Kupujem televizor - prosim za nasvete

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 14. feb 2007 18:50 | ogledi: 6.964 | odgovori: 29

Ta tema nikakor ne spada v Kulinariko, vendar ste tako zlati ♥ ♥ ♥ in vsakomur pomagate. Jernej, prosim ne me brisati, že ne mesec gruntamo, kaj naj kupimo. Naš televizor ima pa vedno bolj roza ekran mi pa vedno bolj rdeče oči

Prva dilema: plazma ali lcd

Druga dilema: Philips,Toshiba ali katera druga znamka

Kupiti v Sloveniji ali v Avstriji pri "Pelugi" v Grazu ali Salzburgu, kjer so mnogo cenejši.

 

lili A.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. feb 2007 19:07

jaz predlagam lcd, o cenah pa ne vem veliko...

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

14. feb 2007 19:17

LCD gorenje kuharca37

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

14. feb 2007 19:19

Jaz predlagam lcd, Philips kupi pa ga v Harvej Normanu( ne vem kako se napiše) ker imajo dobre plačilne pogoje in podalšano garancijo  mi smo ga tam kupili mislim da januarja letos . tamalaursa

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

14. feb 2007 19:34

Tudi jaz imam lcd tv pa sem zelo zadovoljna. Ne morem pa ti povedat, katerega si kupi, ker še nisem pri nikomur gledala na plazma tv- ju. Če so mnogo cenejši tv (da se ti splača it) potem ga kupi v tujini. Ne vem kake so cene. Tem televizorjem bodo itak cene padle čez nekaj časa. Ampak, če praviš, da je zaslon rozast... vanya

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

14. feb 2007 19:45

LCD-LG, preverjeno. Kupili v Big Bang-u. Kupovali pa smo ga več kot pol leta, hodili po raznih trgovinah, tako da smo dobro preučili ponudbo, ker pri takih cenah moraš dobro razmisliti kaj in koliko boš odštel za tak hec. Naš ima vgrajen trdi disk, da lahko snemaš nanj, diagonala je 94, slika v sliki, ob sliki, ob strani tri slike za izbiro programa-to smo namenoma iskali, da lahko gledamo na pol, to pomeni midva gledava film, mulc pa risanko. Pač midva čitava podnapise, hehehe. Slika je vrhunska, pa tudi dizajn je dober. Takrat je bil med 10-sponzoriranih. Odvisno pa seveda koliko nameravate odšteti zanj. Kuharca oprosti, ampak panele za Gorenjeve lcd-je in plazme naj bi delali v Turčiji. Nam je znanec ki dela v BB te odsvetoval, prav tako tudi Grundig-ove. Torej ostane Phillips, LG, Sony-Bravia ali pa Samsung. Raje ga kupi pri nas, da ne bo zadrege zaradi garancije, pa še na obroke ga lahko vzameš. Pa dobro izbiro.

Aja, pa lcd ima daljšo življensko dobo kot plazma. jass Sporočilo je spremenil(a) jass dne 14. feb 2007 19:46:46

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. feb 2007 20:39

Tudi midva sva skoraj diplomirala ko sva bila v dilemi, na koncu pa kupila nekaj kar nama je bilo žepu primerno, celo v akciji, cena kot navadni katodni 100 cm tv. Lcd gorenje, 32 inčni. Nima diska, ker imava to posebej, važno nama je bilo da je bila slika televizijskega programa gledljiva, ker nimava niti kabelske niti iptv, kar pomeni da sva popolnoma odvisna od navadne tv antene. Pomembno nama je bilo, da ima 2 tunerja, kar pomeni da dejansko lahko gledaš sliko v sliki brez vmesnika. Nima hd tv, ker zaenkrat te programe pri nas oddaja samo T2, pa še to plačljivo. Glede na razvoj, lahko to tehnologijo uporabljaš samo pri gledanju dvdjev, pri nas navadnega tv signala še nekaj let ne bodo oddajali tako. Midva sva zadovoljna, čeprav sva dala "samo" nekdanjih 160k tolarjev. Je pa res da več denarja imaš, bolj lahko izbiraš. Kar se pa tiče sestavljanja lcdjev, večina jih itak uporablja isto tehnologijo, iste sestavne dele, potem pa nalepijo gor še znamko. Pa če je to v Turčiji, na Madžarskem ali pa Tajskem. Če ste blizu meje, če vam ni problem v primeru napake it tja na servis (naši servisi žal še vedno ne razumejo pojma evropska garancija), potem kupite tam, če je ceneje. Predvsem pa ko boste kupovali, zahtevajte da vam lcd priklopijo na direktni vod kabelske ali navadne televizije, da vidite dejansko sliko, ne pa samo tiste lepe iz njihovih prodajnih dvdjev, ki jih vrtijo.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. feb 2007 20:54

Pri nas smo lani proti koncu leta nabavili Panasonic plazmo z diagonalo 106 cm in res nam ni žal. Mi je zdaj zelo čudno videti običajni TV.

 

Najprej sva si jih z možem ogledala v Big B. in Harvey Normanu, kjer sva ga že skoraj kupila.  Potem pa sem malo pobrskala po bolhi in odkrila čisto legalno podjetje, kjer je bila 130.000 SIT ceneje kot drugod, je pa plačilo z gotovino.

 

 Odločitev med LCD in plazmo je pa čisto stvar videnja in zaznavanja slike. Naju je ta TV najbolj navdušil.

 

LP

 

 

 

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. feb 2007 20:55

Midva sva kupila Samsungovo 107 cm plazmo in je tudi čisto OK. Pravzaprav smo zelo zadovoljni.

Kupila sva jo v Avstriji v Media Marktu bila je v akciji 999 €. Vzela sva jo na Hrvata in dobila nazaj še 20 % Mwst. , pa še popust sva imela na gotovino tako, da je bil v celoti gledano dosti cenejši kot pri nas. Tehniko zmeraj kupujeva v Avstriji, ker je cenejša kot pri nas in lahko jo še fajn shandlaš če imaš gotovino.

Glede garancije - tudi v Avstriji jo lahko uveljavljaš preverjeno. Pa še obravnavajo te kot človeka ne pa tako kot pri nas ko moraš za tisto kar ti pripada praktično prosjačit, če se ti pokvari v garanciji. Če se ti pa slučajno zgodi, da v afektu, ko ti oni stric na servisu razlaga pravljice, popeniš in koga nadereš.... bognedaj. Lahko se ti namreč zgodi da ostaneš brez še naslednji mesec.

LP

Anja

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

15. feb 2007 16:57

Vsem najlepša hvala za nasvete. Na določene stvari moraš biti res pozoren, ko kupuješ tehnično stvar.

Pa spet ne vemo, ali lcd ali plazma haha. Proxima hvala za super članek. Bomo res še malo počakali, cene  se bodo za gotovo še znižale, mi pa smo se spomnili, da imamo še en tv v kleti, sicer manjši, ampak za poročila bo v redu.

Anja, mi lahko prosim pošlješ naslov in še telefon.štev. od Media Marketa na zasebno pošto ? Na internetu nisem našla njihove trgovine. Hvala

Lili

 

 

lili A.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti