Flavourshaker

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. mar 2007 15:05

Lidika, vse sestavine, ki so navedene v Krišnova kuhinja, se brez problema dobijo v Krišnovem centru. Tamarinde paste pa bi tudi znali imeti, drugače pa mogoče v Kalčku. Jaz sem pa ravno predvčerajšnjim gledala ta Shaker v taisti trgovini, pa sem samo debelo gledala. No, zdaj vem, da ga moram nujno imeti! fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 22:40

Ma tja v Krišnov center mi je full od rok hodit. Pa še najavit se moram, pa... (bljak...)... Takih stvari ne maram. Grem rajši nekam takrat, ko imam jaz čas. Še za Kalček ne vem, kdaj ga bom našla. Upam, da še ta mesec... Hvala, da ste me usmerile...

Ej, ta Flavourshaker sem tudi jaz debelo gledala, pa mi je mož rekel: Dej no, to je plastika, to ni nič pametnega... Jaz sem si pa takoj vbila v glavo: Če je Jamiejev, mora bit dober! Ker on si že ne bi bruke delal z nekim poflnom. ( in je res!) Jaz že doooolgo nisem bila nad nobeno stvarjo tako navdušena, sej to se vidi, a?

 

Prej sem začimbe iskala vsepovsod, da sem dobila mlete. Zdaj bom enostavno kupovala cele, oz. to, kar bom našla in potem sama zmlela. Da ne govorim o vonjavah sveže mletih stvari. Včerajšnji koriander je imel tako močan vonj, da me je na rit vrglo. Torej bo treba biti previdnejši pri uporabi???

 

Pa une moje lovorjeve liste sem mlela suhe. Oz. toliko suhe, kot so pač v kuhinjski omarici v stekleni posodi. Sveže pa tudi jaz dvomim, da bi zmlelo... 

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2007 23:22

Najavit se moraš v trgovini? Daj malo razloži to, lidka? Jaz sem ta center že parkrat (neuspešno) iskala, ga bom pa spet, čim bom spet zdrava:) Kalčka pa ni tak težko najt, ma izvesek, je blizu vrvarne, samo na drugi strani Trubarjeve, ampak še pred semaforjem. Se da, samo ne mislit, da je zaprto, majo samo vrata zaprta, da ne kurijo preveč:) Sem pa ravno danes imela čast dobit ta flavourshaker v roke, v isti trgovini in sem zelo direktno "namignila" fantu, da ga dobim za najino dete, hehe:) Malo je bil žalosten, češ, da on rad melje v možnarju, da to najrajši dela... Pa sem rekla, da bo lahko še vedno to počel, samo kadar ga ne bo doma, bom to uporabljala;) Res pa zadeva kar ropota, ni lih za ponoči, takrat je boljši možnar... No, koriander pa jaz že ves čas celi kupujem, je seveda boljši. Ti poročam, kako sem z njim zadovoljna enkrat začetek julija:) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. mar 2007 11:00

A imajo trgovino? Glede na to, da ne moreš kar vsak dan tje, ne vem, kdaj jim ta shopek dela... Ob nedeljah so imeli predavanja, pa kosila, pa v trgovino si lahko šel. Amapk jaz mojih vikend dneve tako šparam, da sem z mojima... Bolj na pamet govorim, ampak po moje ravno ne moreš uletet, kadar ti paše? Center je pa zadaj za Unionovo pivovarno, veš kje je Mexico restavracija? Še malo naprej, pa desno, če se še prav spomnim... Žibertova. Al je Žibretova?

He, he, Kalček poznam, pa tudi ne hodim veliko not, kar se vidi, saj bi sicer vedla, da te začimbe imajo tam... Boš videla, ko bo enkrat otročiček, kako je treba obiske po vseh živih trgovinah skenslat, ker ni časa za vse... Pol ko so enkrat ene 2 leti stari je malo boljše. Jaz zdaj spet malo diham...

 

Ja, to je res, kar ropota ta zlodej... Jaz sem zadnjič to probala, ko je šla mala spat, (prej itak ni časa, ker tamavček v vse nos vtakne), pa je ropotalo, ampak ne tok, da bi s zbudila. Smo pač iz bloka in moj otrok je vajen vseh živih zvokov... To tudi ti svojega malčka navadi, da ne bo za vsak šum pokonci...

(madonca spet čvekam...) 

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. mar 2007 20:50

hm, mogoče pa zato nikoli nisem našla tega Krišna centra... Ker takrat, ko sem šla, pač ni bil odprt? Sem namreč prakrat prešpancirala celo Žibertovo 5x gor pa dol, pa mi ni ratalo, ampak bom še probala:) Sicer sem jaz že zdaj zelo malo po trgovinah, tako da to dvomim, da se bo kaj spreminjalo: 1x na 14 dni greva v veliko nabavo v hipermarket in ob sobotah, če imava čas in če je kolikor toliko vreme, greva na tržnico kako soboto. To je pa tudi to. V trgovine s cotami greva pa tako redko, da ti bo vse jasno, če ti povem, da si grem kupit modrc, ko rabim že 3 košarice večjo cifro (ne vem, a se to misli kaj ustavit?? sem mislila, da je že to to, pa še kar raste...in zdaj ni več nikjer za dobit takih cifer, sploh pa ne brez čipk) Midva sva tudi v bloku, tako da mislim, da se bo hočeš nočeš morala navadit, hrupa, hehe:) Upam, da tudi moje/ga ne bo zbudil flavourshaker, no, sicer mam pa ene mišice za možnar pri roki;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti