Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

22. apr 2007 15:14

Hvala vam za odgovore ,bom kupile dve trobenti in poskusila. kuharca37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2007 6:10

Ne, Cila, to je druga vrsta, res pa gre za kristavec, najbrž ima tudi halucinogene snovi. Ampak - pri nas okrasne rastline gledamo, iz njih si ne kuhamo čajev. rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2007 6:47

rimljanka je napisal/a:
Ne, Cila, to je druga vrsta, res pa gre za kristavec, najbrž ima tudi halucinogene snovi. Ampak - pri nas okrasne rastline gledamo, iz njih si ne kuhamo čajev. rimljanka
    Cila

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

23. apr 2007 8:25

juhica101 je napisal/a:
Za informacijo o tem, kje kupit stevijo, se tudi jaz priporočam, vendar je sedaj kot sladilo na trgu mogoče kupit rastlino Lippia (2 vrsti) mogoče mislite to? LP juhica
Če se ne motim, je prodaja stevie prepovedana v Sloveniji. Fuksije, tiste klasične, so pa za v senco ali polsenco. Po moje bi se na soncu kar namatrale. Kozmeja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2007 9:22

NI res, stevijo kot okrasno rastlino se lahko prodaja, ne sme se je pa prodajati kot sladilo, niti nje, niti pripravkov iz nje.

Kaj pa ti z njo doma počneš.......je pa tvoja stvar in tvoja odgovornost.

rimljanka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

23. apr 2007 10:23

No, to je pa dobra novica. Ampak kaj naj bi bilo pa sploh narobe s stevio, zakaj takšne omejitve? Kozmeja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. apr 2007 10:38

rimljanka je napisal/a:
Ne, Cila, to je druga vrsta, res pa gre za kristavec, najbrž ima tudi halucinogene snovi. Ampak - pri nas okrasne rastline gledamo, iz njih si ne kuhamo čajev. rimljanka

Lahko pa jo uporabimo za kaznivo dejanje in sicer tako, da z rastlino udarimo soseda in ga tako skušamo zastrupiti .

Saj so strupne tudi šmarnice, potonike, nenazdanje tudi krompirjevi plodovi in zel.

Frina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2007 10:38

Veste, kaj so lobiji?????? En tak je sladkorni. Menda je veična razlogov v tem (na vzhodu stevijo normalno uporabljajo, je v prosti prodaji, pa ponekod v Evropi tudi, pri nas - pa ne le v Sloveniji - je pa menda povzroče veliko stranskih učinkov,.......pa.........).

rimljanka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

23. apr 2007 10:54

Ja, bo še kdo rekel, da so zaradi uporabe stevie zaprli Tovarno sladkorja Ormož... Prejšnji teden sem v dar dobila neko rastlino, ki diši po zobni pasti... moram še ugotovit, kakšno ime ima in v kaj bo sploh zrastla. Včeraj pa sem v korito nasadila prav nesramno kričečo kombinacijo - dve kričeče rožnatordeči verbeni in neko oranžno visečo rožo (katere imena prav tako ne vem, me pa spominja na diascio). Komaj čakam, da se vse skupaj razraste! Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti