Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. apr 2007 5:11

Jaz pa sem lani imela pelargonije v roza barvi v kombinaciji z modrim čudežem v beli barvi. Krasna kombinacija, cvetele pa so pozno v jesen, tja do 1.novembra. Tudi letos bom zasadila nekaj podobnega, vendar drugo barvno kombinacijo. Premišljujem o rdečih visečih pelargonijah in modrim čudežem v roza ali plavi barvi, na robovih korit pa o tobaku. Imam pa sonce od 10. ure naprej. Zalivala pa sem jih vsak drugi do tretji dan zelo močno, s postano vodo. Kyara

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

18. apr 2007 7:33

Včeraj sem se na poti domov spomnila na modri čudež (ki ga je zgoraj omenila tudi Kyara). Luštna rožica, ki mi je naredila veliko veselja. Predlani sem jo imela v koritih v kombinaciji z verbenami. Cvetje se ne usiplje, razveseljuje pa s cvetovi do jeseni. Kozmeja

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

18. apr 2007 8:38

Hvala blanchy! marelica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

18. apr 2007 9:17

Ena mš ,trave se izredno dobro obnesejo in so lani v enomesečni vroćini izredno dobro zdržale,seveda so pa bile posajene v koritu z vodno rezervo,kako bi se obnašale v navadnem pa ne vem,v takem koritu sem imela pa posajeno travo bodalico in se je lepo obnesla v kombinaciji z zajčjo deteljico-rumeno cveti,bršljanko ter moljevko. kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. apr 2007 9:20

Ha ha, to zalivanje rož je že prava jutranja telovadba, ko mame ni doma, rabim vsaj eno uro, da zalijem vse lončnice, potem pa še gredice okoli hiše. Loni Makaroni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. apr 2007 12:01

No in jaz spet ne vem, kaj za vraga naj posadim letos... Preveč informacij tudi ni dobro. Problem imam v tem ker NE MARAM sulfinij, begonij, še posebej grda so mi zmajeva krila, pelargonij, bršljink... Jaz bi kaj drugega... Pa prav veliko denarja tudi ne bi dala ;) Drugače pa - moja lanska izkušnja - nabavila sem suhe rože, ki naj bi bile prav za vroče balkone (so imele take lepe rumene cvetke)- pa so mi tja do srede avgusta prav vse pocrkale, ne vem ali se niso razumele s sosedami ali kaj... Potem sem v obupu potaknila v korita kar navadne (nizke in visoke) tagetke in so mi uspevale ko šus do konca sezone. Ampak teh tudi pravzaprav ne maram.. mi smrdijo ko vrag. Letos sem si nabavila tudi korita z vodno rezervo, bom videla če bo kaj boljše... Povejte mi še, koliko denarja vam gre vsako leto... jaz ta sredstva nekako priškrtnem pri gospodinjskem proračunu, pa se mi letos zdi, da so tudi na tem področju kar pošteno dvignili cene. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

18. apr 2007 12:36

Koliko denarja gre pri nas za rože upam ,da ne bo kdaj to javno objavljeno na tv ker potem bom morala poiskati drug dom,pa šalo na stran ...ja kar veliko dam,samo je potem tak užitek pogledat vso to cvetje,saj vendar vlagaš v lasten dom....tinca glede rož si zelo izbirčna,res ne vem kaj boš sadila.... kuharca37

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

18. apr 2007 13:00

Vse ki so bile zadovolnje z rožico Zmajeva krila bi rada vprašala, če se stebla kaj hitro polomijo? Tudi moj balkon je namreč izpostavljen dežju obenem pa še vetru, pa se bojim da bi mi jih nevihta polomila če zrastejo tako visoko in košato. Nobena ni omenila krompirjevko ( ne sladki krompir ). Roža se razraste zelo na široko in dolgo in ima bele cvetke ( kot krompir ) združene v šope. Jaz sem jo imela lani in jo priporočam tudi drugim. Vodenko Nova gvineja, pa ne bi priporočala za na izpostavljen balkon. Meni jo na balkonu hitro napade plesen, na oknih pa se lepo obnese. Priporočam še Lotus ( srebrn, zraste zelo dolgo, kot asparagus ) in Afriški smilj ( tudi srebrn z dlakavimi listi ). Tudi jaz imam izkušnje, da je te rastline bolje saditi posebej v korita. dzoana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

18. apr 2007 13:00

Kuharca37, imaš prav, zgleda, da je tinca glede rož res zelo izbirčna in ne ve kaj bo sadila. Tinca, omejena si z balkonom, omejena z denarjem, omejena s tistim kar ti se dopade... Žal, meni je tudi krasno in lepo cvetje od Kuharce, pa od Blancy okrog hiše in na hiši. Kaj pa naj delam, če sem tudi jaz omejena na balkonček in imam tistih bogih 9 korit rož... Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti