Študent, kaj ješ med vikendom?

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. jun 2007 20:33

Tam kjer tako ravnajo do študentov pač ne jem več. Pomislite enkrat koliko pravzaprav gostinci zaslužijo od bonov. 2 restavraciji sta okoli našga faksa, ki bi pomoje propadle, če ne bi blo študentov. V obeh so prijazni do študentov. Recimo Joe Penas se mi je pa zameru. Ceno so ne vem kok dvignl, ponudbo zmanjšal da nimaš skoraj nobene izbire (na jedilniku piše sicer, da o dodatni ponudbi povprašajte natakarja, ampak si pri odnosu sploh ne bi upala prašat), o prijaznosti do študentov bi se pa dal debatirat... 3x sm bla tm, 3x slabe izkušnje in tam me pač ne bojo več vidl. Je tolk več boljših in cenejših krajev za jest, da grem raje v take gostilne. Pač študenti smo si sami krivi, da hodmo jest tja kjer niso prijazni. Če bi prišla v tako gostilno jest na denar (ne na bone) bi pričakovala dober odnos in bi povedala kar se jim gre. Ker jem na bone se ne kregam in sem samo hvaležna, da mi država omogoča tako poceni prehrano. Če mi pa kaj ni všeč, pa tja naslednjič ne bom šla več, pa pika! Urša

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. jun 2007 20:38

kuharca37 je napisal/a:
Moncika ob branju tvijega posta sem postala žalostna in ogorčena.....če bi bilo po moje in bi jaz vladala tem svetu bi kot prvo uvedla vsaj 1 brezplačen obrok dnevno za vse študente in dijake....se mi zdite tolk pridni ker študirate.....glavo pokonci in čimprej dokončajta z možem študij potem pa pojdi v tisto restavracijo in jim povej kako si se počutila v tistih dneh ko si tam stala in čakala na obrok kot berač....pa ne se sekirat ker prejemaš bone za hrano . kuharca37
Prepozno videla tale post, pa ga moram še mal pokomentirat... Jaz pa ne bi uvedla zastonj hrane, ker bi bilo potem še več sfalirnih študentov, ki bi jih zanimale samo ugodnosti in ne dolžnosti. Nikjer na svetu nimajo študentje takih ugodnosti, da lahko jejo po mehiških in kitajskih in ne vem kakšnih restavracijah še za tako malo denarja, imajo pa za to cenejše menze. Slovenski študentje bi bilo lahko samo hvaležni, da imamo tako možnost. Ja, sem tudi sama študentka ampak vseeno ne gledam na študij, kot na neko uživancijo, ko mi vse plača država in ga tudi ne mislim za nalašč zavlačevati v nedogled. Urša

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jun 2007 21:15

Ojej Urša, upam da pa ja kdo ne zavlačuje študija, zaradi tistih par bonov. Meni se pa zdi zelo drago biti študent: glede na to, da nisem dobila sobe v študentu, sem ogromno zapravila za najemnino, pa mesečno karto, pa vlak do ljubljane, da ne govorim o šolskih knjigah in učbenikih in vseh ostalih obveznostih. Tako, da zaradi bonov se mi pa res nebi splačalo biti "sfaliran študent". Je pa to res, da pri nas se ogromno restavracij prijavi na razpis, saj jim študenti pomenijo reklamo in povečanje prometa. Del cene jedi subvencionira država, tako da oni pokasirajo isto kot od drugih gostov. Je pa res, da študent bo pojedel kolikor mu pripada za bon, ne pa menija a la carte, ki več stane. In zato jim hitro postane študent slaba stranka. Taki gostinci naj se najprej zamislijo, kaj sploh hočejo. Nihče jih ne sili, da imajo možnost prehrane na bone in če menijo, da jim študenti niso zaželjeni, naj se pač ne prijavijo na razpis. Če pa ponujajo svoje bone, naj jih pa sprejmejo, kot si zaslužijo... lp matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jun 2007 21:27

matilda, če živiš pri starših..........................je pa čisto drugače, a ne?????????? rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jun 2007 21:38

No ja, zaradi nekaj bonov (pa saj jih ni vem koliko, kolikor dni v mesecu, toliko bonov) pa bi res rada videla  študenta, ki bi zavlačeval študij. Glede na to, kako ještudij pri nas drag, je kar prav, da imajo študentje možnost prehrane na bone, veliki večini jih to zelo prav pride. In ne bi bilo prav, da se to ukine zavoljo tistih nekaj, ki imajo vsega dovolj in zavlačujejo s študijem, ker si to pač lahko privoščijo.

 

Monciko sem pa razumela tako, da si je pač enkrat zaželal jesti zunaj (ja kdo si pa tega kdaj ne privošči???), a je naletela na "smotance"...

Jaz bi rekla tako: v lokale, kjer študente prijzano sprejemajo, se bodo zdajšnji študentje vračali tudi potem, ko bodo imeli več pod palcem, ker jih bodo na te lokale vezali lepi spomini. In ko bodo imeli veliko denarja se bodo izogibali lokalom, v katerih so bili do njih neprijazni...A se nekateri gostinci tega ne zavedajo prav....

 

Mamamia 

 

mamamia

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

26. jun 2007 21:54

JOOOOJ, SKOR STE ME RAZTRGALI!!!! Saj mi ni problem doma kuhat, kot sem že napisala tudi rada kuham, in predvsem zaradi 2 bonov na mesec, kolikor jih povprečno izkoristim (od 20, ki mi jih na mesec "pripada"), se mi pa res ne splača bit študent!!! Nikoli se mi ni splačalo, sploh če sedaj pogledam, da bom čez nekaj izpitov veterinarka, pa je s službami v naši stroki zelozelo slabo. Pa ne rečem, če bi se lepše obnašali, bi rekla, OK, pa plačava. A ob takšnem odnosu... In res je, tam, kjer sem do sedaj dobila dobro postrežbo, prijazno osebje,itd, neglede na to, s čim sem plačal...tja se bom zagotovo še vrnila. pa tudi njihovo dobro ime bom ponesla okrog in jih še komu priporočala. moncika

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

26. jun 2007 22:01

pozabila sem vam napisti, zakaj tako "grozen naslov" teme. Iz lastnih izkušenj. Ko sem namreč živela še v LJ, sem bila prvi 2 leti v sobici, kjer si nisem mogla kuhat. Tudi če bi zelo rada. In ko sem kdaj med vikendom ostala tam, sem živela na sendvičih ali plačevala obroke, ker tam okrog pač ni bilo možnosti jest na bone. En kelnar mi je celo rekel, da on je pa mislil, da študentje itak grejo med vikendom domov... In ko moraš res študirat za izpit, nimaš niti časa niti volje peljat se čez pol LJ do restavracije, kjer v nedeljo strežejo študentom. Je tako? moncika

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. jun 2007 22:02

Sej ne pravim da so boni vse zaradi česar se "splača" bit študent. Samo dejstvo je, da nekateri pač zavlačujejo študij, da čimveč poberejo od države - to mislim na une, k se najbolj kregajo čez zakone o študentih, pa pri 30ih še niso doštudiral (ne mislim tuki tistih, ki so se vpisali pozneje na faks, ampak o tistih, ki dejansko vlečejo tok časa). No pa ni sedaj ne čas ne kraj za to debato. Raje se menimo o hrani moncika: se strinjam s tabo - nekateri so res obupni! Naslednjič si pa kupi bone za kam drugam, pa upam, da tam ne boš razočarana in da bomo slišali še kakšno pohvalo Urša

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

26. jun 2007 22:40

Drage moje punce, kuharice, studentke, mamice samohranilke in vse ostalo! Na ta forum se oglasam prvic. Najprej bi zelela soglasati z monciko in z njeno izkusnjo o bonih. Tudi meni se je zgodilo, da sem prisla v gostilno, kjer sem za bon dala (prejsnjih) 700 sit, kar za studenta DEFINITIVNO ni malo, dobila kraco s kocinami in odgriznjen kos peciva! Pa ne mislite, drage moje kuharice, da ne znam kuhat, da sem morala it v gostilno. A ste slucajno pomislile na to, da pa je vcasih taka situacija, ko zeli clovek praznovati, ko recimo naredi soferski izpit, ali naredi letnik, ali ima obletnico poroke? Ali se vam nikoli ni zgodilo, da bi pa takrat s svojimi najblizjimi rekli: "Danes pa se dajmo zabavat!" A ne pase, da ti pa nekdo en dan da hrano pred tebe, brez da bi bilo treba tebi skrbeti za to, da bo krompir olupljen, da bo solata dobro ociscena, da bo meso dovolj kuhano in ne prevec slano, itd.?! Ok, dovolj nakladanja. Nis(m)o manj vredni in lenuhi, ce kupimo bon in gremo na vecerjo! Kakorkoli, strinjati se ali ne strinjati... Jessy in Pomarandza. Eno vprasanje imam za vaju, ki vama bo mogoce zvenelo nesramno, vendar me prevec zanima. Kako dobro sta prebrali tekst? Ker, kolikor sem opazila, je moncika samo z enim stavkom navedla: "Kaj bomo pa jedli med nedeljami in prazniki..." Kje pa sta pozabili ves ostali tekst? A je res tako tezko videt tezavo tam, kjer se skriva, ne pa takoj obrnit vsega na glavo? Kot studentka (oz. studentki) bi pa res lahko obvladali toliko znanja slovenscine, da izluscita bistvo. Pa pardon, ker sem nesramna! No, kakorkoli ze, tema "studentski boni" je precej kompleksna, ki pa jo bodo morali, na zalost, izbojevati studentje sami s tem, da sami ne hodijo v dolocene gostilne in apelirajo tudi na svoje "sobrate". Hm...tezko. Ampak, upam, ne nemogoce. Lp, jana1 jana1

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

26. jun 2007 22:47

ste hoteli še nekaj pohvale... La storia tratotia - bivša astoria. Vse pohvale. Tam pa se nama res še ni zgodilo, da bi bil kdo nesramen ali žaljiv. Se je zgodilo, da je bil malo zmeden, a se je opravičil, nikoli pa karkoli od naštetega grdega obnašanja. Še grem kdaj tja. Med vikendom ali pa sredi tedna. Ker tam vedo, da študentje ne jedo le od ponedeljka do petka, hehe. moncika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti