Rezljanje sadja in zelenjave

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 21. jun 2007 17:36 | ogledi: 7.919 | odgovori: 11

Ker je ravno čas melon in lubenic, sem se spomnila na okrasno rezanje sadja. Ima mogoče kdo od vas izkušnje s tem? Mislim da je celo g. Goljat imel tečaj na to temo, ampak sem ga zamudila :( Bliža se še rojstni dan, na katerem bi presenetila s kakšno umetnino. Prosim za nasvete in pomoč.

Lp

Jerča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jun 2007 19:14

Kroglice delaš z majhno žličko za sladoled, za kodraste svaljke si pomagaš s spiralo za krompir, v vsaki bolje založeni trgovini pa dobiš tudi posebne pripomočke za okrasno rezanje sadja in zelenjave. To je za nas, ki nimamo kakšnih posebnih ročnih spretnosti, tisti pa, ki imajo dar za ustvarjanje, po potrebujejo le dober raven nož in še enega nazobčanega zraven, pa kakšno idejo za začetek.

V trgovinah tv shop na primer so imeli celo škatlo takih uporabnih nastavkov, sem si kupila pred nekaj leti in veliko uporabljam, ne la za sadje in zelenjavo pač pa tudi za sire in salame za okraševanje kanapejev ali dekoriranje narezkov.

 

Mamamia 

mamamia

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

21. jun 2007 21:58

Zivjo Jerca, mogoce si ti hotela kaj takega naredit kot je na spodnjem linku: http://takashi64.hp.infoseek.co.jp/ Kot vidis je link z Japonske, kjer imajo za to potrpljenje, in so res zelo spretni. Sem enkrat videla kako to izrezujejo, pa je zgledalo tako simpl, kot kadar jaz rezem kruh. Ce se bos cesa takega lotila, pa porocaj kako je uspelo. LP Jerneja USA

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

21. jun 2007 23:43

Uf tole je pa že kar zahtevno Se bom potrudila in poslala nekaj slik. Lp Jerča

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

26. jun 2007 17:30

res zanimivo, tista vrtnica iz paradižnikov mi je zelo všeč pa še kar enostavno za izdelavo izgleda... je treba poskusit ob priliki emily

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jun 2007 13:10

mamamia, kateri nastavki pa so to, kaj maš kak link (saj veš, midva nimava tvja, nimam pojma, kaj se vrti po topshopu...), tele zadeve me pa vseeno zanimajo... Pa zdaj mam še kake dobre pol leta časa, da se naučim hrano (beri zelenjavo in sendviče;) res lepo okrasit, a ne?;) Tako da jo bojo tudi mali nezelenjavojedi radi jedli... Hvala za linke, krasne zadeve!!! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jun 2007 13:52

O Veri, sem mislila da si šla že v Rim. Jaz sem bila na tečaju pri mojstru. Se kar splača, da pokaže vse finte in trike. Kar se pa nožev tiče, so zelo uporabni tudi tisti nastavki za rezanje linoleja. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jun 2007 14:26

Na kateri tečaj to misliš, Reca? Ne, sem še tu, ma moja mala še par dni časa, hehe:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2007 14:44

Veri, nimam linka, ker sem to videla v trgovini v Cityju v MB (po tv namreč niti ne gledam teh prodajnih oddaj), ene tri leta nazaj, pa sem si seveda takoj kupila. en kup plastičnih modelčkov in nastavkov je tam, uporabno za rezljanje sadja, sirov, slam, kruhkov...Mamamia mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. jun 2007 15:21

Veri, vem da so imeli nek aparat za garniranje pri neckermannu, bom pogledala doma, če je v katalogu :) katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti