Depilacija nog

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. jul 2011 13:14

Eto, nova moda...kitke splest pod pazduho, pa še kje. Da bodo lepo stale, pa nič umivat . Pa bo lepo žmohten vonj po ženski...

Sicer pa, če sem še malo resna: res upam, da večina ljudi izvaja osnovno higieno zaradi sebe, ne pa zaradi drugih.

Ličenje je pa seveda drugo in če komu odgovarja, je lahko zaradi mene tudi 2 uri pred ogledalom , al pa še več. Še posebno, če to pripomore k dobri volji in nasmešku na obrazu.

Ognjič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jul 2011 13:15

ljuba vikica,

od časov, ko je bila Potočka zijalka glavno mesto Slovenije, se je življenje navadnega ljudstva precej spremenilo. Tako se spreminja pač tudi dojemanje sveta, samega sebe in svojega telesa (da o tujih telesih ne govorimo). Naše življenje je  v vseh segmetih zelo daleč od tega, kar nam je dala narava. Z veliko žlico zajemamo ugodnosti in lenobnosti sodobnega zahodnega globaliziranega načina življeja, potem se pa nenadoma spomnimo, da kar se tega pa tega tiče je pa nujno treba nazaj k naravi.  Močno dvomim, da socialno življenje žensk, ki si brijejo ali depilirajo noge ali kar koli že drugega zaradi tega kaj trpi - po moje ni prav nič boljše in prav nič slabše od tistih, ki s ponosom razkazujejo svoje grmičke. Podobno lahko razglabljamo o barvanju las, silikonskih vsadkih, zobnih implantatih (saj res, zakaj pa ne bi hodili okoli škrbasti, ko nam zobje po naravni poti izpadejo?) itd itd itd. Velika prednost današnjega življenja je izbira, ki jo imamo, pa se tega sploh nočemo zavedati. Lahko si depiliraš noge, če hočeš, ampak ti ni treba, če nočeš. Isto velja za barvaje las, modne zapovedi, istospolne poroke, pravico do splava itd. Jasno, da so to izbire zelo različnega ranga - ampak imamo jih in zakaj jih ne bi vsakdo izkoristil po svoji presoji, znanju in razumevanju? Sploh, če s tem prav nikogar drugega ne omejuje ali ogroža? Meni se sicer petdesetletnice, ki se v svojem koprnenju po tem, da bi bile spet videti stare 20 let, zdijo nedopovedljivo otročje in smešne, motijo me pa prav nič: tudi to je njihova izbira in na moje življenje prav nič ne vpliva (OK, ni treba zdaj o tem, da nekateri dajejo tisoče evrov za napihnjene ustnice, sosedovi otroci v bloku pa nimajo za malico).

Prav je, da vsak črpa svojo samozavest iz tistega, kar se mu zdi pomembno. Če se ti zdijo gladke noge  pomembne - prav. Če so vir tvoje samozavesti naravno skodrane črne dlake ne mečih - s ponosom jih pokaži. Vsak vidi tisto, kar hoče - to velja za nas in za druge.

 

lepo nedeljo!

Sonja

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

17. jul 2011 14:15

imam jih malo čez 40-v svojem telesu se počutim dobro-oblečem kar mi je všeč in seveda da mi paše na postavobiserček sem si vstavila v nos-in tudi dlake si redno odstranjujem,ker je pač moteče - ne morem si zamislit na plaži žensko s kosmatimi nogami ali da ima šumo pod pazduhami-to mi je nagravžno-če ji paše, pač naj jih ima-ne bom se zgražala.tako da bi me opazila,mislila si bom pač svoje.Nekaj pa sigurno drži,da naj bi bila ženska urejena- pa naj bo stara 18 ali 50!

je pa res,vsak naj hodi po svetu,kot mu paše-obrit ali kosmat

 

anibas

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. jul 2011 15:34

je napisal/a:

 .... Lahko si depiliraš noge, če hočeš, ampak ti ni treba, če nočeš. ...

je napisal/a:

...-to mi je nagravžno-če ji paše, pač naj jih ima-ne bom se zgražala.tako da bi me opazila,mislila si bom pač svoje...

 

Nekako takole: prosto izbiro imaš, ali se depiliraš ali ne ...  , ampak če se ne, bodo vsi trdili, da si nehigienski, umazan, zanemarjen, in se tako ali drugače zgražali . 

 

Mislim, da ima vikica kar precej prav.

Osnovna higiena je seveda druga stvar kot razni rituali, ki jih izvajajo/mo nad sabo zaradi nekih vsiljenih lepotnih pravil.

Samo da najbrž tega ne diktirajo moški, ampak kar same. Ponavadi tiste, ki jim je to edini vir samopotrditve (mislim modno/manekensko/kozmetično/revijalno združbo, ki diktira takšne trende), potem se je pa vesoljno ženstvo prisiljeno prostovoljno odločit za depilacijo.  In potem nastane 7 strani dolga tema o najmanj boleči metodi. 

Vsekakor je utemeljen pri tem vsaj razmislek, ali je to res potrebno ali ne. Bravo vikica! 



Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 17. 2011 15:36

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. jul 2011 17:06

Pa smo spet pri različnosti in pri temu, kako kdo sprejema različnost. Ma zakaj pod milim nebom bi pa bil razmislek v tem primeru utemeljen?!

To je osebna obločitev, po vrh vsega še zelo postranska za prihodnost sveta in človeštva. In komurkoli naprtit silno krivdo, da se ženske depilirajo - moškim, ženskam, ki imajo rade modo, industriji, obveščevalnim službam?... to je na istem rangu kot iti razglabljat, zakaj ženske ne nosijo več kril do gležnjem in hodijo v službo. Pa kakor komu drago, no. Definitivno ni to stvar, zaradi katere bi bilo ljudi treba pozivati k razmisleku. Če ti ena stvar ni všeč, se je včasih najbolje obrniti stran, ne pa modrovati.

 

tjas

Barbi5  

član od: 12.8.2009

sporočila: 33

20. jul 2011 7:52

Se pridružujem mnenju večine - če komu kaj ni všeč, naj se obrne stran.

Sama sicer ne maram dlak. Moram pa povedati svojo izkušnjo. Šla sem na sladkorno depilacijo. Ker sem se brila, so bile potrebne celotne noge in bikini. Rezultat: dlake so začele rasti po enem tednu, v tej največji vročini sem v službo hodila z dolgimi hlačami (no, sicer mi nonstop piha klima, ker pač nisem sama v pisarni in me zebe, ampak to je tema za kam drugam), ker se je preveč videlo. Najbolj smešno je pa to, da sem dala za to sranje 90 EUR!! Vsaka napaka človeka izuči, upam, da bo tudi mene.

Po mojem dolgoročno stvar res deluje, ampak za takšen denar dobiš na tone trakcev, britvic, depilacijskih krem ipd. Potrebuješ le čistilo, da na koncu umiješ kopalnico, če kaj preveč "pocaš" :))

Barbi5

splash  

član od: 22.5.2013

sporočila: 9

27. apr 2015 17:57

Bom osvežila slednjo temo. Iščem primeren aparat za depilacijo, da je rezultat trajnejši. Zanima, če kdo uporablja blazinice iz posebnih kristalov? Če je odgovor "da", a je v redu? Ste zadovoljni? Cena je znosna. Pa zasledila sem tudi aparat Philips Lumea Comfort, ki korenino dlake osvetli z nežnim svetlobnim impulzom. Sam ta aparat se mi zdi predrag. Treba počakat, da cena pade dol. Sam nevem, če je v redu. Ga kdo uporablja?

   

 

splash

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. apr 2015 19:51

Preden se vržeš v investicijo 600 € za Lumeo, malo pobrskaj po različnih forumih in dobro preberi ocene kupcev, kaj so napisali. Prav možno je namreč, da na tebi zadeva sploh ne bo delovala.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2015 20:17

Jaz ti predlagam kak depilacijski aparat, ki populi dlake. MAlo poglej, kaj je s strani uporabnic dobro ocenjeno, sama se na nove aparate ne spoznam. Tisto, kar sem jaz kupila pred skoraj 30imi leti mi je v 10 tako razredčilo dlake na nogah, da imam samo še tu in tam kako in še te so tako tanke, da jih strojček (ja, ta isti še vedno dela) komaj zagrabi. Priznam, prvih nekajkrat kar malo boli, potem se navadiš in ni frke. Verjetno je nekoliko odvisno od količine dlak. 

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. apr 2015 21:02

Imam enako izkušnjo kot Vanja!!! Moj je sicer star 15 let, samo še vedno dela, lumea na dlake na nogah sedaj niti ne prime, ker so presvetle pa sem sicer temnolaska. Lumeo imam za pod pazduho in še kje drugje, traja cca 4 tedne. Ni niti približno kot trajni laser. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti