A gre katera danes h goljatu na tečaj?

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

6. apr 2007 18:21

Ojla Veri, sem na hitro preletela tvoj post. Sem ravno s tem namenom pisala, da se mi oglasi še kakšna domača mojstrica in da kakšen nasvet. Tudi jaz ogromno pečem, torte moram kar vsem po vrsti delati, pa saj mi ni težko. Tudi jaz ogromno improviziram in se znajdem po svoje. Ampak je bilo včeraj vseeno zelo zanimivo, veš take drobne fintice, ki bodo sigurno še prav prišle. Saj ne mislim,da moram takoj na Brnčičevo, pravzaprav sem tam že bila (tale 16. ura res ni prav življenska, moraš skoraj dopust vzet)). Bom pa sigurno šla pogledat še za kakšno drobnarijo. Ticino maso se drugače lahko tudi pri Goljatu kupi, toliko kot jo pač potrebuješ. Jaz imam v mislim, da jo bom letos za mamino okroglo obletnico uporabila. Ne vem, če je za povedat, ampak torte, ki sem jo včeraj prinesla domov, pri nas ne moremo jesti (maslena krema - en sam puter). Tako, da je lepa, ampak domače so pa užitne (pa lepe na drugačen način). Zdaj, ko smo se kaj naučile, bomo pa te zadeve združile, a ne. Sicer se bom pa sigurno udeležila še kakšnega tečaja pri Goljatu, ne bi bilo slabo enega na mesec. Simona p.s. Veri prosim napiši kako narediš "ponaredek" ticino mase. Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 06. apr 2007 18:42:51

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

6. apr 2007 23:43

Živijo Simona, sicer ne vem, katera si, bi te pa po torti verjetno prepoznala. :) No, moji vtisi od včerajšnjega tečaja so pozitivni, se pa res strinjam s Simono tudi v tem, da torta, ki smo jo prinesle domov....ni glih po mojem okusu. Smo se pa vseeno naučile kar nekaj zanimivih in enostavnih reči za okraševanje. LP, Petra *petra*

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. apr 2007 11:41

Lili, tečaj meso, omake in priloge 19.4. je poln, zato je razpisan dodaten termin 18.4. - tako me je obvestil g. Goljat.

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

7. apr 2007 20:25

* petra* moja torta je imela na vrhu ticino maso s svetlo modrimi spominčicami ter majhnimi roza srčki, na obodu pa roza volančke (načičkana pač) pa tvoja torta? Simona

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

10. apr 2007 10:54

Moja je imela pa na vrhu čokoladni preliv, tri rumene rožice na sredini in čokoladne ostružke. :) *petra*

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

10. apr 2007 16:50

*petra* pa tri zelene listke, a ne? Še čakam, da Veri spet malo pokuka na Kulinariko, pa pove recept za "ticino" maso, ki jo ona sama naredi. Simona

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2007 20:18

ojla, punce, sem se trudila pol ure najt linke teme,kjer sem enkrat na dolgo in široko pisala o tem, pa mi ni ravno ratalo, torej na krajše (kratko itak ne znam, hehe:) še enkrat: Domačo sladkorno maso lahko narediš iz beljaka in sladkorja v prahu, razmerje je približno 350 g sladkorja na 1 beljak srednje velikosti jajca. Če temu dodaš še glukozo, bo masa malo bolj elastična. Če ne marate met opravka s surovimi beljaki, ga lahko prej segrejete ne 60 stopinj in bojo salmonele pocrkale ali pa delate maso z želatino. Kar se tiče teh mas je pri meni tako, da vsakič sprobam kak drug recept, pač dokler ne bom našla enega, s katerim bom super 1a zadovoljna, pa še takrat me bo firbec verjetno gnal naprej... Tako da ni samo enega pravega recepta, so si pa v osnovi vsi podobni... Eden je boljši za eno, drugi za drugo, en se krasno valja, ampak je zanič za jest, drugi se trga, pa je boljšega okusa... Tretji se krasno oblikuje, pa rata trd ko kamen čez par ur, itd... Je tudi to dobro, če sestavljaš kake gradove (ja, se pripravljam na bodoče otroške torte, hehe:)... Skratka, vse je za nekraj dobro, za nekaj pa slabo... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2007 20:33

Aja, poleg glukoze lahko dodaš tudi žlico ali dve olja ali masti, da je bolj elastično in se lepše sveti, limonin sok pa naredi lepo belino in tudi malo zakisa zadevo. Pa še milijon teh dodatkov imaš, samo niso vsi enako užitni;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti