Večni nadležni prah!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jun 2007 16:45

Jaz imam tiste krpice za prah za enkratno uporabo, ki jih kupiš v Dm, Muller itd. Fajn je, ker ne rabim čistila, ni jih treba prati (še tako draga "čudežna krpica" ni za večno), so poceni, samo eno slabost imajo: ne brišejo same, ampak jih moram jaz vlačiti okoli. Trenutno pa itak počivajo, ker se jaz pospešeno učim. Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jun 2007 17:41

Nekaj o prahu

Imam ljubo prijateljico, ki ji vedno primankuje časa, sploh pa je nesrečna, ker se njeno črno pohištvo ( ki ga prav nikoli ne bo vzel vrag), neprestano druži s hišnim prahom. Pa saj ji rečem, da naj se skulira, ker pretirava, ona zgarana vsak vikend nori s coto za prah po stanovanju.

Pred nekaj dnevi me je poklicala s pokopališča, kjer je zaradi vročine eksplodirala elektronska sveča in se je vsebina iz voska razškropila po črnem marmorju. Zadevo sem rešila z nekim posebnim čistilom in sem na kolenih ( seveda sem se prinesla klečalno blazino!), temeljito in zadovoljivo očistila marmor. Ker je čistilo agresivno, je potrebno uporabiti konkretne rokavice. Po mojih kriterijih je bilo delo dobro opravljeno.

In kaj je sledilo ? Prijateljičina mama si je izprosila  že uporabljene rokovica in še pol ure glancala marmor. Pa ne bi bilo treba. Meni se je takoj posvetilo. Obrnila sem se k prijateljici in je rekla: " Evo, tule imaš svoj vedenjski vzorec. Točno takale si ti." Jasno, da je ognjevito protestirala. Bojda ni taka. Komentar prepuščam vam.

F r i n a

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. jun 2007 17:48

Jaz ga pobrišem, ko se mi zljubi in ga imam ravno toliko kot moja mami, ki nonstop puca in sesa. Kot ste že ugotovile tudi mene vedno počaka (prah namreč) in nikamor ne uide, namesto mene pa ga tudi nobeden ne pobriše. Tako da,.... alexis

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

22. jun 2007 22:59

Frina, s čim si pa čistila marmor? Mene tudi čaka nekaj podobnega. Plošč, ki se dajo odstraniti, sem se nameravala lotiti s segrevanjem, ampak nagrobnik je pa čisto druga stvar. Zato bi te prosila za naziv čistila... Hvala in lp juhica

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. jun 2007 7:59

Jaz pa uporabljam krpice za enkratno uporabo.. Dobijo se v Euro Spinu. Imenujejo se Retine (Ricambi scopa polvere - piše na ovitku. Napojene so z nekakšnim oljem (nič bat, ne puščajo nobenih sledov), in hkrati nekoliko zloščijo pohištvo. Z eno krpico lahko domala pobrišem celo stanovanje in potem vržem v smeti Sweetie

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

23. jun 2007 17:03

Z vodo in krpo kakopak. Ne uporabljam nobenih čistil. Prah je zadnja stvar v življenju zaradi katere bi bilo potrebno komplicirati. ivonja

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

23. jun 2007 17:23

Pohištvo z Amweyevim sprayem, steklene površine in keramiko s Cifom. Krpica je domača, ponavadi platno iz starih rjuh. Za tla rabim krpo od Ha-re, ki se jo namesti na štil in je odlična za prah, dlake, manjše smeti, tako, da mi ni treba vedno sesalca nucat, še posebno zdaj poleti, ko je vroče. Praha je vedno toliko povsod, da bi lahko hodila od jutra do večera po celi hiši in potem spet od začetka. Pa ne samo praha, tudi drugih "manjših delcev". Pa se ne sekiram dosti in počistim tisto, kar me trenutno moti. Moje sanje so, da bi vsi člani družine enkrat na teden počistili skupaj vso hišo (s tem mislim tisto sprotno pospravljanje) in potem čez teden vsak za sabo. Toda to ostajajo sanje. emily Sporočilo je spremenil(a) emily dne 23. jun 2007 17:29:28

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

23. jun 2007 18:16

Sweetie - tud meni so všeč te krpice (iz Spina)!! Imajo jih domala za vse - tla, pohištvo, kopalnico, avto ... , pa še drage niso! LP gordana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. jun 2007 21:38

za marmor obstaja posebno čistilo, ki je namenjeno prav odstranjevanju voska. mislim, da je od petrol in da se dobi da na črpalkah bannanna

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

16. maj 2009 14:04

Mene pa zanima, s čim brišete tipkovnico in računalniški ekran/zaslon. Sploh če sta črna. Ali obstaja kakšna posebna zadeva, ki vsaj malo podaljša "nezaprašenost"? mrdica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti