Novi val

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 21. feb 2007 11:59 | ogledi: 1.263 | odgovori: 2

V Delu sem pred časom brala, da se predvsem v Franciji v zadnjem času oblikujejo združenja ljudi, ki se zamislijo nad tem, koliko svinjarije puščajo za sabo in kako potratno živijo (energijsko potratno) in skušajo uporabiti vse zadeve do njihove iztrošenosti in jih tudi še potem nekako reciklirati, se vozijo, če je le mogoče, s kolesom in v tem duhu vzgajajo tudi mladino (predvsem vnuke, ker se v ta gibanja vključujejo starejši ljudje). Nisem si zapomnila nobenega od teh združenj, bi me pa zanimale njihove izkušnje. A kdo kaj ve o tem?

Lp

Dolores

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

21. feb 2007 12:39

Zanimivo vprašanje! Za Evropo sicer ne vem, v Ameriki obstajajo Lovos in Lohas. Med lohasi je baje kar nekaj filmskih zvezdnikov. Pred časom sem v neki angleški reviji brala članek o gibanju, ki se imenuje Freeganism. Meni so te filozofije zanimive - predvsem zato, ker se mi zdi da so potrebne in da ne gre za neko modo oz. trkanje po prsih. Včasih kaj preberem na to temo in od vsake zadeve kaj potegnem ven. (Priznam pa, da še nisem jemala hrane iz smeti in je najbrž tudi ne bom. ) Se pa trudim, da čimveč uporabljam javni prevoz, hodim peš, perilo perem z detergentom na naravni bazi, ne puščam odprte vode med umivanjem zob, za v trgovino uporabljam pralne-bombažne vrečke, namesto Always uporabljam Mooncup, elektronskih aparatov ne puščam na stand-by... itd ivonja Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 21. feb 2007 12:46:55

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. feb 2007 12:47

Nekaj podobnega, vendar ne tako striktno, nobene konkretne povezave z vegetarijanstvom, pravzaprav. Mislim, da bi moralo biti nekaj na v ... . Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti