Prehrana enoletnikov

mici1  

član od: 6.1.2007

sporočila: 9

tema odprta - 28. feb 2007 21:06 | ogledi: 11.802 | odgovori: 13

Zanima me kaj ji vse kuhate za kosilo.Nisem glih rojena kuharica,pa mi mal manjka idej.Pa tudi kaj jim dajete za večerjo in tako vmes.Naš bi kar skoz jedel.lp

mici1

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

28. feb 2007 21:48

Če je bolj drobne rasti naj je.odvisno od otroka koliko zob ima.Naj čimveč žveči,pije iz skodelice,sam uporablja žlico,da si pridobi spretnosti.Pomagajte mu tako,da imate žlico tudi vi.Glede izbire hrane pa naj bo taka kot od odraslih.Čimbolj zdrava in mašana.V tej starosti otrok najlaže sprejme razno vstno hrano in ni še izbirčen,zato predlagam,da to izkoristite. Med obroki naj je veliko sadja in pije. ena mš

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

28. feb 2007 23:03

Čim bolj raznovrstna hrana naj bo - da se navadi na okuse. Raje se izogibaj hrane, ki napenja (fižol, zelje,...) Lp mmbrlan

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

1. mar 2007 5:53

pošlji mi na zs svoj e-mail, pa ti pošljem nekaj gradiva... nike

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

1. mar 2007 8:18

moja hči je pri enem letu že vse jedla....torej, jedla je vse, kar sva midva imela na meniju. Samo na začetku sem nekaj packala posebej zanjo. Toda ona ima raje konkretno hrano. Je pa res, da nikoli ni imela nikakršnih problemov z kakšnimi alergijami ali čim podobnim. tinkarica

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

1. mar 2007 8:41

naš je tud pr enem letu prav vse jedel. jst nič ne kompliciram, mineštre, polenta, pašta in riž na različne načine, ribe, juha...če nardim pa kej bolj slavnostnega al posebnega raje ne je, nevem zakaj. Aja pa sam dve različni stvari sta lahko na krožniku tica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. mar 2007 8:45

Jaz nič ne kompliciram, skuham za vse enako. Res pa je, da tudi midva z možem ne marava kakšnih papriciranih, začinjenih, preveč slanih ali mastni jedi. jade

helena  

član od: 1.9.2001

sporočila: 34

1. mar 2007 9:15

Ima kdo idejo, kako naj našega desetmesečnika prepričam, da bi sploh kaj jedel? Je le tiste kašice, ki se naredijo z vodo, pri ostalem pa le obrne glavo stran in noče (tudi piškotov ne mara). Če ga še kaj hudo silim, se začne togotno jokat, tako da tega ne prakticiram. Tako se pri desetih meseceih še polno doji. Pa sem mu ponujala hrano lačnemu, sitemu, z malo mleka za uvod... Poskusila sem mu dati blago hrano (npr. krompir+korenje, primešano tudi moje mleko), hrano, ki jo jemo mi... Nič. Noče. Je pa res, da dokler ni bil v bonici pri 7,5 mesecih je jedel. Ne sicer navdušeno, ampak je pojedel nekaj žlic. Skrbi me, kako bo v vrtcu, kamor gre čez en mesec. Helena Sporočilo je spremenil(a) helena dne 01. mar 2007 09:16:22

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. mar 2007 9:24

Helena ne sekiraj se moja hči je do 13 mesecev jedla skoraj samo pri meni, ker ni bila zainteresirana za drugo hrano. pojedla je mogoče kakšno žličko zelenjave, sadja, kakšen košček žemljice to je pa tudi vse. Potem je pa začela jesti tudi ostalo. jade

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

1. mar 2007 9:29

Tudi jaz ne kompliciram, je vse kar jemo mi. Našo hrano je začel jesti pri 11. mesecih in sicer najprej je jedel z nami segedin in žgance. Sedaj je kakšen dan manj, kakšen dan pa poje več kot jaz. Kakor mu paše. Ne kuham mu posebkov, ker želim, da se nauči, da se je to, kar je kuhano.

Za zajtrk ali večerjo: kruh z marmelado, medom, pašteto, trikotnimi sirčki, sirom, jajce (mehko kuhan, na oko, pečen kot palačinka, umešan) včasih dobi poli salamo, hrenovko, ....

Za malico: kompot in sveže sadje, doma kuhan puding -včasih dodam tudi sadje, skute s podloženim sadjem LJ mlekarn (obožuje), sadni jogurt, ... Če je huda lakota pa dobi poleg še kruh. Kadar imamo za kosilo palačinke mu popoldan spečem še kakšno.

Kosilo: nešteto idej imaš pod rubriko Kaj danes za kosilo. Pa to prirediš na otroka (manj maščobe, začimb, manj slano, ...). Ker ne je solate mu lahko posebej skuhaš zelenjavo in jo dodaš glavni jedi.

marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 01. mar 2007 09:31:54

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. mar 2007 9:55

Pri enem letu naj bi otrok jedel vse, kar se skuha za tudi za ostale člane družine. Se pa res izogibamo mastni in začinjeni hrani, ter kakšnim suhomesnim izdelkom. Med glavnimi obroki jim ponudiš sadne kašice, čokolino, zdrob, skuto, jogurt...Zjutraj in zvečer pred spanjem pa so taki malčki običajno še vedno najbolj zadovoljni z mlekom. Helena, s svojo sedaj štiriletnico sem imela tudi zelo velike težave z uvajanjem normalne hrane, tako, da vem kaj doživljaš. Svetujem ti, da si vztrajna. Ne ponudi mu najprej mleka, ko bo lačen ampak npr. narejeno sadno kašico (banana+jabolko+hruška) ali gres, ki jih daš na en ljubek otroški krožnik, v rokico mu daj eno simpatično žličko in naj sam malo proba kaj s tisto hrano naredit ali pa daj mu v rokico piškot, pa ga bo sigurno probal...otroka moraš spraviti na finto, da bo pojedel. Okoli mizice mu zloži njegove najljubše igračke, katerim dajta tudi jest, medtem, ko je on. Če jedo one bo tudi on popustil in kakšno žličko bo sigurno pojedel. In boš videla, da bo na tak način šlo vse več in več žličk v usta. Moja mala trmica, ki ima sedaj 4 leta, je na tak način počasi, počasi popuščala in vse bolj odpirala usta, čeprav ne vem koliko količinsko ni pojela nikoli, med nobenim obrokom. Mleka pa je do 2 let spila sigurno po liter na dan. Lahko rečem, da je začela normalno za svojo starost jest pri 3 letih in pol, ko smo jo vpisali v vrtec, ker se je enostavno ozrla naokoli in ko so vsi otroci okoli nje jedli je začela tudi sama. Na srečo zgleda, da bo njen 5 mesečni brat pravo nasprotje. Samo, ko sliši besedo mammam se že smeje in hiti odpirat usta, pa naj bo to mleko ali sadna oz. zelenjavna kašica. Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 01. mar 2007 09:56:25 Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 01. mar 2007 09:57:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti