Naši najbolj ponesrečeni nakupi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. mar 2007 15:41

winnie, jaz sem za, samo jaz lahko prinesem samo ideje, kako kaj uporabljat, strojčka ne bi dala nobenega stran:) Jaz mam manijo na strojčke evo, kaj jaz počnem z njimi: mikser: daleč najbolj nepogrešljiv aparat, uporabljam vedno, kadar se da z vrtljivo posodo (imam dve, hehe:) in že iščem, kje bom kupila še ene metlice, ker so ene čisto premalo zame;) Če crkne, imam navadno krizo že takoj, tako da kar letim si nekam sposodit mikser za ta čas, da mi ga popravijo, ne morem bit par dni brez njega... mikrovalovka: vsak dan za pogret juhico, ki jo skuham za psičko 1x na teden za cel teden - prejšnji dan jo dam iz zmrzovalnika v hladilnik, potem pa samo v mv in je - pač ne hodim skoz do mesarjev in mi je tak lažje, je pa bolj zdravo kot briketi, pa še rajši ima. Poleg tega je neporgrešljiva še za taljenje masla in margarine, želatine in čokolade. Pa za pogret malo mleka, kadar rabiš toplo ali mlačno, recimo za belo kavo,... Pa za odtajat razne štručke, pecivo, juho... Pa za vročo čokolado v službi in za kokice, ko ti zapašejo, je tak fajn... V službi sem si pa tudi že mlečni gris not delala:) vaflomat: enkrat do dvakrat na mesec sigurno, pozimi več, poleti manj, ampak ga ne dam tudi če bi ga manj uporabljala, ker ga ni čez pozne zajtrke z vaflji in sladoledom čez vikend, razvajanje na kvadrat! pa veliko manj dela je z vaflji kot s palačinkami, ni treba skoz zraven stat, lahko vmes pripraviš mizo, pospraviš vse, pa še nič ni umazano okoli vodogrelec: najbolj uporabljan aparat, čisto vsak dan za sadni in zeliščni čaj (ga spijem ogromne količine, ker 3 l vode ne moreš spit, pa če si nevemkaj!), pa za kako vročo čokolado, kjer samo vročo vodo gor poliješ in seveda vedno za zagret vodo za testenine, riž, kuskus..., ker je neprimerno hitreje, sploh hitro je pa, če daš v vodogrelec 1,7 litra vode, da jo segreje, v posodo na plin pa tačas tudi že še tisti dodatni liter in oboje hkrati zavre in maš tiktak gotovo. sladoledomat: sploh ne bom komentirala, zdaj mi ga popravljajo že 2 meseca in imam totalno abstinenčno krizo, čeprav delam sladolede, ampak pri strojčku imaš več izbire in še neprimerno hitreje je narejeno... Če katera ne verjame, koliko ga uporabljam, naj si prebere temo gospodinjske teme v italiji:), kjer ves čas tožim nad tem, da ga ni... fant je čisto resno ugotovil, da ga uporabljam več kot avto, zdaj si pa mislite svoje... Res sem v gl. z biciklom, ampak vseeno... aparati za testenine: ročnega (ampio) uporabljam recimo vsaj 1x na mesec, odvisno, če sem bolana manj, sicer pa več; električnega trenutno manj, ker še nimam vseh nastavkov, imam samo en nastavek za makarone, vendar upam, da se bo to spremenilo naslednjič, ko grem v it. (pri nas se to ne dobi:( paropihec ali uradno aparat za kapučino: uporabljam v gl. za delat vročo čokolado. Kadar namešam mešanico, je dosti v uporabi, kadar je ne, pa malo manj... KO sem doma, navadno naredim kar klasično, ker imam čas, ko delam, pa je zelo fajn. Fajn je tudi za pečico pucat (to bo pa fant povedal, to on dela:) multipraktik: v bistvu še ena manj uporabljanih zadev, (no še vedno recimo 1x na 14 dni sigurno), ker zelenjavo navadno kar na roke narežem. Je pa nepogrešljiv za večje količine čebule in za kake solate kdaj (zelje ipd...), pa za piškotne drobtine zmlet za kako podlago za torte,... Pa kadar se mi ne da rok mazat, da naredi krhko testo,... kruhomat: pozimi tudi 1x na 2 dni, poleti 1x na teden. Odvisno od tega, koliko imam časa - če sem doma, potem pečem kruh na roke, če delava, je zlata vreden, zjutraj te zbudi vonj svežega kruha (no, lih zbudi naju ne, je pa fino to prvo zavohat, ko te ura zbudi:) shaker: še en moj ljubček, shake imava oba zelo rada in na mojo ledeno kavo sva čisto usekana, pa še vsi obiski jo majo radi, tako da je to res en boljši aparatkov:) Včasih vsak dan, včasih pa en mesec nič, čeprav zadnje redko. toaster: več uporablja fant, čeprav tudi meni kdaj zapaše, pa se mu pridružim, ko zvečer nimava kruha, toast pa je vedno:) Na 14 dni kupiva par tamalih žaklčkov toasta, toliko je tudi toaster v uporabi aparat za hrenavke - tisti, ki jih peče: edini, ki je bil kupljen za fanta:) tudi kar v uporabi, spet več fant, jaz 1x na mesec naredim zalogo štručk, ki jih dam v zmrzovalnik, potem jih pa on po potrebi jemlje ven, dam štručko v mv, hrenavko na tiste vrteče palice, ki jih lepo zapečejo, potem pa še štručko na štil in je hitra večerja tu. Ta aparatek nama dobro služi, tudi štili so prekleto vroči (sem se že spekla na njih), pa tudi na tiste palice, ki pečejo hrenavke, se nič ne prime. palični mešalnik: ni bil kaj dosti v uporabi, dokler sva imela tastarega, ki je imel samo ta nastavek, je bil v enem delu. POtem sva kupila enega, ki tudi seseklja njegovemu bratu, pa ga je že imel in sva ga midva obdržala. No, zdaj je redno v uporabi, ko moram sesekljat samo eno majhno čebulo (za male količne je veliiiiko boljši od multipraktika, tistega se mi za eno čebulo res ni dalo pomivat), tudi količina čebule, ki jo pojeva, se je s tem povečala, hehe:) Stari paličnjak pa je zdaj namenjen mojim ustvarjalnim hobijem, da ne mešam kuhinjskih pripomočkov z barvami,... kavni mlinček: no, ta je pa res malo v uporabi, ker pač ne pijeva kave, itak je namenjen pri nama drugih zadevam - da melje razno zrnje ali kar pač rabiva... sokovnik: se ga tudi še nisem navadila, probala parkrat zelenjavne sokove, ni bilo dobro, sadja se mi zdi pa vedno škoda, da ga zmučkam... Moram kdaj nabavit toliko sadja, da ga ne bova mogla pojest, pa bo mogoče boljše... Sicer pa ga namravam uporabljat za marmelade in želeje. Samo ko shaker in palični naredita podobno z veliko manj umazane posode, pa še precedita ne, kar nama je v gl. všeč, da je bolj gosto... minipečica: ravnokar dobila, v gl. mišljena za moje ustvarjanje, ampak sem ugotovila, da se not super da spečt samo par žepkov, je bolj ekološko, kot če celo pečico grejem za to. fondi in racclette sta tudi v uporabi recimo 1x na mesec vsaj eden od njiju. Je pa to taka zabava, da se res splača:) Res zgrešeni nakupi so v bistvu pri meni samo tisti strojčki, ki ne delajo tako, kot bi morali, torej en električni strgalček-sesekljalček, ki enostavno ni dovolj močen. Sicer naredi lepe trakce korenčka, ampak se moraš pa tako matrat, da sama 10x prej zrežem... in pa stiskalec citrusov, ki je tudi tako nežen, da 10 hitreje sam stisneš. Sta bila pa oba v rangu 2-4000 sit, tako da ni ne vem kaka huda škoda... Če kje najdem takega za stiskat pomaranče in limone, kot smo ga meli v baru, kjer sem delala in sem ga enkrat videla v Lesnini, ga bom pa 100% kupila in uporabljala, ker tisto je pa delalo ko šus! Pa še dve stvari sta, ki ju redko uporabljam, glede na to, koliko jih imam: testomat in modelčki za piškote. To pa iz enostavnega razloga, da fant ni preveč nor na piškote (čeprav, ko jih naredim, jih takoj zmanjka), ampak peciva ali torte je še bolj vesel:) No, ampak vseeno tega ne štejem kot čisto zgrešeno, ker navadno so otroci dokaj nori na piškote in imam torej tu še fore;) Pa brat jih je vedno vesel, če mu jih dam:) Je pa to še vedno parkrat letno, da jih uporabljam, mam pa manijo na njih, če še nimam modelčka in je luškan, ga kar hočem met... Aja, želje so še: kontaktni žar: sem ga kupila očetu in se mu super obnese, meni se zdi fajn za tople sendviče - ker imava tisti toaster, v katerm lahko samo eno rezino kruha daš naenkrat not, ne moreš ga obložit in dat celega not. Čisto potihem malo sanjam še o aparatu za pečenje musli plošči, vem, da je to že preseravanje, zato sem o tem rajši tiho, me pa malo ma... Ker se mi zdi fino, da bi delala te zadeve kar doma, so fajn za vzet sabo za malico,... Ampak se da tudi v pekaču in zrezat in zato se še nisem odločila zanj. Me pa vseeno mika;) Še ena stvar, ki si jo želim, je pa tisti mini fondi za čokolado, ker najin je tako velik, seveda, saj je namenjen za sirov in mesni fondi, da bi nama bilo obupno slabo, če bi v to posodo napolnila s čokado, pa tudi prevroče bi bilo. Zato si želim še enega takega mikenega srčkanega za dva za čokolado;) Ne mislim pa kupit: frizteze, ker tako redko jeva ocvrto, da res ne bi imelo smisla, mogoče bo treba kdaj, če bova imela veliko otrok. Tudi kavnega avtomata ne mislima kupit, ker ne pijeva kave, razen tiste kavice za pocrkljat in seveda ledene in bele. Ampak za to imam dobri stari esspreso, ki je super.Salamoreznica me je nekaj časa ful imela, ampak potem sva ugotovila, da je prvič nimava kam dat, drugič, da jo je treba pucat in je lažje narezat salamo kar tako. Mogoče čez 10-15 let, ko se preseliva v kako večje stanovanje (če bo vse po planih;) Sem gledala tudi tale MUM, ki ga vse tako hvalite, samo se s temi strojčki vse v enem nekak ne znajdem čisto, zdaj mam vse te svoje že doma, pa se mi zdi, da mi vse naredijo, testo pa itak rada mesim sama... Tako da se tudi za tega še nisem odločila, mogoče ko bojo ti odpovedali pokorščino... Všeč mi je tudi, če ni treba veliko sestavljat, ker se po navadi mudi in se ti ne da iskat pravega dela po predalu...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. mar 2007 15:49

Aja, še aparat za jogurt sem pozabila, nekaj časa sem ga uporabljala prav vsak teden, zdaj malo manj, to je odvisno od tega, koliko nama pašejo jogurti:) Največji problem pri tem je, da dostikrat nimava mleka;) in še sušilnik za sadje: zelo sezonsko uporabljan, ne bom rekla, da prav pogosto, ampak kadar pa ga uporabiva, sva pa oba čisto zadrogirana od tistega krasnega vonja po suhem sadju - do zdaj sva sicer samo jabolke in hruške:) Tudi gobe sva že not sušila, letos pa nameravam še slive in paradižnike. pa mogoče kako kandirano sadje... Vse bi, dan ma pa samo 24 ur... Kozmetike in raznih čudežnih shujševalcev pa itak ne kupujem, tako da tu ne morem falit:) Za razne orbitreke žal nimava prostora, tako da tudi to ne pride v poštev. Kar se pa posodic tiče, sem ugotovila, da manj uporabljam tiste, ki so spravljene višje, se mi ne da lest po njih, če jih dam pa nižje, so bolj v uporabi:) Pa nekaterih modelčkov za led še nisem sprobala, navadno kar tistega s klasičnimi kockami uporabljam...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. mar 2007 19:57

Winnie je napisal/a:
Tinca, nasvet bi rada. Doma imam tudi jaz raclette, a ga ne uporabljam, ker mi ne pade nič na pamet, kaj bi sploh z njim delala. Kakšen recept bi mi kar prav prišel. Hvala Lep pozdravček Winnie
Draga Winnie, raclette je zelo lušna stvarca za kakšno romantično večerjico v dvoje pa tudi za manjše družbe, podobno kot fondue. Pri meni je še vedno "zažgal". Sama kupim par vrst sira, ki ga potem topimo spodaj na lopaticah, istočasno pa zgoraj na plošči lahko pečeš praktično "sve i svašta" :) Meso podobno kot za fondi narežeš na majhne koščke, potem koščke ribe, pa bučke, malancane, gobice...Ko se speče in sir stopi, sir enostavno "poliješ" po zgoraj pečenih zadevicah. Gre iz lopatke kot bi mignil in zelo je okusno. Zraven narediš par omakic za pomakanje, kakšno solatko in seveda kruh. Pa dober tek! katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. mar 2007 19:58:52

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. mar 2007 20:04

Jaz pa imam eno prošnjo,če ima kdo kakšne izkušnje z namiznim električnim žarom.Ker nimamo možnosti piknika zunaj,živimo v bloku sem pomislila na ta žar.Malo sem si jih ogledovala pa me zanima a mi lahko kdo kaj svetuje. Glede teme tisti "ribežni"ko imajo nek nastavek in posodo se mi ni obnesel.Lepo se nabira prah jaz pa nazaj navaden ribež.Ne bi pa mogla brez mikserja,kruhomat je super, uporabljam ga samo za mesenje testa zaradi boleče rame in je to super.Mikrovalko za pogretje vode za kavo instant,pa za čaj pa pogrevanje.Električni ožemalnik za limone oranže pa ,če je res dosti pomaranč za stisnit drugače pa kar ročnega,ker onega ,imaš preveč delov za pomivat in se za dve tri limonce ne splača.

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. mar 2007 20:06

še to lahko tudi zasebno sporočilo,da bom kar najhitreje vidla.hvala baj

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

16. mar 2007 20:09

Kaj dosti stvari, ki bi mi kje ležale nimam, imam pa v načrtu še marsikaj kupit oz. zamenjat za boljše. Brez salamoreznice, multipraktika, paličnega mešalca, mikserja, mikrovalovke bi bilo težko. Toaster se kar dosti redno uporablja, sokovnik ko je pač sezona, kavnega avtomata nimam in ga ne potrebujem, prav tako mi ni jasno, zakaj bi morala imeti grelnik vode, saj imam mikrovalovko. Testomat uporabljam včasih, racclette parkrat na leto. Šivalni stroj sem kupila zadnjič, ko je bil v akciji v Hofru. Sem ga sprobala, zašila sinu celo ene hlače, zdaj pa stoji, ker ni ne časa, ne veselja. Ko sem ga kupovala sem jim doma obljubila, da ga bom uporabljala vsaj 3x na leto. Zdaj sem se pa že zmenila z eno kolegico, ki ima čas in veselje, pa ne denarja, da bi ga kupila, da bo kar pri njej spravljen, za "najemnino" mi bo pa pač včasih kaj zakrpala, pa bova obe zadovoljni. Kavni mlinček (včasih sem ga imela) pogrešam, ko mi zmanjka mletega sladkorja, električni nož takrat, ko delam Kremšnite ali Čebelji pik, kruhomat takrat, ko pridem zelo pozno domov, pa vem da moram še kruh zamesit (ta bo verjetno prvi na vrsti). Fritezo sem imela, pa sem jo zelo malo uporabljala. Verjetno bom enkrat kupila novo, obvezno tako, da se posoda vzame ven, da se jo vsaj da očistiti. Moja stara friteza ni bila taka in je zato romala v smeti, potem ko je ene dve leti bila samo v napoto. En parni čistilnik sem pa kupila kakšno leto dve nazaj pri Neckermanu. Tega sem pa res malo uporabljala. Najprej sem se namreč spravila na fuge pri ploščicah, pa preden sem prišla do konca že čisto znucala tisto tamalo krtačko, nove pa ne dobim. Bom morala enkrat v akcijo, če tudi od kakšne druge firme paše. Bi mi pa zelo prav prišel en "hišni robot", ki bi pospravljal namesto mene (oz.tudi ostalih), ali pa kakšna hišna pomočnica iz ene druge teme na forumu. Mogoče kdaj... Nena

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

29. mar 2007 18:09

Jaz sem si pred pol leta kupila palični mešalnik, pa ga uporabljam več kot sem si sprva mislila. Me pa zelo mika vaflomat, ampak sem še v dvomih. Doma smo imele fritezo, pa smo jo zaradi neuporabe podarili enim prijateljem,ki so si jo želeli. Starša sta po vsej sili hotela kupiti kruhomat, pa sem bila proti. Ampak, v končni fazi je pristal doma. Uporabljen enih parkrat, dokler se nisem razjezila in ga dobila pod svoje okrilje. Žal se mi je teflonska metlica zrezala (mi ni sama padla iz kruga, pa sem večkrat ob rezanju kruha še metlico zraven poškodovala) pa me strah jo uporabljat. Do firme pa še nisem prišla da bi kupila novo. Mesoreznica je praktična, še posebej za suhe salame, ko so najboljše tanko narezane, mašinček za sladoled imamo doma že kakih deset let, pa se ne uporablja, morda letos poleti, multipraktik pa v glavnem za mletje piškotov za peciva in podobno. Mam pa še eno vprašanje. Za penjenje kapučina obstajajo neke metlice oz. izgleda tako, da je na koncu taka zavita fedrca/vzemet. Saj je to za penjenje?? Pa me zanima, če se da tudi mleko tako spenit--želja mojega fanta :) Ne pijema ne kave ne kapučina zato se sploh ne spoznama na to. LP Pecenka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. mar 2007 18:38

Za penjenje mleka obstaja posebna posoda Na pokrovčku ima fikseran še en-luknjičast del.Ta del je pritrjen na palčko s katero speniš mleko z potiskanjem navzgor in navzdol. Zelo enostavna zadeva. ham-njam

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

29. mar 2007 18:46

Pecenka s tako napravico jaz penim mleko, meni odgovarja. Mleko močno pogrejem in spenim (majhno količino, ker močno "naraste"). Pozdrav Ava

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

29. mar 2007 18:57

Hvala vama za odgovor. LP Pecenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti