Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. apr 2007 13:39

dj je napisal/a:

Julya,

Jaz sem jih imela pred 15 leti, ko sem še imela prostor v hiši, da so mi prezimili. Po treh letih jih je napadla neka rja. Pojavile so se take rdeče pege. Potem so mi propadli. Lansko leto pa sem od pokojne stare mame vezla za spomin eno korito. Ker bi ga rada obdržala, me zanima kako jih ti neguješ? Katera je najnižja temperatura, ki jo zdržijo?

dj

 

Jaz sem jih pustila letos kar na balkonski ograji. Občasno sem jih malo zalila in ko so začeli na novo odganjati, sem stara stebla kar porezala. Zdaj so se že prav lepo obrasli in tudi že cvetijo po malem. Predlanskim, ko je bilo bolj mrzlo, pa sem jih postavila na tla k zidu in jih pokrila s polivinilom. Prav tako sem jih občasno zalila (1x na mesec, recimo) in ko se je otoplilo, so romali nazaj na ograjo. Je pa tudi meni letos enega napadla ena bolezen (rdeče lise) in sem ga samo porezala (čisto vse) in ostanek pošpricala z Biokilom. Zdaj že odganja in je zdrav. Aja, pa presadila sem ga in mu oprala korenine. Bomo videli, če bo obsatl. Sicer bom pa kupila novega. Sem videla, da jih že prodajajo in niso pretirano dragi.

 

lp 

Julija

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

18. apr 2007 14:31

Jaz sem bila včeraj v Podvinu, na vrtnariji Reš. Lani sem si pustila svetovali in moram povedati, da sem bila zelo zadovoljna. Naj še povem, da imam vsega skupaj 5 korit na balkonu v bloku. Letos sem dodala nekaj novega, nekaj pa ohranila. Lani sem imela mešano, razraščeno zasaditev: 2x krompirjevec, 2x sladki krompir (temno lila s suličastimi listi, ki edini cveti); 2x surfinije, 1x rumena črnooka suzana (tunbergija), 2x beli mleček, 1x viseči in 1x pokončni molovec, 2x svinčevec (plumbago), 2x lobelija, ....pa še je bilo kaj. Letos sem vzela: 2x krompirjevec, 2x sladki krompir (temno lila s suličastimi listi, ki edini cveti); 2x sladki krompir (svetlo zeleni, srčasti listi) 2x surfinije, 1x rumena črnooka suzana (tunbergija), 2x okrasni tobak (z limonasto rumenimi cvetovi), 2x svinčevec (plumbago), 2x temno lila deteljico z belimi cvetki. Kakšno veselje je celo poletje (lani posamezne rastline do konca novembra) gledati te zaraščene rastline.Je pa res, da se vsak dan zaliva (kljub koritom z vodno rezervo) pa tudi gnoji, ker drugače ne bi tako bujno rastle in cvetele. Ampak en balkonček ni taka obremenitev. Pa veliko veselja z rastlinami, karkoli boste že nasadile. Simona

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

18. apr 2007 14:57

Nisi nič poslikala, Doban?
Blanchy

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

18. apr 2007 17:28

Tinca, poznam to izbirčnost, ker mi tako znano zveni. Imam vodna korita že nekaj let. So kar v redu samo imam očutek, da imajo rože premalo zemlje. Lansko leto sem imela v koriih vseh vrst koprivce.Krasno so se razbohotile in čez zmo so bile super notri. Letos sem pri Bakkerju naročila čebulice raznobarvnih begonij.Najti moram še kako travco za zraven ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 18. apr 2007 17:45:41

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

18. apr 2007 17:49

Rimljanka,najlepša hvala! ham-njam

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

18. apr 2007 20:04

Blanchy, imam slikce od lani pa ne znam prilepiti na forum, pomagaš? Simona

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

18. apr 2007 21:20

Tudi jaz imam nepokrit balkon - južna stran, pa drugačen problem: že dve leti zapored mi rože napadejo gosenice in to tako zelo, da sem jih prisiljena predčasno odstraniti. Lani sem imela zasajene raznobarvne begonije (Bakker), predlani pa viseče pelargonije. Ali katera pozna uspešen recept proti tej nadlogi, saj se bojim, da se bo isto ponovilo tudi letos? Naj še dodam, da sem pred lansko zasaditvijo vsa korita razkužila, pa ni nič pomagalo. Lep večer, rdecapesa

neznan uporabnik

18. apr 2007 21:42

Gosenice, tiste zelene, jaz kar oberem. Malo potresem rožo in navadno padejo dol. Moraš pa večkrat to narediti in paziti, da jih vidiš na tleh. So pa kar nadloga. Mogoče pa bi jih pošpricala s kakšnim sredstvom proti njim. Pa še nekaj, ali ima katera izkušnje z LANTANO (rumeno-rdeče cveti) ali kaj drugega rumenega, ki bi prenašalo sonce in dež. Nameravam jo posaditi med krompirjevko za popestritev, pa ne vem, če prenaša dež. Lansko leto sem imela med krompirjevko zmajeva krila, pa bi mi bolj odgovarjalo nekaj rumenega. zoja1 Sporočilo je spremenil(a) zoja1 dne 18. apr 2007 21:42:59

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

18. apr 2007 21:47

Doban, prilepiš jih lahko samo, če imaš objavljene kje na netu (Moj album npr.)
Blanchy

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

18. apr 2007 22:07

no, pa sem ustvarila album, mogoče je bil pa res že čas, a ne če sem vse prav naredila, bi morali videti slikce lanske zasaditve: http://www.moj-album.com/uredi/doban/7420475 lp, Simona Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti