Lidl

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. feb 2009 17:20

Marna je napisal/a:
Ti delodajalci se meni zdijo totalno nečloveški, da forsirajo take delovne pogoje oz. nepogoje. Marna
Tole mi je v uč padlo (čeprav je tema že stara) in sem se spomnila davnih let nazaj, ko sem imela sodelavko, ki je rada skoz jamrala. Trgovina je bila nova, na tleh pa seveda nove ploščice, ki so se svetile. In so stranke polne sočutja govorile, kako je uboga, da jo zagotovo delodajalec sili, da cele dneve lošči ploščice, da se tako svetijo. Tla je pa v resnici počistila enkrat na teden, pa še to na hitro. Še dobro, da niso videli stresenega čipsa med oblačili in prašnih muck v vsakem kotu trgovine... Drugače pa verjamem, da morajo trgovke v prehrambenih trgovinah res delati, da si prislužijo tisto plačo. Drugače pa kupujem določene izdelke včasih v lidlu v Italiji in mi je roba solidna. Vsekakor dosti boljša od Hoferja in veliko boljša od Evrospina. matilda

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

29. dec 2009 11:58

Imm zelo rada Lidl, dobri izdelki za zelo dobro ceno. Kupujem basmati riž redno, drobtine, moko, rjavi sladkor, zelenjavo ter maslo. Moj moški, ki pa je mesojedec pravi, da salame niso dobre, prav tako ne ribe (vsaj oslič) predvsem pa pogreša kaj več piščančjega. No, meni je ok, nekatera zelenjava tudi, sem se pa že pošteno naveličala njihove plastične ledenke, paradižnika in podbno. V 'mojem' lidlu je prišlo do menjave kadra in je odnos boljši sedaj, prodajalke so še vedno prehitre amapk vsak prijazne Moram reči, da meni še vedno najbolj odgovarja mini Mercator pred mojim domom. Vsi me poznajo, mirno lahko pozabim denarnico in pridem drugi dan plačat, brez problema se zmenim za blago, ki ga nimajo in mi ga naročijo, prodajalke so počasne in sem lahko tudi jaz počasna, kakšno rečemo in to je to terakota

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. dec 2009 12:10

Kolegica Terakota nikakor ne razvozlam, kaj si hotela povedati. Najprej hvališ Lidl da kako je v redu in super, potem pa v nadaljevanju praviš, da pa ni dobro to in ono, in na koncu zaključiš, da je pa zate najboljši Mercator. Kdo bi to razumel ? hedonist

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. dec 2009 12:37

Men je pa ledenka najboljša ,seveda poleg kristalke,in pa edina ,ki jo moj sin je."Plastična" je itak v vseh trgovinah,prav tako kot paradižnik,ker decembra pa res ne moreš dobiti lepo sočnega. Od piščanca pa ja dobiš vse njegove dele.Ok res ne dobiš hrbtov,ampak mislim,da tega ne rabiš ne vem kako veliko.Všeč pa mi je tudi njihova ponudba pred zaprtjem trgovine ,mislim,da zadnji dve uri,kjer je zelo veliko stvari z 30% popustom. Drugače pa sem jaz z Lidlom zadovoljna.Še posebej zato,ker ga mam kar čez cesto in pride včasih kar prav, za zadnjo minuto. kriznana

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

29. dec 2009 13:01

Ha, no ja...bom sedaj bolj jasna. Lidl mi je na splošno zelo všeč, kakšna stvar mi sicer ne potegne najbolje, katera sem povedala in vmes dodala kaj pravi o mesninah tam moj moški-ampak to je njegova stvar Še vedno pa so mi najbolj všeč manjše trgovinice, kjer je odnos oseben in delavk ne priganjajo in niso stalno pod stresom. Evo, mislim, da je jasno. Lidl ima veliko dobrih stvari in tudi zelo poceni za kar se splača k njim, vse sigurno ni ok, odvisno od kupca tudi...način poslovanja pa je pač takšen kot v vseh teh večjih tujih trgovinah..brrr... terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

29. dec 2009 13:07

kriznana je napisal/a:
Od piščanca pa ja dobiš vse njegove dele.Ok res ne dobiš hrbtov,ampak mislim,da tega ne rabiš ne vem kako veliko.
Veš, imam enega takega zbirčnega mesojedca doma, od mesa je samo piščančja prsa, suho salamo, pršut, od rib pa osliča in to, da tam ni kaj dosti zanj verjamem
kriznana je napisal/a:
Všeč pa mi je tudi njihova ponudba pred zaprtjem trgovine ,mislim,da zadnji dve uri,kjer je zelo veliko stvari z 30% popustom. kriznana
Tega pa nisem vedela...kaj pa je vse 30 posot dol? Verjetno kruh tako kot v Mercatorju, še kaj? lp terakota

kikki  

član od: 14.4.2007

sporočila: 30

29. dec 2009 13:49

Sadje in zelenjavo tudi pocenijo zvečer kikki

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. dec 2009 14:13

Od določenega mesa ,sadje ,zelenjavo,jogurte,kruh. V glavnem se splača iti pogledat bolj pozno.Seveda ,če ga imaš blizu.Pred prazniki sem si naredila kar lepo zalogo sadja in zelenjave pa tudi nekaj mesa se je našlo v vozičku.Ker jim rok poteče recimo 27 in je ta dan bila ravno nedelja so kar dosti mesa znižali.Doma ga pa lepo predevam v vrečke in ga dam zmrzniz.Meso tako počaka kar nekaj časa. pa tudi sadje in zelenjava ti nekaj dni lahko stoji v hladilniku pa bo še vedno užitna. Se splača določene artikle spremljati datumsko.Da pa jih opaziš maš ponavadi na njih nalepko 30%-. Sicer pa je moj mož glede mesa tudi nasproten,pravi,da ni tako dobro.Ampak zdaj mu sploh ne povem od kod je, pa je vse dobro. kriznana

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

29. dec 2009 14:23

kriznana je napisal/a:
Od določenega mesa ,sadje ,zelenjavo,jogurte,kruh. V glavnem se splača iti pogledat bolj pozno.Seveda ,če ga imaš blizu.Pred prazniki sem si naredila kar lepo zalogo sadja in zelenjave pa tudi nekaj mesa se je našlo v vozičku.Ker jim rok poteče recimo 27 in je ta dan bila ravno nedelja so kar dosti mesa znižali.Doma ga pa lepo predevam v vrečke in ga dam zmrzniz.Meso tako počaka kar nekaj časa. pa tudi sadje in zelenjava ti nekaj dni lahko stoji v hladilniku pa bo še vedno užitna. Se splača določene artikle spremljati datumsko.Da pa jih opaziš maš ponavadi na njih nalepko 30%-.
O, hvala za to informacijo, nisem vedela, očitno še nisem bila tako pozno v lidlu-to je potem dobro uro pred zaprtjem, kajne? In tudi jaz večkrat vzamem kaj kar je pred rokom, tako sem si pred prazniki napravila lepo zalogo skute, ki sem jo plačala po polovični ceni in dala zamrznit-super, da se da še kje vsaj malo prišparat!
kriznana je napisal/a:
Sicer pa je moj mož glede mesa tudi nasproten,pravi,da ni tako dobro.Ampak zdaj mu sploh ne povem od kod je, pa je vse dobro. kriznana
Ha, ja te so najboljše. Moj je enostavno alergičen na kurkumo in sojo-vse kar je sojinega pravzaprav, samo da izve, da je kje žlica sojine moke vmešana pa ni več lačen terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 29.dec 2009 14:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti