Zrezek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2007 13:40

Da so zrezki mehki pomagajo: - marinada - potolčenje - dolgo dušenje - mlada krava Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jun 2007 15:21

Hm, od mene znova samo zvezdica....

 

Sem pa napisala, da namesto soli dam dodam olju raje sojino omako, ki je že tako malo slana, in v tem mariniram zrezke. Če jih delam s kakšno močnejšo omako, drugih začimb v marinado ne dodajam, da se mi ne bio kaj "teplo", sicer pa vmešam zraven vse živo (med se lepo poda, sok limete, ostrigina omaka, ingver, pa kakšna že pripravljena marinada tudi prav pride...). Olja pa vedno toliko, da je meso popolnoma pokrito. MAmamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. jun 2007 15:38

Jaz pa: potolčenje in dolgo dušenje, če je krava stara, drugače kratko dušenje, če je krava mlada, pa brez marinade. Vsak po svoje a ne? Anamarija

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

7. jun 2007 16:42

Živjo ! A to drži, da delate brez soli? Sama si ne znam prdstavljati, da dajo druge začimbe in olje dovolj "slanega " okusa. Pri peki govejih zrezkov (in tudi drugih) jih vedno tudi solim. LP Temba temba

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

7. jun 2007 17:14

Šele Veri je omenila brutalen pristop do govejega mesa,ki po mojem mnenju veliko doprinese k mehkejšim zrezkom.Tatjana tvoj postopek se pri teletini in mladi junetini dobro obnese,pri kakšni starejši govedini pa bi bil generator katastrofe.Marinade so najpogosteje slane,drugače pa ima vsak svoj recept in način dušenja.Najpogosteje pripravljam goveje zrezke v gobovi omaki in takrat jih solim in začinim še preden gredo v ponev,kjer jih že čaka čebula,korenje,lovor...Predvsem si moraš vzeti čas,ko se odločiš za pripravo govedine ne glede na to,ali boš imel marinirano meso ali ne.Dušenje zrezkov"polnoletne govedine"lahko traja tudi 4 ure. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti