa danes čisto temnolas. Pa nič kodrov, ko je bil pa mali pa koder na kodru....kičasto. No, laski in zobki so ena stavri, ki ne gredo v računalnik, jih je pa tako lepo potipati....

Adijo, grem jaz zdaj s prijatelji ven, da ne bom tu bluzila s svojimi spomini...

 

Čeprav sem pa drugače totalni odvisnik od računalnika....Mamamia

mamamia

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

14. jul 2007 11:28

Imam spravljene enake spomine. Zdajle se bom spravila na pregledovanje zgodovine in obujanje spominov. nasha

Minka  

član od: 29.10.2004

sporočila: 29

14. jul 2007 13:24

ste dobili skomine a

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. jul 2007 19:31

Tudi moja hčera rada prebira "svoj dnevnik" in vedno znova plane v smeh, ko pride do stavka "uboga prve ukaze pri ....... mesecih" Ta črtica je namreč še vedno prazna:) Sicer pa sem kupila obema puncama velike lepe kartonaste škatle v katere shranjujem njune pohvale, kakšne posebne risbice, medalje, razredne fotografije...... lp, vanjatajnsek

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

15. jul 2007 20:03

Drage predhodnice, čim sem prebrala vaša mnenja, sem tudi sama poiskala albume s prvimi kodri las in fotografije posameznih pomembnih dogodkov. Pa še ostale stare albume... Oh, le kako lahko računalnik nadomesti te čudovite spomine, kako lahko nadomesti fotografije mojih malih pšeničnih buč, njunih jokov in smehov? Kaj če tehnika odpove? Kje bodo spomini na prvo sankanje, smučanje, drsanje, taborjenja, na kopanje, kjer sta se špricala, da se je nad njima delala mavrica? Vse to imam spravljeno v albumih in škatlah, kjer so tudi prvi delfinčki, ko sta se naučila plavat, priznanja za zmage v teku v žaklju in podobne dragocenosti. Saj vem, da CD lahko shraniš in fotko sprintaš. Ampak, kaj je lepše, kot kadar imaš slab dan prijeti v roke staro fotografijo in s tem držati otroka, ki je že zdavnaj žena ali mož. V tem je problem računalnika: že fotografija je samo papir, računalnik pa vsemu skupaj do konca vzame dušo. Imejte se lepo! LP! ovčka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. avg 2007 12:53

Eh, no, saj to se ne izključuje, lahko imaš krasen album, kamor lepiš lepe portrete, slike iz izletov ipd..., pa krasen cd z ogromno odbitimi slikcami, ki so nastale kar tako, recimo... ker bi bilo vsehrpeveč za album, recimo... Pa koder las in otrokov osebni blog, če ti je to všeč... Take razprave me vedno spomnijo na 200 let trajajočo vojno med zagovorniki dveh teorij, kaj ej svetloba: elekrtomagnetno sevanje ali valovanje... končno pride tretji, ki ugotovi, da je svetloba elektromagnetno valovanje... Prava pot ni vedno v striktni konvencionalnosti in držanju ko pijanec plota, tega, kar smo videli, ko smo bili mali, niti v tem, da vržemo vse staro stran in se držimo samo novega... Prava pot je navadno tista, kjer združiš oboje... Prva svečka je seveda fizična in jo kot tako spraviš v škatlo, prvo kopanje pa pač ni fizično in ga lahko spraviš samo na videokaseto... Zakaj ne bi spravil obojega? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti