Evrovizija

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. maj 2007 8:48

Podobnost z Albansko pesmijo je, pa naj reče kdo kar hoče. Sem gledala programe drugih televizij in vsepovsod pišejo in govorijo o tem. Torej nekaj bo na tem. Če bi jo pa diskvalificirali, pa bi zmagala Estonija, to pa bog ne daj . Pa en lep skoraj deževen pozdrav! fakin712

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

16. maj 2007 9:04

Pri glasovanju na Evroviziji je sistem televotinga, zato pripadniki tujih narodov lahko glasujejo za svojo državo (npr v Nemčiji bodo gotovo vsi Turki glasovali za Turčijo). Slovenija ima enostavno premalo svojih ljudi v diaspori ki bi glasovali za nas. Mislim ,da politika nima nič pri tem. Sweetie

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. maj 2007 10:04

.packa. je napisal/a:
Lani, ko so zmagali uni monstrumi, so se vsi malo čudili da kako je pa takim uspelo, a ni poenta v vokalni izvedbi in podobno.. hitro zatem se je vse umirilo. Zdaj, ko pa končno zmagala ena od naših, pa take ven mečete. Butec jaz, mislila da bodo vsi veseli.. ah whatever.. Komaj čakam drugo leto ==> via Belgrade:) gre kdo??:)) Iva
saj res, spomnila sem se, kako so lani komentirali, da je bila Finska zelo zgrožena nad njihovo izbiro in da so Lordi prav nacionalna sramota. Očitno niso vsi pričakovali zmage in jih navdajali z zmagovalno energijo, pa jim je ravno tako uspelo. So jih pa Finci menda zelo navdušeno sprejeli po zmagi. matilda

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. maj 2007 10:36

To z zmagovalno energijo je pa tako tako... Malo je res, da če nekaj pričakuješ in si motiviran, je večja možnost, da uspe, toda Vendelina malo preveč si kapitalistična: Važno je zmagati, ne sodelovati??? Res je to današnja miselnost, vednar se z njo ne strinjam. Namreč: Tudi če bi vsi na Evrovizijo šli z največjim nabojem, kot praviš, kot so šli denimo Srbi.... Še vedno pomeni da bo na koncu 23 razočaranih. Zmaga lahko samo eden. In misliš da so res samo Srbi šli na Evrovizijo "v duhu zmagovalca"? Je pa tema globlja in predstavlja današnjo miselnost, zaradi katere se mi zdi, je toliko mladih, starih in srednjih let frustriranih. Namreč v smislu, če nisem najboljši, me ni. Edino merilo uspeha je, da si najboljši. In potem razne take fraze, da če si želiš uspeš. To pove vsako dekle iz revne družine, ki uspe v Hollywoodu. Si je želela in je trdo delala in ji je uspelo. American Dream? Seveda kamera pokaže le take, ostalih tisočev, ki so neuspeli pa ne. Namreč problem je v tem, da vsi ne morejo biti najboljši! Nemogoče! Pa če si še tako želijo. Zato se mi zdi veliko bolje reči, da naj se človek potrudi po svojih močeh kot pa da mora zmagati. Če bi se malo manj poudarjalo to zmagovalstvo in bi bili tudi "povprečni" uspehi (ki so lahko za posameznika nadpovprečni) nekaj šteli v družbi, ne bi bilo toliko zafrustrirancev na svetu. Ker pač niso postali top menedžerji, top direktorji, top zdravniki itd... Vendelina, ne pozabi, če bi bili vsi TOP, bi bili spet vsi enaki... Pa smo tam... Tako da jaz se s to "energijo" o tem, kar pričakuješ, ne strinjam najbolj. Veliko ljudi veliko pričakuje, pa nizko pade. Končno je tudi kakšen znan politik zelo samozavestno nastopil in veliko pričakoval, pa ni bilo kaj iz tega. Prepričan pa sem da naša Alenka ni bila zato tako "slaba", ker je pričakovala le finale, za ostalo ji je pa viselo dol. Je pač naredila kar je lahko, glede na glasovanje tako ali tako ni bilo kaj dosti v njenih rokah. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. maj 2007 12:46

jernej je napisal/a:
Veliko ljudi veliko pričakuje, pa nizko pade. Končno je tudi kakšen znan politik zelo samozavestno nastopil in veliko pričakoval, pa ni bilo kaj iz tega. Prepričan pa sem da naša Alenka ni bila zato tako "slaba", ker je pričakovala le finale, za ostalo ji je pa viselo dol. Je pač naredila kar je lahko, glede na glasovanje tako ali tako ni bilo kaj dosti v njenih rokah. [jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Seveda ni res to, da če nisi prvi, te ni... Mislim pa, da je problem (večine) Slovencev, da si niti ne upajo misliti, da bi lahko bili prvi. Ne samo imeti upanje, ampak si reči: "prvi bomo!" Verjetno zato, ker se bojimo padca, ki ga opisuješ, Jernej. Tisti, ki se ne bojijo pasti (ker vejo, da se vedno, v vsakem primeru pobereš!!), tisti mislijo (vejo), da so lahko prvi. Alenki vsaka čast. Njen talent presega marsikaj in marsikoga, kar sem do sedaj videla/slišala. Ne me narobe razumet, ampak v finalu enostavno ni pokazala toliko, kot bi lahko in kolikor je sposobna (sposobna pa je za 1,000.000 takšnih Marij, ki je zmagala s pesmijo, ki res spominja na še 3 druge). Verjetno je tudi trema naredila svoje in zdela se mi je rahlo naveličana pesmi in vsega kar se ji dogaja... Moram priznati, da sem si letos prvič, odkar spremljam Evrovizijo (in to je obvezno že od malega) rekla: "ti mast!! Mislim, da imamo vse realne možnosti za zmago!" Končno smo gledalci izbrali profesionalca, ki je s svojim talentom navdušil marsikoga širom sveta. Nisem razočarana nad njeno uvrstitvijo. Pametno bi bilo, da bi Alenka izdala kakšen plošček s takšno zvrstjo glasbe. Takoj bi bil v mojem avtu!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. maj 2007 13:45

Silva, to je različna zvrst glasbe. Marijo lahko primerjaš z ostalimi, Alenko pa ne, saj tudi zaradi tega nas je velika večina mislila in si želela da bi Alenka zmagala. Brez skrbi bodi, ne bo pozabljena. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 16. maj 2007 13:46:37

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. maj 2007 13:54

Jaz se pa podpišem pod Jernejevo mišlenje.............všeč mi je različnost in privoščim vsakemu, da doseže tisto za kar si prizadeva (priznam, da je kdaj pa kdaj kanček zavisti tudi v meni, ampak zdrave zavisti, takšne ki lahko pomaga tudi meni stopiti višje) in zelo bi bila vesela, da bi več takšnih, ki bi v določeni stvari najprej videli tisto pozitivno, ki jo prinaša, ne pa obratno.... Všeč mi je zmagovalna pesem, saj ima po mojem mnenju super besedilo, pa tudi melodija je dobra....... dobra mi je bila med drugim tudi Madžarska, Gruzija in ne nazadnje tudi Ukrajina, če ne z nastopom pa z melodijo, ki te kar nekako spravi v pogon. Zelo všečno pa nas je predstavila Alenka tako z nastopom kot s pesmijo, tako da sem ponosna nanjo in na način kako nas je predstavila. LP katjushka

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

16. maj 2007 14:00

ker ponavadi gledam poročila na RTL-u, je Nemčija čisto razočaran nad Evrovizijo. "Odkrili" so, da so zahodne države potegnile skupaj in vzhodnim državan ne podelijo točk. Tako, da razmišljajo o tem, da bi ali nehali sodelovati na Evroviziji, ali zahtevali drugačen način ocenjevanja/dodeljevanja točk. Sama Evrovizije nisem gledala, tako da nimam mnenja o tem - sem pač toliko zapisala, da vidimo kako razmišljajo drugje. klavdija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. maj 2007 14:58

Glede Evrovizije so se v desetletjih, odkar jo gledam, stvari veliko spremenile. Nekoč so zmagovalke popevali še dolga leta (in še danes), prepesnili v domače jezike, tudi druge, visoko uvrščene pesmi, so bile zelo znane. Udeležba na Evroviziji je bila uspeh.

Danes temu ni tako; veliko ljudi po vseh državah, se iz udeležbe na Evrosongu prav norčuje, udeležba na pomeni kariere in ne pomeni dodatnega zalsužka. Nekateri so prepričani, da je vrhunska sramota,da se prijavijo na izbor.

Še nikoli ni imela zabavna glasba toliko različnih zvrsti. Odkar je televoting, glasuje določena struktura ljudi. Sama še nikoli nisem glasovala, ker se mi zdi to neumno in se mi zdi škoda denarja. Torej zmagovalko izberejo tisti, ki se jim zdi pametno, da glasujejo in se jim ne zdi škoda denarja. Na drugi strani pa so pesmi, ki so všeč popolnoma drugačni populaciji.

Imam prijateljico, ki vsa leta spremlja izbor na nacionalnem in Evro nivoju. Tudi glasuje, ja seveda, včasih tudi po mojem izboru, samo zame . Po njeni teoriji pomeni njeno glasovanje prispevek k uveljavitvi pesmi, ki si po njenem to zasluži.

Zelo rada poslušam glasbo  in mi  je razen redkih izjem skoraj vse všeč.  Evrosonga ( nikoli nisem razumela, kaj so Evrovijiziji delali Izraelci) ne spremljam redno.

Sama sem prepričana, da bi moral biti slovenski izbor pripravljen tako, da bi najprej izbrali izvajalca, potem pa bi za istega izvajalca različni avtorji napisali pesmi. Ljudstvo pa bi izbralo najprimernejši izdelek. Tak način so nekatere države že imele. Frina

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

9. jun 2010 7:58

Zaklenjena tema za evrovizijo 2010 in kot alternativa ponujena evrovizija 2007, to pa je prava tema reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti