Gliste pri otrocih

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jul 2007 11:52

No ja, ko sem pri sinu opazila gliste, sem šla najprej k zdravniku, se mi zdi to najbolj pametno. Navsezadnje je prav, da se ugotovi razlog in primerno ukrepa, ne pa kar nekaj na lastno pest. Saj smo tudi mi poskusili z domačimi zdravili, a ko niso učinkovala, smo pač šli k tistim, ki o tem vedo več. In se je to pokazalo za čisto pametno potezo, ker so bili potrebni določeni ukrepi. Nisem dovolj prepričana v lastno znanje in ne v popolno učinkovitost t.i. domačih zdravil, da se z otrokom, ko gre za kaj hujšega od prehlada ali vročine, ne bi namenila k zdravniku. Zato jih pa plačujem, ne pa da si sama doma glavo razbijam in  sama zdravim otroka. Sta pa, hvala bogu, kljub jemanju klasičnih zdravil, čisto zdrava in krepka. Je bila sinova alregija v otroških letih prehuda reč, da bi se zafrkavala z alternativo, ozdravitev in izogniev astmi pa dokaz, da tudi uradna medicina še kaj zmore. Tako da so zdravi lahko tudi tisti, ki gredo kdaj k zdravnikom, ne le tisti, ki sami skrbijo za svoje zdravje.

MAmamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. jul 2007 15:46

Pogost vzrok okužbe z glistami so domači ljubljenčki,ki z lizanjem prenesejo jajčeca po celem kožuhu,z iztrebki pa še pogosto na vrt.Marsikdaj žaužijemo jajčeca glist kljub normalnim higijenskim ukrepom,ki veljajo v večini naših gospodinjstev.Česnova ali korenčkova kura sta dobri preventivni zadevi,če se pa kljub temu pojavijo pa bi sam odšel do zdravnika. ati zlati

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. jul 2007 15:58

Jaz tudi do zdravnika in čimprej z zdravljenjem, da se še kdo ne naleze!!! Mislim, par dni gledat, da ima otrok gliste???

Jaz še živalim takoj pomagam, če vidim zajedalce...

lidka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

7. jul 2007 8:15

sem takoj zjutraj poklicala zdravnico, ji povedala za kaj se gre in mi je takoj predpisala tablete vermox. Pije se jih 3 dni po dve na dan. Mi je pa čudno da ni dala tablet za celo družino, saj smo tudi mi zelo potencialni nosilci teh živalc. ariella

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. jul 2007 10:55

Ariella, gliste niso nalezljive, kaj ti zdravnica ni povedala? Anamarija

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

7. jul 2007 14:12

Ko to berem se čudim, ko govorite o glistah, ki so nalezljive. To ne bo držalo. Gliste se dobi z zaužitjem premalo ali neoprane zelenjave ali pa tudi sadja. Sama sem jih imela celo otroštvo, ker sem jedla jagode direktno na vrtu, pa tudi korenje sem ruvala in ga samo med rokami malce pomela ter pojedla. Se mi je zdelo do doma predaleč, da bi hodila umivat, kljub temu, da mi je mama stalno govorila, da je treba hrano z vrta skrbno oprati. Tako sem vsako leto jedla tabletke proti glistam. Res pa je, da nikoli nisem imela toliko glist, da bi me kaj srbelo, ali pa da bi imela temepraturo. Jaz sem gliste vedno opazila v blatu, ko sem šla na veliko potrebo in potem povedala mamici, da so spet gliste tu. Taia

MMATEYKA  

član od: 5.11.2012

sporočila: 4

14. jul 2015 13:38

Ko berem mi je kr groza, da se lahko to ponavlja vsako leto. Meni je dala zdravnica domač recept za odpravljanje glist, ki ga piješ 5 do 6 dni zjutraj in zvečer. Narediš ga pa takole: 1 žlička korenčkovega soka, 1 žlička limoninega soka, 1 žlička olja in 2 stroka česna stisneš. To naj bi pomagalo. Jaz sem za svoje otroke pripravljala zvečer še za zjutraj.

Upam, da se teh nadležnih in neprijetnih zajedavcev rešimo enkrat za vselej.

 

Mateja

 

 



MMATEYKA

Sporočilo je spremenil(a) MMATEYKA dne 14. 2015 13:40

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. jul 2015 13:55

Ja, po osmih letih so se menda nekateri rešili glist ...

mamamia

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

14. jul 2015 14:00

Za gliste je mama kuhala čaj iz vratiča, pri tem je pazila pri količini. Malo preberi na internetu.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti