Najprej pojemo, potem pojemo ?

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. jun 2007 9:58

rimljanka je napisal/a:

Užitnost????? Za ljudi je kalina strupena, čeprav ima zanesljivo veliko zdaj zelo čislanih antioksidantov. No, kar se tise tiče je pa tako, da je rdeči ovoj semena (stokovno arilus imenovan) povsem užiten, preizkušeno. Sladkast in malo sluzast. Ostali del rastline je pa res precej strupen.

Ampak, verjemite, ime ni strupeno , niti Tisa, niti Kalina.

Sicer pa poznam Pšenico (no ja, vem zanjo). Pa Neža je rastlinsko ime. Iris je rastlina (perunika). A na Marjetico ste pa pozabile, je tudi užitna (cvetovi,.....).

Se mi zdi, da sem malo zašla..................s teme, mislim.......................... Bom kregana?????

[nagelj] rimljanka
Ja,ja Marjetice so pa zakon!!!! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jun 2007 11:24

Še ena narodna:

Popotnik

"Na pragu je krava sedela,

je opica znesla citron,

pri klavirju pa koza je pela,

na veji se gugal je slon."

Pa Bjielo dugme - Meni se ne spava

" Meni se ne spava,

ne budi blesava,

Dođi doveće

napusti goveđe.! "

( Sem tudi nekajkrat narobe slišala ) F r i n a Sporočilo je spremenil(a) frina dne 09. jun 2007 11:28:10

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jun 2007 14:08

Ja, Marjetka cvetka, Marjetice so Margarete, so biseri, aneda? Midve že veva. rimljanka

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

10. jun 2007 17:48

Pa še tri domače narodne... Ob bistrem potoku je mlin, a jaz sem pa mlinarjev sin. Ko mlinček ropoče in voda šumlja, srce mi veselo igra, igra. Če mlinček pri miru bi stal, bi mlinar in kmet žaloval. In otrok bi jokal ter tožil glasno, kako je brez kruha hudo, hudo. ----------------------------------- Čin, čin, čin, Drežnica, kje so kozice, gori na travici, kjer ni vodice. Hojaja, hojaja, hojajaja... Sončece sije, dežek nam gre, naš mlinar pa melje brez vsake vode. Hojaja, hojaja, hojajaja... Dekle je šivala vse brez šivanke, fantič brez noge je skakal čez planke. Hojaja, hojaja, hojajaja... ----------------------------- Na planin"cah luštno biti, tam je dosti mleka piti. Pastir pa prav": juhe, juhe! na planin"cah luštno je. Na planin"cah sonce sije, ko dolin"ce še megla krije. Pastir pa prav": juhe, juhe! na planin"cah luštno je. Pastirica krav"ce pase, ona ima svoje špase. Pastir pa prav": juhe, juhe! na planin"cah luštno je. Pastirica žgance kuha, v lon"c ji pade črna muha. Pastirc pa prav": juhe, juhe! Take žgance sama jej! ------------------------------- Kristalka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

11. jun 2007 15:43

Ali pa: Jutri bo v Celovcu semenj, tja gor ga bom peljala, al ga bom zatavšala, al ga bom prodala. Prav pocen ga že ne dam, težko sem ga dobila, rajši ga domov peljam, še bolj ga bom ljubila. Žgance mu bom skuhala, z ocvirki zabelila, če bo pa še to premal, še mleka bom dolila. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

11. jun 2007 15:45

rimljanka je napisal/a:
Ja, Marjetka cvetka, Marjetice so Margarete, so biseri, aneda? Midve že veva. [sopeksrckov] [nagelj] rimljanka
Naj vsak dan bo s soncem obsijan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. jun 2007 16:00

Spomnila sem se na eno pesem iz leta 1972, ki se je brez besedila zavihtela na prva mesta lestvic.

Pop corn.

Takrat so govorilii, da je to koruza, da je pečena koruza. Potem pa smo ob ognju čakali na kakršenkoli znak, ki ima povezavo s pesmico.

Danes že mali otroci vejo, kaj je pop corn.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti