Evrovizija

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

14. maj 2007 20:45

Meni pa nobena pesem ni nevem kako padla v uho ali kako se že temu reče. Če bi bilo po moje bi zmagala Alenka. Zmagovalka mi pa tudi ni bila preveč ušeč, niti tako niti drugače. Glede glasovanja sem pa tako brez besed, ker je vsako leto enako. buča

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

14. maj 2007 21:32

Lahko bi rekli,popolna zmaga vzhodne Evrope! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. maj 2007 22:07

Tudi jaz se strinjam z Vendelino - prenizke cilje imamo! in zato tudi slabo prepoznavnost in zato tudi manj točk...  če že ne bi zmagali, pa bi lahko bili med prvih deset - tudi brez kuhinje... Ali pa s pravo kuhinjo: če bi malo pokuhali (beri: naredili malo showa) pri sosedih - Avstrijcih, Hrvatih, Madžarih itd.- bi pa mogoče dobili od njih tudi kaj točk, ne le od Špancev... Nasja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. maj 2007 23:54

Tudi tokrat se strinjam z Vendelino. Sama nisem pomislila na to, da smo mogoče preveč skromni, ampak je nekaj na tem. Všeč mi je misel prof. Žagarja: "Če mislimo, da bomo uspešni, ali če mislimo, da ne bomo uspešni - obakrat imamo prav, saj se natanko to zgodi." Mene prav tako zmagovalka spominja na Omarjev Stop. Pa vemo, kako se je uvrstil. Sama zmagovalna pesem ni nič posebnega. Vokal je dober, a slišali smo že boljše. Atina

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. maj 2007 0:47

Mene pa zmagovalna pesem po melodiki mocno spominja na Samo Edini od Siddharte - s to razliko, da mi sploh ne potegne (pri Samo Edini mi gredo se danes mravljinci). Sicer kopiranje - bolje receno, inspiriranje - melodije samo na sebi ni nic novega in pogosto pripelje do cudovitih rezultatov (npr. Bachov Air on a G String --> A Whiter Shade of Pale od Procol Harum, obe sta nepozabni). Sicer imajo pa slovenski nastopi na Evroviziji v zadnjih letih zalostno skupno lastnost: potencialno zelo dobra pesem dobi obupen aranzma in spremljevalne vokale (Sestre, Omar Naber), ponavadi se pa temu pridruzi se neatraktivna koreografija in cudne obleke. Tako najbrz nezavedno sporocamo prav to, na kar opozarja Vendelina - da se ne pocutimo dovolj dobre, da bi zmagali. Bo se treba delat na nacionalnih skriptih - ko bom prisla na oblast, bom za te stvari najela Slavoja Zizka, skupino Laibach in Studio Marketing (oziroma njegove sodelavce iz zlatih casov velikih reklam za Frutek in Mojo dezelo). lp, proxima

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

15. maj 2007 22:24

Lepo vas prosim, no ....... Kakšna podobnost ....... Problem je samo v foušiji slovencev ...... Pitončica

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

16. maj 2007 0:04

Pitončica je napisal/a:
Lepo vas prosim, no ....... Kakšna podobnost ....... Problem je samo v foušiji slovencev ...... Pitončica
Se strinjam!!! Pa še nekaj: glede dobrih misli na to, da bi naša eurosong popevka zmagala - jah, pol bo pač treba 42 zmagovalk, saj verjamem, da so vsi državljani vsake države (ali pa vsaj večina le-teh) upali na zmago in bili polni dobrih misli... - pa jim tudi ni pomagalo. Mogoče pa je problem v tem, da so tisti, ki so glasovali tudi zelo močno mislili na to, da bo nastopajoč/a, za katero/ga so klicali tudi zmagal/a. Pa smo tam... vse je v televotingu kot pa v msislih! Zase pa žal ne moremo glasovat... Marna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. maj 2007 8:45

Res je, naša je zmagala. Kaj storiti, da bo Slovenija zmagala Eurosong? Poslati skupino Atomic Harmonik, še posebej, če bi se prikazale kot jih je mati narava ustvarila. Lep dan vsem! Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 16. maj 2007 08:45:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti