Žorževa kuhinja

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

tema odprta - 7. maj 2007 10:50 | ogledi: 2.878 | odgovori: 9

zanima me ali je kdo narocil in ze dobil omenjeno knjigo. Prva izdaja je ze posla, sedaj bo ponatis. Zanima pa me izgled knjige, so zraven receptov kaksne fotke ...vesela bi bila kake slikce....na spletni strani radia hit nic ne najdem.

hvala in lep dan

Kira

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

7. maj 2007 11:09

jaz sem jo naročila, samo jo še nisem dobila.....pišuka, pa med prvimi sem naročila pelican

bonanza  

član od: 11.2.2003

sporočila: 139

7. maj 2007 11:15

Žorževa kuhinja, ha? Spodaj navedeno pismo sem poslala na Hit 20ega aprila: Vsem Hitovcem najprej lep pozdrav Imam eno manjšo kritiko oz.mogoče bolj vprašanje Ali ustvarjalci oddaje Žorževa kuhinja vedo od kje "francoz" pobira recepte ? Sama sem namreč enkrat med poslušanjem njegovih duhovitih navodil prepoznala svoj recept, ki sem ga marca 2003 kot članica vpisala v enega kuharskih partalov na netu ( spet drugič sem recept, ki ga je povedal na Hitu cca.uro prej prebrala na portalu RTV Slovenije,...). Moram priznat, da me je zadeva precej razjezila, saj je bil taisti recept "zlorabljen" že drugič ( prvič ga je dobesedno prepisala in objavila članica nekega drugega kuharskega portala). Beseda je stekla tudi v forumu in glede na to, da nas kot člane na portalu opozarjajo, da receptov ne smemo prepisovati oz.jih kopirati, ker s tem zlorabimo avtorske pravice itd, se "kopiranci" čutimo malce prizadete . Zadevo omili le dejstvo, da gre dobiček od knjige pod katero je kot avtor podpisan Žorž v dobrodelne namene - če temu ne bi bilo tako bi člani portala spregovorili, saj se nam ne zdi fer, da se pač nekdo kiti s tujim perjem. V imenu vseh močno upam, da razumete poanto vsega napisanega. LP iz Novega mesta Bonanza Anita

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

7. maj 2007 12:06

hm, zanimivo...to pa res ni lepo...in kaj so ti odgovorili, če so sploh ti??? Kira

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. maj 2007 12:28

po moje pač vleče recepte od koderkoli jih pač najde... Ne se preveč sekirat, to pomeni samo to, da je tvoj recept dober:) Itak ga avtorsko zaščitit ne moreš, torej se je brezveze preveč vznemirjat... Jasno mi je, da se sam ni spomnil vseh teh receptov. To mi je nekak simpatično pri Jamiju, ker pove, od kod mu kak recept, se ne dela, da vse sam naumi, ampak kaj čmo, niso vsi taki. No, saj je pa vsaj v intervjuju v kulinarični prilogi nedela prejšnji teden povedal, da recepte pobira od povsod, ne pravi, da so njegovi... lahko bi pa omenil kulinariko, se strinjam;) Sicer če se ne motim, je rekel, da jih pobira tudi iz neta... Jaz ga poslušala še nikoli nisem, navadno takrat delam, tako da nimam pojma o tem, sem pa dobila njegovo knjigo za rd. Slikic ni, razen otroških ilustracij, recepti pa seveda so. Dala mi jo je pa fantova mami:)Tole so poglavja, če koga kaj več zanima, pa naj vpraša: -meso -ribe -zelenjava -sladice Naredila pa nisem še nič iz nje, ker sem jo ravnokar dobila:) Veri

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

7. maj 2007 15:56

Od kod jemlje recepte ne vem, vem pa, da tudi če so poznani so povedani na zelo šaljiv način in jih je veselje poslušati in tudi probati. Ja ,prva izdaja je pošla in že čakajo na novo. Malo se je zavleklo tudi pošiljanje. Vendar brez skrbi , za vse bo.Je pa prodaja te knjige dobrodelnega namena in je zato primerna za darilo, saj je tudi cena zelo simbolična ( 10€ ).Opremljena je s slikami otrok- pacjentov otr. klinike v Lj. Slike so nastajale na temo kuhinja oz. kuhanje. Je zelo prisrčna tudi samo za prelistat. Naročite jo, če je še niste (lahko tudi več, tako kot jaz) in ne pozabite, da gre denar za male bolnike. Pa lep pozdrav in dobro papanje. nana1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. maj 2007 16:06

Veri,

pozdravljena, zdi se mi, da se že dolgo nisi oglasila, prav danes sem se spomnil, da vas kar nekaj manjka, se ne oglašate ( ognjič, elaphus pa še kdo ), nekateri si privoščijo počitnice

Kar nadaljujte s georgesom. 

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. maj 2007 17:06

Hehe, Ežoj, pridi kdaj na čvek, pa boš tam našel vse stare znance, ki jih tule pogrešaš (ja, Veri pa res nikoli ni na čveku.....). Počitnice in prazniki so minili, pa smo spet tu....

LP

cervus

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

7. maj 2007 19:20

Jaz sem šla knjižico kar na Hit iskat in mi je precej všeč. Potem mi je pa še Žorž napisal posvetilo na Rožniku. Pa še v ocenjevalni komisiji sem bila. No, jaz sem že lani pogruntala, da je bil tudi njegov golaž iz pečice, ki sem ga skuhala, pobran iz kulinarike oz. je bilo lahko obratno. To sem Mirjam tudi povedala, vendar mislim, da se ni potrebno preveč sekirati in razburjati. Ker je res tako, kot je bilo zgoraj nekje zapisano, da se nikjer ne vidi, da bi se hvalil, da so to njegovi recepti, le veselo kuhajmo in papcajmo. Jaz včasih kakšno jed poslikam, napišem, kaj sem dodala kot prilogo, kakšno solatko in tudi pijačko in pošljem po e-pošti na Hit. Pa dober tek vsem! Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti