Mastni lasje

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 13. feb 2007 16:05 | ogledi: 11.311 | odgovori: 52

Pozdravljeni!

Zanima me kaj naj naredim, da moji lasje ne bodo več tako mastni, saj si jih moram prati na vsaka 2 dni v tednu in kaj naj naredim da bojo moji lasje imeli večji volumen?

Že v naprej hvala

Lana

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

13. feb 2007 16:15

Tudi jaz sem imela včasih probleme z mastnimi lasmi, ampak odkar si lase barvam, s tem nimam več težav.  Meni je zaradi teh problemov barvanje svetovala tudi moja frizerka. Predvsem posvetlitev oz. svetli prameni res razmastijo lase. 

Glede večjega volumna, pa meni šamponi za večji volumen niso nikoli pomagali. Zato fen in krtačo v roke, pa navijaj.

 

Lp,

 

 

pikica82

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. feb 2007 17:40

za volumen lahko uporabiš preparat od schwazkopfa (ne vem, če sem prav napisala). Pride taka krema, ki jo naneseš na mokre lase in nato posušiš s fenom. To bi ti tudi lahko malo "izsušilo" lasišče.

Drugače pa pravijo, da si mastnih las ni dobro negovati z močnimi šamponi proti mastenju, ker ti preveč izsušijo lasišče, ki reagira tako, da se še bolj masti.

matilda

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

13. feb 2007 17:40

Ojla!

Sama sem se vdala v usodo glede mastnih las. Imam jih pobarvane na rdece (originalno so svetlo rjavi), vendar se isto mastijo in tako jih perem 3 krat tedensko (ponedeljek, sreda, petek). Imam vsaj vedno občutek svežine. Glede volumna, pa zame velja isto kot za pikico. Fen in okrogla krtača, bolje pa se oblikuje tople .

LP M.

Meta

nero  

član od: 26.4.2004

sporočila: 40

13. feb 2007 17:45

Jaz imam spredaj frfru in se mi lasje na čelu bolj mastijo. Tako da si umijem samo sprednje lase na 2 dni, celo glavo pa nekje na 4 dni. So videti urejeni, pa še dela ni toliko. Lahko svetujem le to.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

13. feb 2007 18:05

Kot reklama bo, ampak Lush prodaja eno reč prav za tvoje potrebe (in ne, nimam v lasti Lusha). :) Imenuje se pa Big. Gre za šampon v kremi, ki vsebuje sol in utegne ribati po lasišču, ko si ga naneseš. Peni se ne. AMpak lasje so pa po uprabi res z več volumna. Tudi sama si perem lase vsake 2 dni in se mi zelo mastijo. Sicer pa ni druge kot sprijazniti se. Sonja

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

13. feb 2007 18:05

Poskusite narediti oblogo z Kano.Meni je isušila lasišče pa tudi volumen je večji.Težava je v packanju in obloga je potebna približno 1x na mesec.

ena mš

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. feb 2007 18:41

Imam povsem drugo metodo: kratki lasje, pa vsako jutro kanec šampona Dan na dan, počešem, pa je, med zajtrkom je frizura gotova. Poleti in pozimi. Fena sploh nimam. rimljanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

13. feb 2007 18:49

Sem frizerko vprašala,če bi si lahko umivala lase vsak dan pa je rekla da ne.Zanima me ali si šamponiraš samo 1x z kančkom šampona?Nato pa spereš?Lasišču in lasem ti to ne škoduje?Nimam težav z sušenjem in obliko.Bolj je skuštrano boljš je in takoj imam suhe.Še malo gela za kuštranje pa je. ena mš

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

13. feb 2007 19:08

Zanima pa me tudi, kaj o volumski tarjni? Frizerka mi jo je svetoovala, ker na bi po njej imeli lasje večji volumen, ter bi jih lažje oblikovala pa še mastili bi se manj? atic

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

13. feb 2007 19:10

Če si lasišče pogosto umivate potem se razvadi in se vedno hitreje zmasti. Moja tašča je je prišla tako daleč, da si je mogla vsak dan umivat lase, ker so se ji do večera zmastili. Šla je v lekarno in je dobila nekaj za lase, farmacevtka ji je pa svetovala, da si naj ne umije glave takoj,čeprav so lasje mastni. Potem pa naj ta čas postopoma podaljšuje. Najprej si je nekaj časa umivala glavo po dveh dneh, potem treh... vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti