Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

18. apr 2007 22:18

Bravo, Simona!
Najprej za album, nato pa še za rožce. Mi je zelo simpatičen tale plumbago, ga nisem poznala do 
zdaj. Približno kako dolg pa zraste? In ali cveti celo poletje?
Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 18. apr 2007 22:18:40

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

18. apr 2007 22:24

Ja, plumbago cveti celo poletje in še pozno v jesen, zraste pa cca 50 cm (posamezna vejica npr, iz katere potem še naprej poganjajo vejice z modrimi socvetji, ki so pravzaprav sestavljeni iz drobnih cvetkov). Meni je zanimiv, ker ima nekako olesenela stebla in se ne obesi čisto navzdol; raste v višino in naprej, pa vendar ni čisto pokončen. Pa všeč mi je kombinacija modre barve in rumene suzane, lp, Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 18. apr 2007 22:24:48

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. apr 2007 23:25

Slovensko ime za PLUMBAGO je kapska svinčnica (plumbum = svinec). Se mi zdi, da je lepše uporabljati slovenska imena kot poslovenjeba latinska, kjerkoli to pač gre. rimljanka

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

19. apr 2007 8:35

dzoana je napisal/a:
Vse ki so bile zadovolnje z rožico Zmajeva krila bi rada vprašala, če se stebla kaj hitro polomijo? Tudi moj balkon je namreč izpostavljen dežju obenem pa še vetru, pa se bojim da bi mi jih nevihta polomila če zrastejo tako visoko in košato. Nobena ni omenila krompirjevko ( ne sladki krompir ). Roža se razraste zelo na široko in dolgo in ima bele cvetke ( kot krompir ) združene v šope. Jaz sem jo imela lani in jo priporočam tudi drugim. Vodenko Nova gvineja, pa ne bi priporočala za na izpostavljen balkon. Meni jo na balkonu hitro napade plesen, na oknih pa se lepo obnese. Priporočam še Lotus ( srebrn, zraste zelo dolgo, kot asparagus ) in Afriški smilj ( tudi srebrn z dlakavimi listi ). Tudi jaz imam izkušnje, da je te rastline bolje saditi posebej v korita. dzoana

 

Meni je lani veter zmetal iz oken (imam ograjico) 6 korit - padla so 5 m globoko, iz balkona pa 8 korit. Korita so se razbila, zmajeva krila sem presadila v nova korita (res je, da so bila kar zmrcvarjena) vendar so se čudovito obrasla. To se mi je zgodilo konec avgusta. V drugi polovici septembra so bila spet lepa, konec novembra pa so zmrznila in sem jih pospravila. Cvetela so do zadnjega diha.

 lp

 

Sporočilo je spremenil(a) dj dne 19. apr 2007 13:07:37 Sporočilo je spremenil(a) dj dne 19. apr 2007 13:07:58

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. apr 2007 10:47

Hehe ste me okrcale... ja res se zmišljujem. Če vam pa povem da kompliciram v bistvu zaradi petih korit, ki jih imam na balkonu pa sploh . Mi je pa tale modra svinčena rožca res všeč, pa rumenooka suzana za zraven tudi... Upam, da bodo to v naši vrtnariji imeli... Lep pozdrav drage rožice! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

20. apr 2007 11:29

tinca, jaz te čisto razumem, tudi jaz se veliko "ukvarjam" a samo petimi koriti, ampak cvetenje celo poletje (oz. lani do zime) pa me navdaja s takim zadovoljstvom.. Letos po mojem mnenju sploh nisem dala veliko za rožce (15 sadik): vse skupaj cca 25 EUR, pa še za zemljo 6 EUR, pri tem pa računajte da v Podvinu niso ravno najcenejši.... Simona

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

20. apr 2007 13:17

No, pa sem tudi jaz kupila rožice.... nekaj ob vaši pomoči, nekaj so pripomoble izkušnje, nekaj s pomočjo literature, na koncu pa je svojo rekla moja draga vrtnarka. Imam pa sedaj res vsega in svašta - po 15. maju me čaka še nekaj dopolnitev okrasnih gred, ki jih sedaj krasijo trajnice in mačehe. Doslej sem dala 120€ - z zemljo vred, predvidevam, da še 40€ bom potrebovala. Se mi zdi kar dosti, ampak tudi rožic je precej; vzgoja iz semen in podtaknjencev pa ni primerljiva. Sem se eno leto trudila čez zimo obdržat in kaj vzgojit; škoda časa, živcev... na koncu sem ravno tak skoraj vse nakupila. Napovedan je čudovit vikend. naužijte se sonca... pa naj vam cveti! LP tabina

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

20. apr 2007 13:17

V Podvinu rožice res niso poceni (čeprav zgleda, da odkar imamo euro, nikjer niso)! To mi je padlo na misel šele potem, ko sem se včeraj s polnim avtom rož odpeljala domov. Res pa je, da znajo svetovati in da so rožice dobre kvalitete. No ja, skoraj vedno - včeraj sem v vrtnariji videla bolj uboge verbene... ki jih bom zato rajši kupila drugje. Nabavila sem tudi neko zelo dišečo rastlino, ki je sladilo. Kako se že veselim, ko bo vse v koritih in na mojih oknih in terasi. Rumenooko suzano se lahko tudi seje, meni so pred leti zrastle prav lepe rastlinice. Kozmeja

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

20. apr 2007 13:20

Jaz pa za svojih 12 korit , ta večjih , vsako leto doma sama vzgojim rože oz. podtaknjence , okrog 50 sadik (bršljanke in pelargonije ). Letos bom imela belo -rdečo kombinacijo. Čez zimo imam potem podtaknjence navadno na notranjih okenskih policah v kurilnici in v pralnici. Za obešanke pa navadno kupim kake surfinije, milijon zvončki... Sedaj me je tudi premamila ideja od Doban za obešanke (svinčevec in črnooka suzana.) Lp , stanej STANEJ

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. apr 2007 15:03

Kozmeja, kupila si stevijo, ki jo jaz zaman iščem že nekaj let. Pravzaprav si je želi moja mama. Če kdo ve, da kje v Lj za prmejduš prodajajo STEVIJO, naj mi sporoči. Nas bo nekaj zelo hvaležnih. Ena od njih je moja svakinja, ki je zjutraj javila, da je v Rasti ni, Arboretumu(?) tudi ne, pa ni več vedela, kam naj še gre pogledat.

 

Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti