23. jul 2007 8:51
Že ena pred mano je spraševala razliko med epilacijo in depilacijo.Prosim za pojasnilo. Tudi jaz se depiliram pod pazduho, vendar ne vem če je to pravilno, ker so tam bezgavke
23. jul 2007 8:51
Že ena pred mano je spraševala razliko med epilacijo in depilacijo.Prosim za pojasnilo. Tudi jaz se depiliram pod pazduho, vendar ne vem če je to pravilno, ker so tam bezgavke
23. jul 2007 9:00
Kolikor jaz razumem je epiliranje puljenje dlak s koreninami, depiliranje pa s pomočjo kreme ali pene topljenje dlak, tako da odpadejo pri koži. LP katjushka
23. jul 2007 23:01
Tudi jaz sem dala skoz veliko teh postopkov. Najprej možev brivnik, ko je kar naprej nergal (nikoli nisem razumela zakaj
24. jul 2007 6:46
ZDRAVE IN LEPE (povzetek predavanja Sanje Lončar - neodvisne raziskovalke, 9.6.2007 v MB) DEPILACIJA Najbolj naravni rešitvi sta vosek in britvica. Depiliranje s kristali karbeksa: so precej grobi za kožo, niso primerni za ljudi s tanko občutlivo kožo, za otroke, starejše,... za zdrave mlade z močno kožo pa bi še prišli v poštev. NAJHUJŠA MOŽNA VARIANTA: kemična depilacija z depilacijskimi kremami!!! Tega ne uporabljajte NIKDAR! Kemija, ki je v treh minutah sposobna stopiti dlako(!!), zelo spremeni pH kože, koža naenkrat postane odprta, izgubi zaščitni sloj, vanjo vdrejo patogeni organizmi, kar lahko traja tudi do teden dni! Takrat ne bi smeli niti slučajno v bazen... kobra 1
24. jul 2007 13:40
| Kajica je napisal/a: |
| No, bom pa še jaz nekaj vprašala. Je prav zanimivo brati vse to |
24. jul 2007 14:14
jaz sem se pri nakupu držala kar fantovih izkušenj z njegovim brivnikom. najprej je imel philpsovega in je bil nad njim popolnoma razočaran, zato si je po enem letu kupil brauna, nad katerim je pa popolnoma navdušen. zato sem se tudi jaz odločila za brauna in sem zadovoljna. izbrala sem precej osnovni model, ki ima samo depolacijsko in brivno glavo in nima nekih posebnih blažilcev bolečin. ima neke valjčke, ki pa sem jih pri tretjem puljenju že snela, ker gre brez njih hitreje in boli čist isto kot prej. pa tudi večina prijateljic mi e svetovala, da so ti protibolečinski nastavki večino brez veze oz. kar moteči in jih nobena, tudi če jih ima, sploh ne uporablja. ninky
14. jul 2011 23:49
pozdravljeni!
jaz imam en manjši problemček. depilirala sem si noge z lepilnim trakom ozeroma voskom in sem si ga prehitro odstranila, zato se mi je vosek prilepil na kožo in ga ne gre odstraniti. prosila bi za pomoč, čimprej.
15. jul 2011 0:44
Vosek lahko odstraniš z oljem (olivnim, otroškim oz. prvim, ki ti pride pod roke). Olje daj na vatko in malo podrgni (nežno, ne grobo) in bo vosek šel iz kože dol. Pa srečno:)
žižula
17. jul 2011 12:22
Pozdravljene!
Ne morem razumeti, da smo se ženske ob vsem vpitju o emancipaciji (enakopravnosti) pustile tako zmanipulirati, da se mučimo na vse možne načine, da bi ugajale moškim.
Poglejte malo na ekran ali mogoče samo mimoidoče moške. Večina je takšnih kot jih je dala mati narava, nekateri celo tako pretiravajo, da se celo ne umivajo redno. Iz malih ekranov vas gledajo razni kosmatinci; umetniki, intelektualci, doktorji in seveda tudi politiki. Nikomur, razen novodobnih mladcev, ne pade na glavo, da bi se depiliral, celo ne obril, se mučil z lepotnimi operacijami, ali pa vsako jutro stal 1 uro pred ogledalom, da bi se šminkal, pudral in vse ostalo kar spada zraven.
Kaj pa me? Ali se res mučimo samo zato, kot boste rekle, da ste sebi všeč.Zakaj toliko spreminjati tisto kar je res od narave dano. Počasi si bomo vse podobne, vse umetne in vse izumetničene. A ni škoda časa in energije za tovrstne popravke. Ta čas bi lahko bistveno bolj pameto porabile za pogovore, druženja in zabavo s svojimi najdražjimi, za svoje hobije in podobno.
Vem, da sem s tem dregnila v osje gnezdo. Toda tako mislim in čutim. Če vas imajo vaši radi, vas imajo zaradi vas samih in ne zaradi vsega tega kar ste napravile in popravile na sebi.
Zelo me moti, da žeske, ki so bile v mladosti lepotice, ne dovolijo si pa,da bi se kot take tudi postarale. Tudi starost ima svojo lepoto, vendar jo moraš znati nositi.![]()
17. jul 2011 12:58
Jezus vikica, a ti resno misliš da naj bo naša zrela lepota kosmata in smrdljiva?
nola
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Polnjene gobe

Praženo zelje s krvavicami in krompirjem