Homoseksualnost in posvojitev otrok

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. jun 2007 10:11

Ne spada direktno v to temo, ampak Escadi bi rada povedala, naj ne jemlje odnosa okolice na  zanj tako obremenjujoč način. Malo sproščenosti rabiš, da v tistih družbah, do katerih ti je kaj, zadevo odkriješ, pa bo takoj odnos drugačen. Med brati in sestrami imam dva primera, ko sta zakona brez otrok (dokazano posledica mumpsa moških  v puberteti) in ker vsi to vemo, ni nobenega zbadanja in tudi ne pomilovanja. Ker smo velika družina je med nami tudi nekaj "drugačnih" ( istospolnih nagnjenj zaenkrat izgleda ne). Tudi tu je odnos enak. Vsak pač nosi svoje breme, sorodniki smo pa tu, da mu pomagamo, če je potrebno. Smo pa res družina, ki jemlje stvari dokaj naravno in jih v tem smislu tudi sprejema.

 

PS: Escada, vem , da ti je težko, ampak kaj bi izbral, če bi mogel izbirati - zakon brez otrok ali otroka, težkega invalida? Vidiš, tudi to je realnost. Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 03. jun 2007 10:18:48

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. jun 2007 12:38

Escada! Ob branju tvojega posta sem prizadeta, ker nas imaš za...nestrpne. Nikoli nisem delala razlik, vedno sem se trudila in se še, da sem do sočloveka spoštljiva bodisi črnc ali belec in nenazadnje homoseksualec. O blatenju, ponižanju, posmehovanju, nekaj vem iz lastnih izkušenj, vendar ne boš mi rekel, da je normalno, da si homoseksualec. Prosim, da mi ne očitaš, da obračam besed in prosim, da me ne napadeš,.kot vsi ostali tudi jaz imam pravico povedati kar mislim. P.s Tole je moj zadnji post v tej temi! Pa gremo na borovnice! lp vsem! Anamarija

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. jun 2007 17:35

anamarija1 je napisal/a:
Escada! Ob branju tvojega posta sem prizadeta, ker nas imaš za...nestrpne. Nikoli nisem delala razlik, vedno sem se trudila in se še, da sem do sočloveka spoštljiva bodisi črnc ali belec in nenazadnje homoseksualec. O blatenju, ponižanju, posmehovanju, nekaj vem iz lastnih izkušenj, vendar ne boš mi rekel, da je normalno, da si homoseksualec. Prosim, da mi ne očitaš, da obračam besed in prosim, da me ne napadeš,.kot vsi ostali tudi jaz imam pravico povedati kar mislim. P.s Tole je moj zadnji post v tej temi! Pa gremo na borovnice! lp vsem! Anamarija
Anamarija in ostali strpneži in nestrpneži....mal preveč osebno ste vzeli vse skupaj... Žal mije, ampak svoje občutke in razmišljanja glede na zgoraj opisano ne sodim v tri dni ampak po tem kar se nama je dogajalo.../ pazi na pretekli čas.... In si jemljem vso pravico, da tako razmišljam in občutim....žal, takšen povod so (nama) dali.STRPNI PRIJATELJI.......... Kar se pa tiče teme o homseksualosti.....pa res ne vidim nikjer, kdo vas je v kaj prepričeval...jaz osebno nisem nikogar....misli kaj hočeš....govori kaj hočeš...ampak ob tem se ne tolči po prsihi , da si strpen....ker to preprosto ni res.... Mislim, da so tisti ki o tem vedo več kot jaz napisali zelo dobre argumente....tudi tiste za proti....ampak ljudje božji....nemoreš vsega kar okarakterizirat kot nenormalno, spirjeno....itd. Kaj bi....boste naredili ( predvsem mislim na vas , ki mislite da je homosksualost nenormalna, propagnda, modna muha), če bo vaš sin ali hčerka takšen, čutil drugače.... Ga boste zaprli na psihijatrijo.....vrgli iz bajte.....mu obrnili hrbet.... Ali pa ste še vedno mišljenja, da se to vam nmore zgoditi? Escada

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. jun 2007 17:41

Cila je napisal/a:

Ne spada direktno v to temo, ampak Escadi bi rada povedala, naj ne jemlje odnosa okolice na  zanj tako obremenjujoč način. Malo sproščenosti rabiš, da v tistih družbah, do katerih ti je kaj, zadevo odkriješ, pa bo takoj odnos drugačen. Med brati in sestrami imam dva primera, ko sta zakona brez otrok (dokazano posledica mumpsa moških  v puberteti) in ker vsi to vemo, ni nobenega zbadanja in tudi ne pomilovanja. Ker smo velika družina je med nami tudi nekaj "drugačnih" ( istospolnih nagnjenj zaenkrat izgleda ne). Tudi tu je odnos enak. Vsak pač nosi svoje breme, sorodniki smo pa tu, da mu pomagamo, če je potrebno. Smo pa res družina, ki jemlje stvari dokaj naravno in jih v tem smislu tudi sprejema.

 

PS: Escada, vem , da ti je težko, ampak kaj bi izbral, če bi mogel izbirati - zakon brez otrok ali otroka, težkega invalida? Vidiš, tudi to je realnost. Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 03. jun 2007 10:18:48
Clia....midva se z tem že dolgo več ne obremenjujeva.....obremenjujejo se vsi ostali, žalostno toda resnično....svojo zgodbo sem napisal ker se mi je zdela dober primer... Svojega otroka bi pa vsekakor ljubil, ne glede na to, kako težko bi bilo to zame, naju.... In ja ....ne glede na to, kakšen bi bil.... Mislim, da sem ti odgovoril na vprašanje!!!! Escada

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

3. jun 2007 18:31

Žalostno je da se ljudje preveč obremenjujejo(te) s tem kaj bo sosed rekel. Že celo življenje delam kar sama hočem in mi ni mar kaj govorijo za mojim hrbtom. In uživam. Svojega mnenja o večini stvari ne delim z nikomer ker je MOJE mnenje. In zato nisem nikoli strpna niti nestrpna. To pa zato, ker ne želim, da bi kdo delil njeno/njegovo mnenje z mano. Svet je lepši, če niti ne obstaja možnost da se "zravsaš", tudi besedno, kot pri tej temi. Življenje je prekratko za take neumnosti. Ni res? slovinkita

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. jun 2007 19:07

slovinkita je napisal/a:
Žalostno je da se ljudje preveč obremenjujejo(te) s tem kaj bo sosed rekel. Že celo življenje delam kar sama hočem in mi ni mar kaj govorijo za mojim hrbtom. In uživam. Svojega mnenja o večini stvari ne delim z nikomer ker je MOJE mnenje. In zato nisem nikoli strpna niti nestrpna. To pa zato, ker ne želim, da bi kdo delil njeno/njegovo mnenje z mano. Svet je lepši, če niti ne obstaja možnost da se "zravsaš", tudi besedno, kot pri tej temi. Življenje je prekratko za take neumnosti. Ni res? slovinkita
Veš...tale post je v celotni temi najbolj "normalen"... in ti dam prav... Escada

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. jun 2007 19:29

Življenje je lepo, če ga živiš tako kot ponuja se samo, in ne da ti ga spremeniš.... To si seveda razlaga vsak po svoje. Debata sama pa me žalosti, ker potrjuje mojo bojazen, da so ljudje vedno bolj obremenjeni z raznoraznimi predsodki. Če predsodkov nimaš, si zaznamovan. A ni hecno, življenje brez predsodkov bi moralo biti noro enostavno in prijetno... Pa še to, Ežoj, v debelem črevesu ni blata, razen takrat, ko se le to odvaja. Če zastaja v debelem črevesu blato, je nekaj narobe s prebavo, čemur botruje nepravilna prehrana. Tudi mene je to skrbelo, preden sva z mojim ljubim prvič sprobala analni sex. No, naj ti povem iz prve roke , da še enkrat ni ril po "dreku"...niti sledi ni bilo o njem. Zakaj to počneva? ker nama je to obema v užitek in veselje. S tem mogoče koga ustrahujeva, žaliva, mu pozročava kakršne koli težave? Pa oralni odnos? Potem je tudi to narobe, če z užitkom poližem vse do zadnje kapljice?! In enako velja pri zamenjani situaciji... Če ima človek predsodke kar se lastnega telesa tiče in telesa človek, ki ga ljubi, se mi zdi precej obremenjujoče. Pa ti kar imej svoje mnenje, samo ne vsiljuj ga tako strastno drugim, ki mislimo drugače. Izražanje mnenj je pravica vsakega, nihče pa nima pravice, da ti hoče to mnenje po vsej sili izbit iz glave. In da na vsa nadaljna mnenja goni eno in isto... Eh, saj vem, nima smisla mlatit prazne slame. Upam da mi bo uspelo moje otroke vzgojit v ljudi brez predsodkov...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jun 2007 20:54

Noa, po tem postu bojo vsi moški predstavniki kulinarike šli pečt tvojo čokoladno torto;) Veri

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. jun 2007 21:31

Veri je napisal/a:
Noa, po tem postu bojo vsi moški predstavniki kulinarike šli pečt tvojo čokoladno torto;) Veri
misliš.....he he...za nekoga sigurno vem, da je nebo....čokoladna glazura...press Escada

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

3. jun 2007 22:23

Escada....žal mi je za vaju, kot še za toliko drugih podobnih zgodb, ki jih poznam. Ampak iz tvojega posta je razvidno, da poskušata živeti dalje in to spoštujem in občudujem. Zato je potrebno veliko notranje moči. Svaka ti čast! Lp, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti