Grenkoba v ustih

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

19. jun 2007 22:35

sy, jaz se niti slučajno ne prepiram. Samo svoje menje sem povedala, tega pa lahko, kajne? rimljanka

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

19. jun 2007 22:51

Jaz imam pa to lepo navado, da komentiram samo stvari, ki jih poznam ali sem jih sama preizkusila. Moram povedat, da se po tej kuri dejansko izločijo med drugim tudi rdeči kamenčki, ki so čisto majhni, manjši od prosa, vse polno jih je bilo. Izredno preprosta metoda, samo letos je zamujeno, ker se naj bi delalo na polno luno v pomladnih treh mesecih. ann

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. jun 2007 23:01

Najbolj priporočljivo je delat na polno luno spomladi, nujno pa ni. Učinki so ne glede na luno in letni čas, morda je le učinkovitost večja spomladi. Ne vem, obakrat sem delala poleti.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. jul 2007 12:29

jessy6 je napisal/a:
Copy-paste iz revije Viva: Čiščenje jeter Če ste pogosto razdražljivi, imate pordele oči in kisel ali grenak okus v ustih, so vaša jetra najbrž preobremenjena s strupenimi snovmi. Ne odlašajte s čiščenjem. Postopek dr. Karacha za čiščenje jeter je preprost in učinkovit. Na dan, ki ga izberete za čiščenje, ne zaužijete nič mastnega. Dopoldne lahko pojeste nekaj sadja in nemastno kuhano zelenjavo, še bolje je, če se odločite za post. Po 14. uri ne smete zaužiti ničesar več, da bodo jetra zvečer spočita in polna žolča. Popoldne v 8 dcl vode nasujte grenko sol. Grenka sol namreč prepreči črevesju, da bi vsrkalo vodo, zato ne boste občutili lakote. Ob 18. uri spijte 2 dcl raztopine, ki ji lahko primešate tudi nekaj limoninega soka. Ob 20. uri spijte še 2 dcl raztopine. Ob 22. uri si v steklenem kozarcu pripravite mešanico grenivkinega soka in oljčnega olja. Kozarec pokrijte s pokrovko, ki dobro tesni, in vsebino močno pretresite, da boste dobili gladko svetlo emulzijo. Hitro jo popijte. Preden zaspite, si predstavljajte, da škodljive snovi iz jeter odtekajo v vagončke. Zjutraj ob šesti uri še tretjič spijte 2 dcl raztopine grenke soli. Če ste omotični, počakajte, da se omotičnost razblini, in šele nato zaužijte raztopino. Ob 8. uri spijte še zadnja 2 dcl raztopine. Dve uri po zadnjem kozarcu lahko spijete naravni sok, pozneje pa pojejte nekaj sadja. Kuhano lahko hrano lahko jeste šele popoldne. Prebava se običajno umiri do večera. jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 18. jun 2007 14:13:17
Moj je naredu tako kuro. Ni tak hudo, kot se mogoče sliši. Jo je naredil enkrat čez vikend, da je lahko v nedeljo počival in je bil do ponedeljka že čisto vredu. Grenka sol se kupi v lekarni, vse ostalo v navadnih tgovinah. Te pa kr lepo "zašraufa" vse skupi, tako da kakšni obiski odpadejo. Iz tebe grejo pa take male zelene kuglice. Za kuro si moraš vzeti čas 1 vikend, da si res odpočiješ, te kr mal zmatra. Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 19. jul 2007 12:33:16

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

19. jul 2007 22:16

jaz sem delala vse po receptu,razen zadnjega dva dcl sem se odpovedala,ker mi je bilo ful slabo.Pri meni ni bilo kakšnega posebaj šravfanja,tudi zelenih kuglic nisem opazila BISERKA55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti