Barva za beljenje stanovanja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 3. maj 2007 17:40 | ogledi: 17.414 | odgovori: 11

Vse tiste izkušene "malavarje" prosim za nasvet... Katera barva je dobra za beljenje stanovanja, da je dobro prekrivna, čimbolj naravna, da stena lahko "diha" in da ne popackaš preveč? Kje jih kupujete (cenovno ugodnejše)? Obi, Merkur...?

Hvala

Teka

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

3. maj 2007 18:12

Mi smo tudi ravno sredi beljenja hiše. Če želiš res dobro prekrivnost (tobak, plesen) bi ti svetovala Spektro. Je pa pomembno, da stvari prej dobro zaščitiš, ker je precej trdovratna za čistit. Drugače smo letos pleskali z Jub Citro in se je super obnesel. Z samo enim nanosom smo prekrili celo barvano steno. Če se kaj popacka se jo zelo hitro odstrani, drugače pa mi prostor dobro zaščitimo z zaščitnim trakom in starimi rjuhami ali papirjem, da je še manj čiščenja. Barvo smo najprej kupili v Merkurju, kjer ni bila pretirano draga, ko nam jo je pa zmanjkalo, pa smo jo dobili v Inposu, po še nižji ceni. Tule si lahko prebereš še kaj več o barvah: http://www.jub.si/si/si-index.htm Lepo pleskanje in lp, pikica82

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. maj 2007 18:16

Saj plesni nimam, kadimo tudi ne, smo pa pred leti belili z žganim apnom, pa je bilo kar precej dela... Teka

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

3. maj 2007 18:49

Potem bi ti svetovala, da pleskate s Citrom. Kot sem že rekla, smo bili resnično zadovoljni - tudi mi ne kadimo in nimamo plesni, pa res dobro pokrije. Je veliko boljša barva kot na primer Gold, ki smo ga uporabljali že prej. Poglej si Jubovo stran. Lp, pikica82

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. maj 2007 19:08

Če hočete, da stena diha, potem še naprej belite z apnom. Res je več dela, vendar to prostor najbolj razkuži in je najbolj naravno. Dobijo se tudi že posebni pigmenti, če ste naveličani bele barve. Imate kake posebne madeže, da mora biti dobro prekrivna?

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. maj 2007 20:34

Ma, posebni madeži...niti ne samo enkrat je čokolino eksplodiral Teka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. maj 2007 20:55

To pa res ni nič, kar se ne bi dalo spravit pred beljenjem stran. Aja še to. Če boste začeli barvati z barvnimi premazi ala Jupol, potem ne boste mogli več nanest apna gor, ampak bo treba odstranit prej oplesk.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. maj 2007 19:03

Citro imam, ampak ga še nisem probala. Trenutno se ukvarjam s kopalnico in sem navdušena nad Jupol Briliance. Pa lepo diši (no, vsaj tistega zoprnega vonja nima). Z vodo se redči minimalno, če boš preveč, boš vsakič bela, ko boš šla mimo. Imam neprijetno izkušnjo, ko sta oče in tast šparala z barvo , poleg tega sta kupila neko poceni no-name barvo Lp, Asja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

31. jan 2011 17:36

Bom vprašala kar pod to temo. Če mi lahko kdo, ki mu kombinacija barv ne dela težav svetuje.

V sobi , kjer so na tleh ploščice v svetlo oranžni barvi( pravzaprav ima ploščica tak grob bolj umazan videz) smo se odločili, da bi dve steni pobarvali v rjav odtenek, dve pa v bež odtenek.Barva je že kupljena in bomo sami mešali .

Vprašanje je , kakšna barva pohištva bi lahko šla zraven. Moja težava je v tem, da običajno prostor napolnim z enim tonom in nastane katastrofa. Gre sicer za prostor v kleti, ki bo namenjen glasbenemu ustvarjanju, tako da bo viden tidi zunanjim ljudem.

Na netu nisem uspela pridobiti nobenega namiga.Pride pa danes naš mizar, tako, da mu bom morala v nekaj dneh povedati svoje želje.

 

Za pomoč vam bom zelo hvaležna.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

31. jan 2011 22:15

Nisem strokovnjak, to je samo moje mnenje. Mislim, da več kot tri različne barve v en prostor ne pašejo. Se pravi, če imaš zdaj oranžno in rjavo, potem lahko izbereš enobarvno pohištvo ali v kombinaciji z obstoječima barvama. Moja prva izbira bi bila umazano modra, druga umazano rumena, tretja temno rjava in zadnja bela. Ostale barve po moje ne bi ustrezale. Mogoče siva v kombinaciji z oranžno, kot jo imaš na tleh. Tatjana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. feb 2011 9:49

bos morala pocakat na Vanjo   Meni se sicer na oranzno rjavo kombinacijo veze svetlo rumena ali pa zamolko rdeca. Je pa zelo odvisno od odtenka.

http://www.topshop.si/barve_ucinki-124122-2421-arti

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti