Polnozrnata moka

MissRap  

član od: 9.11.2006

sporočila: 6

tema odprta - 13. jun 2007 19:28 | ogledi: 11.493 | odgovori: 20

Zanima me,če hočem imeti polnozrnato pecivo,ali lahko kar navdno moko zamenjam s polnozrnato?

Kar ista količina?Če se to ne da,ali ima kdo kakšen dober recept s polnozrnato moko?

LP

MissRap

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

13. jun 2007 20:15

Lahko delaš samo z polnozrnato moko, samo bo bolj zbito. Raje mešaj ene 30% bele zraven. Teka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

13. jun 2007 20:25

Živjo! Tudi jaz eksperimentiram s polnozrnato moko. V prvem poskusu dam pol pol, če rata v redu, se opogumim in drugič dam samo polnozrato moko. Probala sem že palačinke, testenine, pito, skutno testo za slivove knedle (včeraj sem probala z ajdovo in je bilo super). To so take stvari, ki jih delam po feelingu in nimam recepta. Nikakor pa mi ne rata naredit vlečenega testa za štrudl. Dobila sem tudi recept za polnozrnat biskvit pa ga moram prej sprobat predem ga dam gor, ker se mi zdijo sestavine nekoliko nesorazmerne... Morda ga sprobam še ta teden. Se slišimo! tigris

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

15. jun 2007 23:39

Tudi jaz redno uporabljam polnozrnato moko, vendar jo mešam z belo. Pecivo pa sploh. Se mi zdi, da če daš sladkor v testo, je čisto vseeno za tisto nekaj bele moke. Edino palačinke in skutne cmoke sem že delala iz same polnozrnate, pa se mi zdi zbito. Pesnica

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

16. jun 2007 5:55

Moje izkušnje s polnozrnato moko-recepte z belo moko zamenjam s polnozrnato, res pa je, da moraš pričakovati, da se npr. biskvit ne bo dvignil do višav, ker je moka težka, a hkrati zdrava. In vse kar sem do sedaj naredila je bilo okusno-bolj polnega okusa. Da pa dodajamo belo moko, pa nimam nič proti-vsak sam odloča o tem, ampak potem to pecivo oz izdelek ne promovirat za polnozrnati izdelek, ker je to isto kot da bi šel v trgovino in rekel polnozrnati kruh, pa vemo kakšen je-mehak ko pena, saj je pobarvana bela moka in ne polnozrnata. Pa morda pri polnozrnati je treba kdaj dati malo več tekočine, kot piše v receptu! madronsica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jun 2007 7:57

Res je, če zamenjaš belo s polnozrnato moko, je dobro dat malo več tekočine, karkoli že to v tvojem receptu je, ker pač vskra več vode, da se napne... Veri

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. mar 2008 8:06

a kdo ve za kakšen link za mehko pecivo s polnozrnato moko, brez bele, če pa ni brez bele potem pa tudi taega z belo

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

12. mar 2008 8:32

tigris je napisal/a:
Nikakor pa mi ne rata naredit vlečenega testa za štrudl. tigris
Meni ga uspe narediti le če dodam tudi malo bele moke zraven. Pa še takrat ga med počivanjem malo naoljim in pustim cca 10-15 minut. Brez da dodam belo moko pa se mi testo zelo rado strga in je kar debelo blažkaa

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. mar 2008 8:34

may hvala, vendar sem imela v mislih bolj bisktivno testo, če ga kdo ve?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti