Lektoriranje diplomske na loge.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jan 2013 21:17

Ja, pravila pač morajo biti, očitno so razlogi, zakaj so taka, kot so. Je že limnol povedala zadosti.

Enako, kot pravila predpisujejo, kako mora naloga izgledati oblikovno, saj tudi tu ne more biti tako, da bi pač vsak po svoje pisal, ker eni mislijo, da vedo, kako je treba.

 

rimljanka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

31. jan 2013 21:20

Rimljanka, se vdam

 

Barbra

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

31. jan 2013 21:30

barbra je napisal/a:

Še enkrat - ni problem v denarju, problem vidim v tem, da fakulteta lektoriranje predpisuje.

Barbra

 

Barbra, čeprav sem študentka, sem vesela, da fakulteta zahteva lektoriranje s strani  pravega in ne samooklicanega lektorja. Zakaj? Ker se na moji smeri ukvarjamo tudi s pravopisom in vidim pri sebi in pri sošolcih kakšne težave imamo. Tako da raje ne pomislim, kakšne težave morajo imeti šele tisti, ki pravopisa v svojem predmetniku nimajo.

Še malo v razmislek - ravno izpit iz pravopisa povzroča študentom največ težav.

Zuckerfee

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

31. jan 2013 21:49

No, meni jih ni...

 

Barbra

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

1. feb 2013 7:33

barbra je napisal/a:

No, meni jih ni...

 



Barbra

 

Meni tudi ne. Moti me, da se vse meče v isti koš. In potem strani dolge pridiganja o tem kaj je prav in kaj ne. Pa koga to briga. Če je tema odprta se vpraša. Ali pač ne?

Lila Roza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2013 7:48

Ja, če je tema odprta, pač vsak lahko napiše svoje mnenje. Ali pač ne?

 

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. feb 2013 7:54

limnol je napisal/a:

Barbra, ljuba duša,

zato, ker so fakultete prišle do bridkega spoznanja, da današnji intelektualci tik pred diplomo v dovolj velikem številu (se pravi: njih znatni delež)  niso več sposobni napisati nekaj strani besedila brez večjih slovničnih in pravopisnih napak. Zato, ker ne premorejo več dovolj osnovne funkcionalne pismenosti, kakršno zahteva branje navodil za pisanje diplome - recimo, kako oštevilčiti poglavja, ali in kako zamakniti odstavke, kako označiti slike in tabele, kako citirati reference. Ker jim bodisi lenoba preprečuje ali pa jim intelekt ne seže tako daleč, da bi, če ne razumejo navodil, stopili v knjižnico, si izposodili par diplom iz zadnjih nekaj let, ki so bile odlično ocenjene, in si ogledali, kako se to naredi, če se že ne morejo sami prikopati do teh spoznanj. Zato smo pač vsi skupaj pristali pri tem, o čemer je že večkrat pisala Vendelina - pa bi jo kar nekaj osebkov tudi s tega foruma zato verjetno najraje videlo goreti na grmadi - da smo splošne standarde spustili tako zelo nizko, da nižje res več ne gre. Čeprav, kot uči zgodovina zadnjih par let: pustimo se presenetiti, globine so črne in se ne vidi prav dobro, kaj je še spodaj. In v ta kontekst prav ilustrativno spada tudi ponudba za lektoriranje diplome - kakršne koli, iz česar koli - za 1 € na stran. Pa saj to sploh ne pomeni, da nekdo, ki se je prisiljen prodajati za tako ceno, ne bi mogel biti res dober v tem poslu. Vsi skupaj smo pač pristali na to, da ima znanje tako tržno ceno in nič več. In kar je še slabše - obnašamo se, kot da je res samo toliko tudi v resnici vredno. 



Sonja

 

JJ

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. feb 2013 10:15

Lila Roza, ne mečemo vse v en koš, pač pa se ravnamo po Gaussovi krivulji. Žalostno je le to, da se le-ta pomika čedalje bolj v levo.....

Drugače pa - znanje ima lahko zelo visoko tržno ceno - kar vpišite kak študij ob delu....

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

1. feb 2013 15:36

  bojim se, da so šolnine za študij ob delu velikokrat bolj tržne cene diplome kot pa znanja 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. feb 2013 22:04

Ne me basat, no..... Po moje ima večina tistih, ki vpišejo študij ob delu, namen resno študirat....

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti