Big brother

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. mar 2007 13:54

Joj, dajte no! Kot je rekel escada: živi in pusti živeti! Jaz dodajam še svojo Sheryl: "Če te osreči, že ne more bit tako slabo!" OK, nimam pojma o Big brohterju, ker nimava TVja, ne gledam, se ne sekiram. Ampak zakaj bi bil nekdo, ki to gleda pa totalen debil, pa res ne vem. Včasih vsak rabi odklop, kdo pa pravi, da je moje pisanje na kulinariki v redu odklop, tisto pa ne? Samo zato, ker pač uporabljam ločila? In tekmovalci - nimam pojma o njih, sama se ne bi nikoli prijavila na kaj takega, ker se mi zdi škoda enega meseca, ker bi neskončno pogrešala fanta, ker sploh ne bi rada bila slavna (eden od razlogov je ravno to, da te potem vsi vlačijo po zobeh), ker bi znorela en mesec v bajti in ker se mi ne da gledat istih ljudi, ki jih ne zberem sama, vsak dan. Bila bi tudi zelo žalostna, če bi se nekoč kak moj otrok odločil za to. Bi se mi zdelo, da mu nekaj manjka, ja. Če bi se odločil fant, bi ga podpirala, saj vem, da bi mi znal razložit, zakaj (se ni za bat, ker sva ista glede razlogov proti:) Ampak vseeno pa se mi zdi, da so ljudje, ki se na to prijavijo ali pogumni ali naivni, nobeno od tega pa ni ne vem kako slaba lastnost. Ne vem, če se res prijavljajo samo zaradi denarja, saj ej možnost, da si prvi, zelo mala, ne? Verjetno se jim zdi vse skup izziv, kar vsekakor je in verjetno se na ta način dejansko precej boljše spoznaš kot če si na varnem doma, kjer poskrbiš ali sam ali drugi, za vse, kar rabiš... Tu naj bi bili neki ekstremni pogoji, če sem prav razumela in to vsekakor izvabi iz človeka vse naj... Če nisi trapast, se lahko iz take izkušnje veliko naučiš, po moje. Ne bi si je pa želela dat skozi, da smo si na jasnem! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. mar 2007 14:15

In tista boga mamica? nima materinskega čuta, ker lahko 1 mesec zdrži brez svojega otroka? moja mami je tudi šla v Ameriko, ko je bila sestra mala in v Francijo, ko sem bila jaz mala, vsakič za 3 mesece, pa je zato slaba mama??? In je kaj boljša zato, ker je pač šla se učit jezika (ker je pač to študirala), ne pa na nek trapast šov? In če bom jaz morala it delat del svojega dela v tujino za mesec ali dva, bom zato ful slaba mami? Ma, jaz ne gledam tako ozko. Njene sanje so bile to, moje so ono, od te mamice pa to, da pride v ta big brother. zakaj bi bilo eno več vredno kot drugo? Obe sta se v tem času veliko naučili... Ne zdi se mi, da bi se morala zato, ker bom mama, vsem svojim sanjam odpovedat! To se mi zdi najbolj nefer do otroka, ker vem, da je tazadnje, kar bi si želela od svoje mame slišat to, da bi rekla, da zaradi mene ni mogla nečesa, kar si je ful želela... Pa skoraj vse tako pravijo, ja, sem si želela to in to in to... potem sem pa zanosila... meni se zdi pogumno, da greš vseeno to izpeljat! ne za ceno zapostavljanja otrok, seveda, ampak če so na varnem pri očetu, ki mu zaupaš... Je to veliko več kot pa to, kar dela večina mam, ko otroke naveže nase, partnerju jih ne zaupa, ker "on ne zna tako dobro z njimi", tašča jih ne sme vzet za 2 uri na sprehod, ker ona je zastarela s svojimi nazori... ne vem, mi smo se meli super, ko je bila mami v tujini. Seveda sem jo pogrešala, ampak ni bila pa to nobena travma! Boljše, da si z otroki malo, pa to kvalitetno, kot da vse žrtvuješ zanje in si ves nesrečen - kdor misli, da tega otrok ne čuti, ne ve in se zato ne čuti krivega, se bridko moti! Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. mar 2007 14:17

Veri je napisal/a:
Joj, dajte no! Kot je rekel escada: živi in pusti živeti! Jaz dodajam še svojo Sheryl: "Če te osreči, že ne more bit tako slabo!" OK, nimam pojma o Big brohterju, ker nimava TVja, ne gledam, se ne sekiram. Ampak zakaj bi bil nekdo, ki to gleda pa totalen debil, pa res ne vem. Včasih vsak rabi odklop, kdo pa pravi, da je moje pisanje na kulinariki v redu odklop, tisto pa ne? Samo zato, ker pač uporabljam ločila? Veri

 

Se podpišem pod tole.

Ja in jaz sem debil, ker gledam resničnostne šove. Se rada naslajam nad neumnostmi, ki jih sodelujoči počnejo. Mislim si pa itak svoje. Še vedno trdim ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI. Hvala bogu, da nam niso vsem iste stvari všeč. Bi bilo zelo dolgočasno.

 

Ampak še vedno ne vem, zakaj sem debil?? Res škoda, da imam skoraj 50 let, kajne?? Očitno ne bom nikoli pametna.  

Julija

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

20. mar 2007 14:24

ja tista mama si je res želela tega, je rekla da je zdaj čas za njenih 5 minut slave. mislim pa da zaradi tega ni slaba mama. pa itak ne bo tri mesece not. če je debil tisti ki gleda potem sem tudi jaz men njimi in še mnogo mnogo drugih. kakor kdo hoče... nektarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2007 14:48

Se referiram na Veri - "živi in pusti živeti" (ok, to tako 009 zveni....) lahko pomeni: - živi po svoje in dopuščaj, da tako počnejo tudi drugi in se pomiri s tem, ker drugi kaj počnejo malo drugače in morda je tisto malo drugače lahko tudi zanimivo in bom morda tudi sam/a v prihodnosti kdaj kaj naredil drugače in bomo vsi napredovali.... - pusti me pri miru! Ne mi težit, ker ti jaz tudi ne težim, ne hodi mi blizu, pa ti bom dal/a mri, mene pa tudi ne bo blizu tvoje ograje! Prepuščam tihi individualni presoji, kako se ta "živi in pusti živeti" uporablja v komunikaciji med individualnimi kuharji..... Sicer me je imelo, da bi tole libertarno načelo o živi in pusti živeti (ali pa laisser faire, laisser passer) sociološko razložila, pa sem se premislla...:))) Želim pa omeniti, da ima tudi "živi in pusti živetii" neke posledice. Ker ima vsak pravico do izbire, mora potem tudi prevzeti odgovornost za svojo izbiro. Tudi za izbiro gledanja TV (pozitivna posledica tega je, da smo bolj informirani, negativna je da lahko postanemo coach-potatoe). Tudi za izbiro gledanja resničnostnih šovov (posledica: za hipno naslajanje nad stiskami drugih in zato, da bi se za en kratek čas potolažil v stilu, da drugi ljudje so pa še bolj podn, ergo nisem največji luzer na svetu, so še hujši...). Tudi za dan-za-dnem gledanjem resničnostnih šovov (pozitivnih posledic tu pod milim bogom ne najdem, najdem pa stran vržen čas, ko bi človek lahko delal na sebi....ma što god to značilo). Sicer pa se izbiranje začne že takrat, ko se odločamo, kaj bomo sploh izbirali. in zdi se mi, da je od izbire:ali gledati resničnostne šove ali ne? bistveno boljša izbira to, da se človek odloči, da bo naredil pozitiven šov iz svojega življenja. V smislu, da igra glavno vlogo v svojem življenju (da ima kontrolo nad svojim življenjem in da ga ne premetava gor-in-dol) in da ga to neizmerno veseli. Ljudje, ki se tako lotijo svojega življenja, živijo zadovoljno in tudi dolgo. In od takih se velja kaj naučiti. Od resničnostnih šovov se pa ne da naučiti čisto nič. Razen to, kako od neumnih ljudi izvabiti denar..... Vendelina jr.

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

20. mar 2007 15:28

Jst nič ne vem...na kjrem kanalu je ??? tica

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

20. mar 2007 15:32

Eh...Vendelina...ampak ti samo sebe prekašaš v filozofiranju...ma čisto do vsega imaš negativen pristop, vsakemu bi rada solila pamet....nevem kaj je bolj neumno BB ali tvoji posti, kjer hočeš vsilit svoje mnenje. Enkrat sem že rekel in napisal , da tvojih postov nebom več bral niti jih komentiral....ampak ne gre...in če je to tvoj namen, ( ne samo do mene , da nebo pomote) potem ti uspeva. Jerne, zakaj nebi uključil v portal funkcijo IGNORE kjer lahko izključiš uporabnikove poste, da jih ne vidi Živi in pusti živeti je zate še kako prikladno in na mestu. Ljudi ki gledajo tovrstne oddaje okarakteriziraš kot idiote...lepo te prosim...potemtakem v Slo. živi najmanj 80% idiotov. Kaj pa naj gledajo drugega če so se odločili večer preživeti pred televizijo...abotni program na nacionalki ki je že 100x viden, animal planet kjer kažejo pobianje živali s strani človeka ali med sabo..discovery...ali najbolje kar teletext. Seveda obstaja tudi možnost da namesto da čakajo kdaj bo kateri od igralcev oz. vpletenih v BB šel seksat...da najbolje , da to storijo sami in SEksajo SEksajo SEksajo SEksajo.....in kolikor sem si o tebi uspel ustvarit sliko glede na poste ki jih napišeš....ti tudi to nebo všeč in boš imela kup pripomb. Draga gospodična ali gospa...mogoče samooklicana dama....skuliraj se malo in se spusti na zemljo med nas navadne srtnike in verjemi da boš veliko bolj srečna in predvsem manj zakomplicirana. Hja...mogoče se pa motim in si v RL čist ok oseba...nevem Escada

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

20. mar 2007 15:43

Jst nič ne vem...na kjrem kanalu je ??? tica

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

20. mar 2007 15:44

Tica A kanal Escada

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

20. mar 2007 15:50

escada aplavz zate! nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti