Uporaba aparata tens

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

tema odprta - 25. jun 2007 9:57 | ogledi: 14.513 | odgovori: 19

Za lajšanje bolečin v hrbtenici sem pred časom nabavila aparat tens. Sedaj ga že nekaj časa uporabljam in so učinki absolutno boljši kot pri uporabi na fizioterapiji.

Aparat sem nabavila ker mi je njegova uporaba v preteklih letih lajšala bolečine, vendar sem imela težave , ker ne morem ležati na trebuhu, fizioterapevtka pa je to vedno zahtevala. Sedaj pri terapiji ležim na boku, ali sedim podprta z blazino. Po končani terapiji si vzamem čas in pol ure poležim, preberem časopis.Rezultat je resnično olajšana bolečina, po tolikih letih občutek,da je bolečina znosna.

Sedaj me pa zanima kako si ostali lajšate bolečine, ali pa izkušnje z omenjenim aparatom.

nasha

hajer  

član od: 16.6.2007

sporočila: 1

25. jun 2007 11:59

Dvanajst let uporabljam pripomočke za lajšanje bolečin. Začela sem z AKU STIMULATORJEM, za odkrivanje in zdravljenje bolezni. Aparat temelji na povezavi med tradicionalno kitajsko teorijo in moderno elektronsko tehnologijo. Zdravila sem se s stimulacijo ušesnih akupukturnih točk in z aku sandalami, narejene so iz posebne gume, ki prevaja elektriko. Sandale delujejo na številne akupukturne točke na stopalu, s čimer omogočijo odpiranje glavnih in pomožnih kanalov v organizmu in končno deluje na notranje organe. Žal, tovrstnega akustimulatorja oz. rezervnih delov ni več mogoče kupiti v Sloveniji. Zdaj uporabljam elektronski masažni aparat (tens) SE-35. Tudi z njim sem zadovoljna. V veliki meri mi lajša bolečine v hrbtenici in kolkih. Uporamljam ga pred spanjem. Položaj telesa prilagodim, da se med zdravljenjem lahko popolnoma sprostim hajer hajer

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

25. jun 2007 19:32

Uporabljava isti aparat tens. Tudi meni je zelo pomembno,da se med terapijo popolnoma sprostim in sem v položaju, ki mi ustrza, kar v ambulanti ni bilo mogoče, pa seveda počitek po terapiji, tudi meni najbolj ustreza zvečer, nasha

anuska00  

član od: 5.9.2007

sporočila: 1

5. sep 2007 16:01

lep pozdrav! Hajer ali mi lahko opises nacin uporabe akustimulatorja? Odkrila sem ga v mamini omari, samo zal navodil nisem nasla zraven. hVALA!!!! anuska00

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. sep 2007 16:28

Jaz običajno odpravim vzrok, ki povzroča bolečine, tako ne potrebujem,naprav, ki jih lajšajo. Mamamia mamamia

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

5. sep 2007 17:51

Ja, mamamia se strinjam, ampak na zalost se vzroka ne da vedno odpraviti. Verjemi! LP Jerneja USA

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. sep 2007 16:31

mamamia je napisal/a:
Jaz običajno odpravim vzrok, ki povzroča bolečine, tako ne potrebujem,naprav, ki jih lajšajo. Mamamia mamamia
Ko imaš skoliozo,spondilozo, zoženje spinalnega kanala, hernio diskus, se ne da več odpravljati vzroka, lahko se ga pa lajša z veliko gibanja in zdravju neškodljivimi pripomočki, ki so zdravju bolj prijazni kot tablete in injekcije. nasha

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. sep 2007 16:43

Leta 1992 me je na smrt pijan tip na ravni cesti nasadil od zadaj in sem utrpela poškodbe vratnega dela hrbtenice, zvin vratnih vretenc. Dežurni zdravnik se me ni niti pritaknil rentgen pa ni pokazal poškodb skeleta. Hudo me je bolelo, da je zdravnik dejal, da me pač bo in da ni mogoče ničesar narediti.

 

Sledilo je 15 let trpljenja, ko sem za sabo vlekla nogo, grozovitih glavobolov in bolečin na desni strani, sploh ob spremembah vremena in v hladnem vremenu. Tablete iz ročne prodaje niso lajšale bolečin. Osebni zdravnik mi je letos spomladi dejal, da si domišljam, da me boli, ker telo hoče mamilo. Prvič sem ga prosila za analgetik na recept, pa mi ga ni dal. Ker si domišljam. Tudi v kartoteko ni pogledal.

 

Tiste dni me je klicala znanka, ki se ukvarka profesionalno z bioenergijo. Prijateljica mi je plačala 5 terapij z bioenergijo. V začetku julija sem terapije opravila.

Kaj vam hočem povedati. Bolečine na desni strani sploh ni več ! 

 

Pred tem sem poskusila tudi z aku stimulatorjem, ki pa ni imel nobenega učinka. F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 06. sep 2007 16:46:06

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

6. sep 2007 18:42

Nasha, zanima me, kje si aparat kupila? Tudi sama razmišljam o tem, ker moram nekaj narest zase!!! Po dveh operacijah na hrbtenici, čuda zdravilih, ki so bila bolj kot ne blažev žegen, pa morfijskih obližih, ki so edini pomagali, a sem se jim odpovedala, terapijah na Soči in še čem, bi tudi sama poskusila. Škodit mi, bolj kot vsa ta svinjarija do zdaj, ne more, lahko samo koristi. jana

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. sep 2007 20:53

Kupila sem ga pri podjetju Sinkopa iz Žirovnice. Pred leti,ko sem bila v bolnici so ga tam ravno testirali. Ko sem izvedela,da je v prosti prodaji sem ga nabavila. Apatat tens je medicinski aparat,ki ga uporabljajo na fizioterapiji, bolečin ne odpravlja jih pa v veliki meri omili. Sama sem preizkusila vse sorte,ko sem končno prišla do izkušenega in poštenega kiropraktika sicer zdravnika, ki mi je na podlagi slik magnetne resonance povedal da mi ne more pomagati, bolečino mi lahko le omili, svetoval mi je gibanje gibanje in znova gibanje. No nabavili smo psa, gibanje je obvezno - sprehod trikrat na dan in aparat tens, seveda pa še vedno naredim vsako jutro po sprehodu tiste osnovne vaje, ki smo se jih naučili na fizioterapiji. nasha

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

7. sep 2007 6:43

Hvala. Vem, da mi tens ne more odpraviti bolečin, da jih lahko le omili. A tudi to je nekaj! Tudi sama sem se izvlekla iz najhujšega samo z gibanjem. Meni je moj ortoped svetoval psa (ne krave, kot se je izrazil) in smo ga ubogali. Saj ne, da bi otroka imela kaj proti. Se pozna in je bolje, pa vendar pride dan, ko ne morem iz postelje. Bom si tudi sama nabavila aparat. Hvala še enkrat, pa veliiiiiiko zdravja ti želim! jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti