Alternativa namesto šunke

neznan uporabnik

tema odprta - 25. mar 2002 12:16 | ogledi: 6.405 | odgovori: 11

Ima kdo kakšno idejo za "alternativni" (beri: VEGETARIJANSKI)velikonočni zajtrk?

Helena

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. mar 2002 14:20

a ta zajtrk lahko vsebuje jajca in mlečne izdelke a imate v mislih popolnoma vegetarijanski zajtrk (brez mesa, jajc in mleka)? maja

neznan uporabnik

25. mar 2002 20:12

Ne, zajtrk je lahko vegetarijanski in ni treba biti veganski (brez živil živalskega izvora). Helena

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. mar 2002 20:49

Hojla! Nič nimam proti vegetarijanski hrani, toda mislim, da za prekajeno šunko ni vegetarijanske alternative. Vsem želim prijetne velikonočne praznike. Ažokoh!

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. mar 2002 21:15

Jah, res je tako, da ni vegetarijanske alternative za prekajeno šunko. V naši družini, kjer sem edina vegetarijanka, smo problem rešili tako, da nesemo poleg ostalih dobrot blagoslovit še en velik kos sira,ki ga potem vsi jemo za zajtrk (pa še kdaj); drugi člani družine pa jejo tudi šunko. Torej: moj velikonočni zajtrk sestavljajo pirhi, hren s smetano, kruh in sir. Pa še kaka "požegnana" pomaranča, kos potice in kozarec soka (ki je v naši velikonočni košari namesto vina). Meni je čisto všeč tak zajtrk maja

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

25. mar 2002 23:03

Maja, hvala, mi imamo ze tud nekaj let male probleme s tem zajtrkom. Nekaj casa smo se celo silili jesti sunko, ki pa, ce ni ravno domaca, nekako ni tisto pravo... Vcasih so delali boljse. Hvala bogu, da nisem edina vegetarijanka (ceprav se vcasih tako pocutim) dober tek Sycia

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

26. mar 2002 7:14

Vegetarjanska šunka, haha ta je pa dobra. Če ne marate mesa, kaj se sploh sekirate, kaj se je za veliko noč, ali kadarkoli že? Če vam pa samo okus tega izrecnega rdečega mesa ne prija, pa poskusite z Jatinim "belim šinkom". Je iz piščančjega mesa in pravzaprav zelo okusen.

neznan uporabnik

26. mar 2002 15:10

Kaj pa prekajeni tofu? Je izvrsten sir in tudi ostali dimljeni siri popestrijo lahko vegetarijanski zajtrk! Irena

Gašper  

član od: 23.11.2001

sporočila: 29

26. mar 2002 15:15

Tega pa res ne razumem.Velikonočni vegetarjanski zajtrk je pa res čudna domislica. Velikonočni zajtrk kot tak ni drugi izraz za prehranjevanje temveč je bistvo velikonočnega zajtrka njegov pomen. Jedi ki se ob tej priliki jedo imajo vsaka svoj simbolični pomen in prav zaradi tega sodijo zraven. Če teh jedi ne jeste pač zajtrjkujte kot ponavadi (kruh, marmelada, med,, misli, mleko, čaj, itd.). Zadeva se mi zdi podobno nesmiselna, kot če bi šli v vinsko klet abi si zaradi tega ker ni uživamo alkohola zaželeli kakega vinskega nadomestka. Da ne bo pomote. Absolutno nimam nič proti vegetarjancem, tudi sam imam zelo rad tako hrano, vendar pa pri določenih stvareh veljajo neke navade, pravila, če hočete. Klujb temu vam želim vesele praznike. Tomaž

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

26. mar 2002 17:16

tomaž se strinjam, da ima velikonočni zajtrk simboličen pomen, pa tudi, da ga imajo vse jedi, ki jih imamo takrat na mizi. Pa tudi, da veljajo za take obroke določena pravila, mi je kristalno jasno. In ker so mi vse druge stvari iz velikonočne košare zelo všeč, pač samo malo prilagodim stvar in namesto mesa jem sir (ki je, BTW, tudi blagoslovljen, tako kot druga jedila ki jih imamo za ta zajtrk). Ker konec koncev gre pa ob tem zajtrku tudi za enkratno vzdušje, ki se mu tudi ne mislim odpovedati. Sploh pa dvomim, da kdo ob mastenju s šunko pomisli, da je kristusovo telo (kar naj bi velikonočna šunka simbolično pomenila), al pa ob jajcih, da gre za kristusove solze - včasih je torej bolje malo pozabit na simboliko, se ti ne zdi? pa vsem skupaj en prav lep dan še naprej maja Maja Cerkovnik

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

26. mar 2002 20:48

Maja, nimam besed. Zelo dobro povedano! Sycia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti