Večerje

rex  

član od: 6.7.2007

sporočila: 7

tema odprta - 8. jul 2007 10:52 | ogledi: 2.720 | odgovori: 12

Lep pozdravček vsem in pišem prvič na tem forumu,ker sem se pred kratkim tu prijavila.Jaz ima eno vprašanje glede večerje.Kaj kuhate za večerje,če sploh kdo kaj kuha v teh poletnih dnevih.lep primorski pozdrav

rex

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

8. jul 2007 11:37

Pri nas jemo za večerjo zelo različno. Običajno za moža kakšen zrezek na hitro, zraven različne solate, ki jih jem tudi jaz, kakšne sardelce v pekaču za pizzo, kakšno pizzo. Če je v skrinji ragu, skuham pašto, zraven solato. Včasih samo krompir pečen v pekaču in solata (paradižnik, paprika, čebula, česen, zelena solata, kumare). Ali pa bučni polpeti, ki se jih je lahko hladne in so odlični. Pohan sir. Njoki iz zmrzovalnika v teranovi omaki ali samo z maslom in parmezanom. Ponavadi je vedno tudi sadna kupa za po večerji (breskve, banane, včasih zraven malo malin, borovnic, ribeza za poživitev, melone, lubenica). Mož ima rad na vrh še malo sladoleda. Nekaj je pač treba naredit tudi za večerjo. Zadnje čase nam je dobro  na koščke narezan  kakšen sir, mariniran v olivnem olju, česnu in peteršilju, pa  malo solate in je.

 

Upam, da sem ti dala kakšno idejo pri pripravi večerij.

 

Lep dan 

emily

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jul 2007 14:21

Kar kdo potegne iz hladilnika, če si otroci zaželijo (no, sat že velika, 22 in 19 let) pa jima naredim, kar hočeta - tudi ribo ali biftek spečem, pico, karkoli. Ampak je to bolj poredko, saj sin praviloma ne večerja, hči pa si vzame sadje, jogurt itd.

 

Ko so bili otroci manjši, pa smo tudi kuhali. Od žgancev z jajcem na oko naprej. da bise pa zdaj ukvarjala še z vsakodnevno pripravo večerje, se mi pa ne ljubi. Tu in tam kakšna skelda soalte, pa je.

Mamamia

mamamia

rex  

član od: 6.7.2007

sporočila: 7

8. jul 2007 14:37

No jaz imam dva sina,eden je star 6 let drugi pa 7 mesecev,tako,da za dojenčka ni problem.Ampak ta sterejši komplicira ob polnem hladilniku.Vedno reče joj ne vem kaj bi jedel,mož pa itak mora pojest kar je pripravljeno. rex

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

8. jul 2007 15:20

Pri nas se večerja večinoma bolj lahka hrana,saj s preveč polnim želodcem ni preveč zdravo iti spat.Ponavadi kakšne jogurte,kakšen mlečni riž,sadne solate včasih pa tudi kakšno jajčko. romi1

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

8. jul 2007 15:37

Tudi pri nas večerjamo tisto,kar najdemo v hladilniku.Seveda si včasih zaželijo,da jim tudi jaz kaj pripravim.Drugače pa se morajo kar sami znajti,ker jaz delam na dve izmeni in kadar sem popoldan v službi,si pač morajo sami kaj pripravit. Rex,če ti otrok komplicira pri polnem hladilniku,potem že ni zares lačen in je verjetno tudi malce razvajen.Ko ti bo naslednjič kompliciral,mu samo reči,da pač ne bo nič z večerjo,ker očitno ni lačen. Ženske,ne no tako razvajat svojih otročičkov,sploh pa ne svojih možičkov. Sploh za moža mi je čisto vseeno,če se ne bo sam znašel naj bo pa lačen. Saj ženske smo že tako in tako preveč obremenjene,sploh tiste,ki smo zaposlene. Tako je pri nas edini obrok,ki ga pa redno in vsak dan pripravljam kosilo,za vse ostalo pa je v kuhinji hladilnik. Za večerjo pa je največ,kar naredim,da narežem kakšen paradižnik,ali včasih spečem nekaj palačink. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

8. jul 2007 16:24

Marjetka cvetka, čisto prav imaš. Saj tako in tako večina dela doma je na naših ramenih.

 

Jaz se skušam malo "osvoboditi" od vseh teh opravil (kuhanje, pospravljanje...) toda za enkrat mi še ne uspeva, ker vsi drugi člani družine imajo vedno nekaj "svojih del in opravkov" in so navajeni, da jaz "dežuram" doma. To je sedaj težko popraviti, ampak počasi mi pa le uspeva.

 

Za kuhanje večerih sem pozabila omeniti, da moji ponavadi malicajo v službi, potem jejo šele zvečer okrog 18. ure in takrat je treba pač nekaj skuhat ali pripravit. Ob vikendih pa je običajno kosilo in za večerjo kaj malega ali pa si vsak sam kaj vzame.   

emily

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jul 2007 17:59

emily, pa še ti imej nekaj "svojih del in opravkov". Boš viidela, kako bodo vse sami naredili.

mamamia

mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jul 2007 18:35

Pri nas praviloma ne večerjamo (vsaj ne standradno kot ponekod "vsi za mizo,tole in tole je za jest"). Ponavadi kakšna solata,pade tudi domača salama jaz pa sem praviloma na jogurtu ali pa mleku... Roncolino

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

8. jul 2007 20:54

Pri nas se večerja ne kuha.Kosilo imamo šele ob treh ,ko pridemo domov.Ker je moj mož spolšen jedec, skuham za kosilo malo več, da ima še za večerjo.Jaz rada pojem kaj mlečnega, hči pa ponavadi kakšno solato. lili_stef

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

9. jul 2007 6:31

Pri nas kuham samo kosilo. Za večerjo si vsak vzame sam iz hladilnika ali pa pogreje ostanek od kosila. Otroci so že veliki (23, 17, 14), aja pa najstarejši (mož 43). Izjemoma kuham večerje pozimi, če si otroci zaželijo kaj mlečnega (proseno kašo, riž, pšenični ali koruzni zdrob,..). V glavnem pa je večerja iz nahrbtnika (beri hladilnika). stara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti