Slovenski športniki

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. nov 2019 17:45

Dončič je alfa in omega ta hip! Bravo, bravo! Sem sinoči gledala pol tekme, ni bil ravno razpoložen, ampak, ko sem zjutraj prebrala statistiko je bil odličen, kot vedno! Ko se mu začne, ne zna nehat....
In seveda bravo za Anžeta Laniška in prvo kolajno. Spet se začne sezona navijanja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

6. sep 2020 17:01

  Tadej   Pogačar-etapna zmaga

Primoz Roglič-Rogla, naše gore list -rumena majica

 

https://www.youtube.com/watch?v=PD79-h6pvWw

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

7. sep 2020 6:44

Res poklon obema

helgula

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. sep 2020 18:36

Zelo mešani občutki me prevevajo - veselje, pomešano z žalostjo. Ljubša bi mi bila Primoževa zmaga in istočasno občudujem Tadejevo neizmerno energijo.

Iskrene čestitke obema. 

rrr

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

19. sep 2020 22:52

ribaracarak je napisal/a:

Zelo mešani občutki me prevevajo - veselje, pomešano z žalostjo. Ljubša bi mi bila Primoževa zmaga in istočasno občudujem Tadejevo neizmerno energijo.

Iskrene čestitke obema. 

rrr

  Še kako zelo, zelo se strinjam s tabo, rrr, ne vem, meni je to malo nepošteno, da je današnja voznja odločala o zmagi, glede na to, da je bil Primoz tri tedne najboljši, zadnji dan pa ga je izdala ze utrujenost, ampak kaj hočemo, takšna so pravila, seveda je zmagovalec Pogačar, je pa tudi skoraj deset let mlajši od našega Primoza-Rogle, ki je  pa za nas , Zagorjane, Rogla vsekakor zmagovalec in najboljši kolesar vseh časov , samo velik poklon in , se mu bomo zahvalili v  Zagorju, ne na  mestni ploščadi, zaradi  virusa, kolikor sem zasledila, s strani našega zupana, verjetno mu bomo naredili špalir, po obeh straneh ceste, seveda, z varnostno razdaljo.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 19. sep 2020 23:00

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. sep 2020 23:25

Johana, vsi so imeli enake pogoje in za vsemi so izjemni napori, taka so pravila in Tadej in njegova mladost sta zadevo zaključila po svoje. 

 

rrr

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

20. sep 2020 20:47

  rrr, oba sta zmagovalca Slovenije, oz. če kdo mene vpraša, so v bistvu zmagovalci vsi , ki so cele tri tedne kolesarili in to v res tezkih razmerah, zmagovalci, saj so prišli do cilja in tudi to, da se nikomur ni nič hudega zgodila, kar se tiče poškodb.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

23. sep 2020 13:22

Vsak pač navija za kogar hoče. Tudi jaz sem navijala za Roglo, ker je pač 10 let starejši, Pogi bo imel še veliko časa za zmago, ampak to je pač šport. Vsi bi bili bolj razočarani, če ne bi zmagal Slovenec in bi prevzel rumeno majico. Čestitala bi pa tudi slovenskim kanuistom in kajakašem, ki so tudi blesteli na evropskem prvenstvu in bili malo zapostavljeni zaradi kolesarjev.

malaga

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

23. sep 2020 13:35

... čestitke tudi Alenki Artnik za nov svetovni rekord v prostem potapljanju. Tako majhen narod smo, pa toliko dobrih šprtnikov imamo.

malaga

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. sep 2020 7:51

Mislim, da zadnja etapa kronometer ni odločal o zmagovalcu, ampak seštevek časov vseh etap. Zato ne moremo trditi, da je zadnja etapa odločala o zmagovalcu. Roglič je (pred)zadnjo etapo odvozil slabše, ostale pa bolje. Pogačar pa je bil večinoma konstantno dober v vseh etapah.  Skupni seštevek vseh etap je pač bil v Pogačarjevo korist. Tako je to. Tour je trajal 3 tedne, ne pa samo v soboto. Lahko bi bilo tudi obratno, ali pa bi Lopez celo premagal oba.  Športni rezultat je dokončen šele, ko so vsi na cilju. Sicer sem pa navijala za oba. Neumno se mi pa zdi, da se potihem govori, da bi moral Pogačar prepustiti zmago Rogliču. Zakaj? Vsak pokaže največ, kar v času tekme zmore, ne glede, koliko je star.

Tako jaz mislim. Naši športniki so pa itak nadrealistično dobri, v skoraj vseh športih imamo koga zraven. In to šteje. BRAVO!!

Sicer je pa Tour žal zasenčil rezultate naših kajakašev na evropskem prvenstvu- Savšek, Kauzer, ekipa, vsi na stopničkah. Vrhunsko!

marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 24. sep 2020 07:53

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 24. sep 2020 07:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti